Japan trekt extra geld uit voor aanpak coronavirus
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse overheid trekt extra geld uit voor de aanpak van het nieuwe coronavirus. Dat heeft de Japanse premier Shinzo Abe aangekondigd. Hij liet tevens weten dat beperkingen voor grote evenementen in Japan in ieder geval met nog zo'n tien dagen moeten worden verlengd.
Het gaat om investeringen van in totaal ongeveer 430 miljard yen, omgerekend zo'n 3,6 miljard euro. Dit geld is onder meer bestemd voor het versterken van de medische voorzieningen en uitkeringen aan ouders die tijdelijk niet kunnen werken omdat ze op hun kinderen moeten passen. In Japan zitten veel kinderen thuis omdat scholen in verband met het coronavirus hun deuren hebben gesloten.
Daarnaast heeft de overheid omgerekend meer dan 13 miljard euro beschikbaar voor speciale financiële steun aan bedrijven. Dat is veel meer dan de regering eerder had aangekondigd.
Het coronavirus heeft wereldwijd al meer dan 111.000 mensen besmet en er zijn meer dan 3800 besmette personen overleden. In Japan is sprake van economische ontwrichting. De uitbraak komt op een kritiek moment voor de derde economie van de wereld, omdat deze het geleidelijk economische herstel lijkt te frustreren. Daarnaast organiseert het Aziatische land later dit jaar de Olympische Spelen. Of dat grote evenement op de gebruikelijke wijze kan doorgaan, is nog niet duidelijk.
Meer uit Buitenland
KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.
33 minuten geledenAL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
7 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
9 uur geleden