Japan vaardigt internationaal arrestatiebevel uit voor Ghosn
TOKIO (ANP) - Japan heeft een internationaal arrestatiebevel uitgevaardigd voor de gevluchte oud-topman van Nissan Carlos Ghosn. Het land heeft ook de borgtocht van Ghosn ingetrokken.
De Japanse minister van Justitie noemt het vertrek van de voormalige topman van Nissan en Renault "onaanvaardbaar". "Vluchten op borgtocht kan nooit worden goedgepraat. Ons land heeft geschikte processen om na te gaan of iemand schuldig is. De mensenrechten worden daarbij gegarandeerd voor de verdachten."
De openbaar aanklager van Tokio noemt de vlucht van Ghosn een misdaad. "Je kunt wel stellen dat hij op de vlucht is geslagen om een straf voor zijn misdaden te ontlopen." De aanklager had liever gezien dat de oud-topman van Renault vast had gezeten, in plaats van huisarrest had gehad. "Vastzetten was noodzakelijk gezien zijn financiële middelen en zijn buitenlandse netwerk."
Volgens Japan is het vertrek van Ghosn naar Libanon nergens geregistreerd. "We gaan ervan uit dat hij illegale methoden heeft gebruikt om het land te verlaten", aldus de minister. De openbaar aanklager gaat hier nog onderzoek naar doen.
Ghosn wordt in Japan beschuldigd van fraude. Hij mocht zijn rechtszaak met huisarrest afwachten onder strenge voorwaarden, maar dook vorige week opeens op in Beiroet. Hij zegt Japan te hebben verlaten omdat hij daar geen kans had om zich fatsoenlijk te verdedigen tegen de aanklachten.
Meer uit Financieel
MADRID (ANP/AFP) - Airbnb heeft een boete van ruim 64 miljoen euro gekregen van de Spaanse regering. Op het verhuurplatform zouden verboden huurwoningen hebben gestaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie gaat er nog altijd van uit dat zij voor het einde van het jaar de handtekening zet onder een vrijhandelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Daarvoor moet een ruime meerderheid van EU-lidstaten deze week instemmen. EU-bronnen lieten vorige week nog weten dat dat allerminst zeker is.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met winst begonnen. De beurshandel staat deze week vooral in het teken van het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Ook in het Verenigd Koninkrijk, Japan, Zweden en Noorwegen vergaderen de centrale banken later in de week over de rentetarieven. Daarnaast gaat de aandacht uit naar het uitgestelde Amerikaanse banenrapport, dat dinsdag verschijnt.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische centrale bank eist in een rechtszaak ruim 18 biljoen roebel aan schadevergoeding, omgerekend bijna 196 miljard euro, van Euroclear. Dat meldde een rechtbank in Moskou maandag. De Belgische financiële instelling beheert de meeste van de Russische tegoeden die sinds de Russische inval in Oekraïne door de Europese Unie zijn bevroren.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips neemt het Amerikaanse bedrijf SpectraWAVE over. Dit bedrijf gebruikt kunstmatige intelligentie (AI) bij het in kaart brengen en beoordelen van bloedvaten. Volgens Philips helpt de technologie van SpectraWAVE bij de behandeling van patiënten met coronaire hartziekten. Dit zijn de meest voorkomende vormen van hartziekte, waaronder bijvoorbeeld ook een hartinfarct.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In vrijwel alle Pathé-bioscopen kunnen mensen binnenkort statiegeldflesjes inleveren en statiegeld terugkrijgen. Verpact, de stichting die namens onder meer supermarkten verantwoordelijk is voor de inzameling van plastic flesjes, deed al een proef in drie bioscopen. De organisatie heeft nu met Pathé afgesproken ook inzamelmachines te plaatsen in andere vestigingen.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economische activiteit is in november verder afgezwakt na een zwak begin van het laatste kwartaal van dit jaar. De detailhandelsverkopen in China groeiden afgelopen maand in het zwakste tempo sinds de coronapandemie, terwijl de investeringen verder afnamen. Ook de groei van de industriële productie viel verder terug.
4 uur geleden