Japan trekt extra geld uit voor aanpak coronavirus
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse overheid trekt extra geld uit voor de aanpak van het nieuwe coronavirus. Dat heeft de Japanse premier Shinzo Abe aangekondigd. Hij liet tevens weten dat beperkingen voor grote evenementen in Japan in ieder geval met nog zo'n tien dagen moeten worden verlengd.
Het gaat om investeringen van in totaal ongeveer 430 miljard yen, omgerekend zo'n 3,6 miljard euro. Dit geld is onder meer bestemd voor het versterken van de medische voorzieningen en uitkeringen aan ouders die tijdelijk niet kunnen werken omdat ze op hun kinderen moeten passen. In Japan zitten veel kinderen thuis omdat scholen in verband met het coronavirus hun deuren hebben gesloten.
Daarnaast heeft de overheid omgerekend meer dan 13 miljard euro beschikbaar voor speciale financiële steun aan bedrijven. Dat is veel meer dan de regering eerder had aangekondigd.
Het coronavirus heeft wereldwijd al meer dan 111.000 mensen besmet en er zijn meer dan 3800 besmette personen overleden. In Japan is sprake van economische ontwrichting. De uitbraak komt op een kritiek moment voor de derde economie van de wereld, omdat deze het geleidelijk economische herstel lijkt te frustreren. Daarnaast organiseert het Aziatische land later dit jaar de Olympische Spelen. Of dat grote evenement op de gebruikelijke wijze kan doorgaan, is nog niet duidelijk.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Twintig Britse passagiers van de m/v Hondius zijn zondagavond vanuit Tenerife teruggekeerd in Groot-Brittannië. De repatriëringsvlucht landde in Manchester, waarna de passagiers zijn overgebracht naar het ziekenhuis Arrowe Park even buiten Liverpool, meldt Sky News. Die medische faciliteit werd begin 2020 ook gebruikt om besmette coronapassagiers vanuit China te behandelen.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
10 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
11 uur geleden