Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan trekt extra geld uit voor aanpak coronavirus

Japan trekt extra geld uit voor aanpak coronavirus

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse overheid trekt extra geld uit voor de aanpak van het nieuwe coronavirus. Dat heeft de Japanse premier Shinzo Abe aangekondigd. Hij liet tevens weten dat beperkingen voor grote evenementen in Japan in ieder geval met nog zo'n tien dagen moeten worden verlengd.

Het gaat om investeringen van in totaal ongeveer 430 miljard yen, omgerekend zo'n 3,6 miljard euro. Dit geld is onder meer bestemd voor het versterken van de medische voorzieningen en uitkeringen aan ouders die tijdelijk niet kunnen werken omdat ze op hun kinderen moeten passen. In Japan zitten veel kinderen thuis omdat scholen in verband met het coronavirus hun deuren hebben gesloten.

Daarnaast heeft de overheid omgerekend meer dan 13 miljard euro beschikbaar voor speciale financiële steun aan bedrijven. Dat is veel meer dan de regering eerder had aangekondigd.

Het coronavirus heeft wereldwijd al meer dan 111.000 mensen besmet en er zijn meer dan 3800 besmette personen overleden. In Japan is sprake van economische ontwrichting. De uitbraak komt op een kritiek moment voor de derde economie van de wereld, omdat deze het geleidelijk economische herstel lijkt te frustreren. Daarnaast organiseert het Aziatische land later dit jaar de Olympische Spelen. Of dat grote evenement op de gebruikelijke wijze kan doorgaan, is nog niet duidelijk.

Meer uit Buitenland

Trump lanceert website voor goedkopere medicijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.

1 uur geleden
Noorwegen onderzoekt corruptie ex-premier om contacten Epstein

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.

5 uur geleden
Koning Felipe leeft mee met slachtoffers overstromingen

MADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.

5 uur geleden
Nog geen teken van leven van vermiste moeder tv-presentatrice

TUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.

6 uur geleden
Chef parlement Venezuela vraagt vergeving voor misdaden van staat

CARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.

6 uur geleden
Trump steunt Hongaarse premier Orbán bij herverkiezingscampagne

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.

8 uur geleden
Verklaring: gesprekken over Oekraïne in de komende weken verder

ABU DHABI (ANP) - De gesprekken tussen Oekraïne, Rusland en de VS waren constructief en worden "in de komende weken" voortgezet, staat in een gezamenlijke verklaring. De statements werden door de Oekraïense onderhandelaar Roestem Oemjerov en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff op X gezet. In Abu Dhabi werd twee dagen gesproken.

9 uur geleden