Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan trekt extra geld uit voor aanpak coronavirus

Japan trekt extra geld uit voor aanpak coronavirus

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse overheid trekt extra geld uit voor de aanpak van het nieuwe coronavirus. Dat heeft de Japanse premier Shinzo Abe aangekondigd. Hij liet tevens weten dat beperkingen voor grote evenementen in Japan in ieder geval met nog zo'n tien dagen moeten worden verlengd.

Het gaat om investeringen van in totaal ongeveer 430 miljard yen, omgerekend zo'n 3,6 miljard euro. Dit geld is onder meer bestemd voor het versterken van de medische voorzieningen en uitkeringen aan ouders die tijdelijk niet kunnen werken omdat ze op hun kinderen moeten passen. In Japan zitten veel kinderen thuis omdat scholen in verband met het coronavirus hun deuren hebben gesloten.

Daarnaast heeft de overheid omgerekend meer dan 13 miljard euro beschikbaar voor speciale financiële steun aan bedrijven. Dat is veel meer dan de regering eerder had aangekondigd.

Het coronavirus heeft wereldwijd al meer dan 111.000 mensen besmet en er zijn meer dan 3800 besmette personen overleden. In Japan is sprake van economische ontwrichting. De uitbraak komt op een kritiek moment voor de derde economie van de wereld, omdat deze het geleidelijk economische herstel lijkt te frustreren. Daarnaast organiseert het Aziatische land later dit jaar de Olympische Spelen. Of dat grote evenement op de gebruikelijke wijze kan doorgaan, is nog niet duidelijk.

Meer uit Buitenland

Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

2 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

4 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

4 uur geleden
Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

6 uur geleden
Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

10 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

11 uur geleden
Zelensky wil onderhandelingen met Rusland hervatten

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.

11 uur geleden