Japan rekent bij aankomst olympische sporters op positieve tests
TOKIO (ANP) - Japan verwacht bij aankomst van de sporters die deelnemen aan de Olympische Spelen ook de nodige positieve uitslagen van de coronatests. Volgens voorzitter Yasuhiro Yamashita van het Japans olympisch comité is het niet aannemelijk dat iedereen negatief test. "Zelfs als je twee keer gevaccineerd bent, garandeert dat niet dat je negatief bent", zei Yamashita.
Iedereen die naar Tokio komt voor de Spelen, moet bij aankomst twee actuele, negatieve testuitslagen kunnen laten zien. Op de luchthaven volgt een nieuwe test op het coronavirus. Onlangs leverde dat in de (kleine) delegatie van Oeganda twee positieve gevallen op.
"Welke maatregelen er ook van kracht zijn, er zullen zeker positieve gevallen zijn bij aankomst", aldus Yamashita. Volgens de oud-judoka, die op de Spelen 1984 goud pakte, is het met name op de Japanse luchthavens van belang iedereen die het land binnenkomt, goed te checken. "Om er zeker van te zijn dat er geen clusters van coronabesmettingen arriveren, moeten we grondige maatregelen nemen bij binnenkomst."
De sporters worden tijdens de Spelen dagelijks getest op het coronavirus. Ze mogen alleen in het olympisch dorp en op hun trainings- en sportlocaties komen. De stad in gaan is verboden, want Japan wil het contact tussen enerzijds de sporters, officials en journalisten en anderzijds de eigen bevolking zo veel mogelijk beperken.
Meer uit Sport
CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
13 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
21 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
14 uur geleden