Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan sluit scholen vanwege coronavirus

Japan sluit scholen vanwege coronavirus

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering sluit tijdelijk alle lagere en middelbare scholen vanaf maandag vanwege de uitbraak van het coronavirus. Premier Shinzo Abe maakte dat donderdag bekend.

Tot donderdag waren 894 besmettingen in Japan vastgesteld. Het grootste deel daarvan, 705, betreft passagiers en bemanningsleden van het cruiseschip Diamond Princess. Zeven mensen bezweken aan de gevolgen daarvan.

Het Japanse ministerie van Volksgezondheid maakte donderdag bekend dat een vrouw voor de tweede keer positief werd getest op het coronavirus. De vrouw bleek in januari besmet. Op 3 februari bleek dat het virus was verdwenen. Op 26 februari bleek zij toch weer besmet te zijn. Eerder waren er ook gevallen in China van mensen die genazen en toch weer besmet werden. Dat wijst er op dat genezen mensen niet altijd immuun zijn voor een nieuwe besmetting.

Meer uit Buitenland

Herdenkingsdienst voor koning Harald in volle kathedraal Oslo

OSLO (ANP) - Tijdens een herdenkingsdienst voor de overleden Noorse koning Harald in de kathedraal van Oslo is zondag stilgestaan bij het verdriet van de koninklijke familie. "Een familie heeft haar echtgenoot, vader, grootvader en schoonvader verloren. Onze gedachten zijn bij hen in hun rouw", zei predikant Pål Kristian Balstad aan het begin van de dienst.

6 minuten geleden
IJslanders stemmen tegen toetredingsgesprekken met EU

REYKJAVIK (ANP/DPA/AFP) - IJslanders hebben in een referendum gestemd tegen het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie. In de eilandstaat met ongeveer 400.000 inwoners stemde 52,8 procent van de kiezers tegen en 47,2 procent voor.

27 minuten geleden
Honderden mensen kunnen kerk niet in bij herdenking Harald

ASKER (ANP) - Ongeveer vijfhonderd mensen konden niet naar binnen bij de herdenkingsdienst voor de Noorse koning Harald in Asker. In heel Noorwegen zijn zondag gelijktijdig om 11.00 uur herdenkingen voor de overleden koning. "De politie moest een grote groep mensen wegsturen bij de kerk", schrijft de Noorse krant VG.

52 minuten geleden
Rusland dreigt met enorme aanvallen op energiesector Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland maakt zich op om massale aanvallen uit te voeren op de Oekraïense energievoorziening. Dat meldt het Russische ministerie van Defensie, dat zegt daarmee Oekraïense aanvallen op doelen in Rusland te vergelden.

1 uur geleden
Leider Iran roept op tot eenheid onder islamitische landen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei heeft moslimlanden opgeroepen zich te verenigen tegen hun "echte vijand", doelend op de Verenigde Staten en Israël. Van verdeeldheid tussen moslims profiteren alleen de vijanden van de islam, betoogde hij.

1 uur geleden
Nee-kamp stevent af op overwinning bij referendum IJsland

REYKJAVIK (ANP) - Het nee-kamp stevent in IJsland af op de overwinning bij het referendum over het hervatten van toetredingsgesprekken met de Europese Unie, schrijft omroep RÚV. Hoewel nog niet alle stemmen binnen zijn, is het niet de verwachting dat de voorsprong van de tegenstanders nog kan worden ingelopen.

2 uur geleden
Dodental overstromingsramp Nepal en Tibet verder gestegen

KATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de overstromingsramp in Nepal en Tibet is gestegen naar 750. De Nepalese autoriteiten maken melding van 734 overleden slachtoffers; in China kwamen volgens staatsmedia zeker 16 personen om het leven.

3 uur geleden