Japan schort zoektocht naar slachtoffers scheepsramp op
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse autoriteiten stoppen tijdelijk met de zoektocht naar tientallen vermiste opvarenden van een gezonken vrachtschip. De kustwacht heeft tot dusver twee overlevenden kunnen redden, maar moet de operatie nu stilleggen omdat de zware tyfoon Haishen het gebied nadert.
Een bron bij de kustwacht zegt dat de zoektocht pas hervat kan worden als Haishen over Japan is getrokken. Dat kan dagen duren. De storm wordt zaterdagavond (lokale tijd) verwacht in Japan en gaat gepaard met enorme golven en harde wind.
De Gulf Livestock 1 had 43 bemanningsleden aan boord en vervoerde zo'n zesduizend koeien. Het schip verstuurde woensdag een noodsignaal, waarna de kustwacht uitrukte met schepen en vliegtuigen. Reddingswerkers haalden drie opvarenden uit het water, maar voor een van hen kwam de hulp te laat.
Een van de overlevenden verklaarde dat het schip tijdens zwaar weer te maken kreeg met motorproblemen en kapseisde. De autoriteiten hebben in het rampgebied de karkassen aangetroffen van koeien, maar van de meeste opvarenden ontbreekt nog elk spoor.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
25 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
6 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
7 uur geleden