
Japan schort zoektocht naar slachtoffers scheepsramp op
TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De Japanse autoriteiten stoppen tijdelijk met de zoektocht naar tientallen vermiste opvarenden van een gezonken vrachtschip. De kustwacht heeft tot dusver twee overlevenden kunnen redden, maar moet de operatie nu stilleggen omdat de zware tyfoon Haishen het gebied nadert.
Een bron bij de kustwacht zegt dat de zoektocht pas hervat kan worden als Haishen over Japan is getrokken. Dat kan dagen duren. De storm wordt zaterdagavond (lokale tijd) verwacht in Japan en gaat gepaard met enorme golven en harde wind.
De Gulf Livestock 1 had 43 bemanningsleden aan boord en vervoerde zo'n zesduizend koeien. Het schip verstuurde woensdag een noodsignaal, waarna de kustwacht uitrukte met schepen en vliegtuigen. Reddingswerkers haalden drie opvarenden uit het water, maar voor een van hen kwam de hulp te laat.
Een van de overlevenden verklaarde dat het schip tijdens zwaar weer te maken kreeg met motorproblemen en kapseisde. De autoriteiten hebben in het rampgebied de karkassen aangetroffen van koeien, maar van de meeste opvarenden ontbreekt nog elk spoor.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft drie dagen na zijn aantreden gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. De twee bespraken de ontwikkelingen in Gaza.
8 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz denkt dat de opvattingen van de Verenigde Staten over de samenwerking met de Europeanen en de NAVO "positief zijn veranderd". Na Merz' verkiezingswinst in februari betwijfelde hij nog of de NAVO in de huidige vorm kan blijven bestaan, omdat de Amerikaanse president Donald Trump zich weinig zou bekommeren om het lot van Europa.
9 minuten geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - De Koerdische militante beweging PKK heeft "historische besluiten" genomen tijdens een congres eerder deze week in Irak, zei de beweging tegen het Koerdische persagentschap ANF. Het congres werd gehouden na een oproep van PKK-leider Abdullah Öcalan om de wapens neer te leggen en de beweging zelfs te ontbinden.
57 minuten geledenLVIV (ANP) - De Russische trojka, president Vladimir Poetin, de premier en de minister van Buitenlandse Zaken, kunnen alleen worden vervolgd voor hun rol in de oorlog tegen Oekraïne als ze niet meer in functie zijn. Dat is een van de afspraken die voor het 'agressietribunaal' voor de hoofdverantwoordelijken van de Russische invasie in Oekraïne zijn vastgelegd. Vrijdagmiddag zijn in de Oekraïense stad Lviv officieel de statuten van dat onafhankelijke, internationale tribunaal bekrachtigd, met het zetten van handtekeningen door EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Oekraïense minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha.
58 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó spreekt van propaganda na beschuldigingen over een Hongaars spionnennetwerk in Oekraïne. De veiligheidsdienst in dat land zei een spionnennetwerk te hebben ontmanteld dat werd gerund door de Hongaarse staat.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat India "twee kernmachten dichter bij een groot conflict" brengt. De spanningen tussen de landen, die allebei over nucleaire wapens beschikken, zijn de afgelopen weken opgelopen tot het hoogste niveau in jaren.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - In Noord-Engeland zijn twee mannen schuldig bevonden aan het omkappen van een beroemde boom, meldt de BBC. Het vellen van de 'Sycamore Gap Tree' leidde twee jaar geleden tot veel woede en verdriet.
1 uur geleden