Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan sluit scholen vanwege coronavirus

Japan sluit scholen vanwege coronavirus

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering sluit tijdelijk alle lagere en middelbare scholen vanaf maandag vanwege de uitbraak van het coronavirus. Premier Shinzo Abe maakte dat donderdag bekend.

Tot donderdag waren 894 besmettingen in Japan vastgesteld. Het grootste deel daarvan, 705, betreft passagiers en bemanningsleden van het cruiseschip Diamond Princess. Zeven mensen bezweken aan de gevolgen daarvan.

Het Japanse ministerie van Volksgezondheid maakte donderdag bekend dat een vrouw voor de tweede keer positief werd getest op het coronavirus. De vrouw bleek in januari besmet. Op 3 februari bleek dat het virus was verdwenen. Op 26 februari bleek zij toch weer besmet te zijn. Eerder waren er ook gevallen in China van mensen die genazen en toch weer besmet werden. Dat wijst er op dat genezen mensen niet altijd immuun zijn voor een nieuwe besmetting.

Meer uit Buitenland

Marius Borg Høiby veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de oudste zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Dat werd maandag duidelijk in de rechtbank van Oslo, melden Noorse media. Tegen hem was een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist.

5 minuten geleden
EU-kopstukken blij met akkoord tussen Iran en VS

BRUSSEL (ANP) - De EU-kopstukken António Costa en Ursula von der Leyen hebben het akkoord tussen Iran en de Verenigde Staten verwelkomd. De voorzitters van de Europese Commissie en van de regeringsleiders schrijven op X uit te kijken naar een einde aan de oorlog en de heropening van de Straat van Hormuz.

30 minuten geleden
Trump viert 80e verjaardag met kooigevechten in tuin Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn tachtigste verjaardag gevierd met een aantal bloedige kooigevechten op het gazon van het Witte Huis. Samen met duizenden toeschouwers keek hij toe hoe de UFC-vechters elkaar te lijf gingen.

54 minuten geleden
Dodental in Oekraïne loopt op, kathedraal in Kyiv zwaar geraakt

KYIV (ANP/RTR) - Het dodental na Russische luchtaanvallen op Oekraïne is opgelopen naar zeker negen, melden de Oekraïense autoriteiten. In de hoofdstad Kyiv is schade ontstaan aan een kloostercomplex, waaronder de kathedraal die daar deel van uitmaakt.

2 uur geleden
Boegbeeld van 'Dwaze Moeders' in Argentinië overleden

BUENOS AIRES (ANP) - Het gezicht en de voorzitter van de Argentijnse actiegroep Moeders van het Plaza de Mayo, Taty Almeida, is zondag overleden. Dat heeft de organisatie zelf bekendgemaakt.

4 uur geleden
Rusland meldt doden en gewonden door Oekraïense droneaanval

MOSKOU (ANP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Toela zijn drie mensen omgekomen en zijn drie gewonden gevallen. Dat meldt de regionale gouverneur, Dmitri Milyayev, in een Telegram-bericht.

4 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne door Russische aanvallen

KYIV (ANP) - Bij diverse luchtaanvallen door Rusland op Oekraïne zijn zeker vijf mensen gedood. Ook vielen op diverse plaatsen gewonden. Dat melden de Oekraïense autoriteiten in de nacht van zondag op maandag.

5 uur geleden