Japan rekent bij aankomst olympische sporters op positieve tests
TOKIO (ANP) - Japan verwacht bij aankomst van de sporters die deelnemen aan de Olympische Spelen ook de nodige positieve uitslagen van de coronatests. Volgens voorzitter Yasuhiro Yamashita van het Japans olympisch comité is het niet aannemelijk dat iedereen negatief test. "Zelfs als je twee keer gevaccineerd bent, garandeert dat niet dat je negatief bent", zei Yamashita.
Iedereen die naar Tokio komt voor de Spelen, moet bij aankomst twee actuele, negatieve testuitslagen kunnen laten zien. Op de luchthaven volgt een nieuwe test op het coronavirus. Onlangs leverde dat in de (kleine) delegatie van Oeganda twee positieve gevallen op.
"Welke maatregelen er ook van kracht zijn, er zullen zeker positieve gevallen zijn bij aankomst", aldus Yamashita. Volgens de oud-judoka, die op de Spelen 1984 goud pakte, is het met name op de Japanse luchthavens van belang iedereen die het land binnenkomt, goed te checken. "Om er zeker van te zijn dat er geen clusters van coronabesmettingen arriveren, moeten we grondige maatregelen nemen bij binnenkomst."
De sporters worden tijdens de Spelen dagelijks getest op het coronavirus. Ze mogen alleen in het olympisch dorp en op hun trainings- en sportlocaties komen. De stad in gaan is verboden, want Japan wil het contact tussen enerzijds de sporters, officials en journalisten en anderzijds de eigen bevolking zo veel mogelijk beperken.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
46 minuten geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft Nederland op de 1000 meter het tweede zilver bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in een olympisch record van 1.06,28. Ning Zhongyan uit China pakte met 1.07,34 het brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo staat voorlopig op zilver op de 1000 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 1.06,78 alleen topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten voor laten gaan. De Chinees Ning Zhongyan staat op brons.
3 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is voor de derde keer geopereerd aan haar beenbreuk na haar val in de olympische afdaling van zondag. Dat laat de voormalige olympisch kampioen weten op Instagram. "Succesvol heeft vandaag een totaal andere betekenis dan een paar dagen geleden", schrijft ze bij een foto vanuit het ziekenhuis in Treviso.
3 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) heeft naar eigen zeggen "een goede dag" gehad op het circuit van Bahrein. "We hebben veel ronden gereden en verschillende programma's getest", zei de Formule 1-coureur in een persbericht van Red Bull nadat hij 136 ronden in de nieuwe wagen had gereden. Verstappen zette de tweede tijd neer achter wereldkampioen Lando Norris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars schaatst de 1000 meter op de Olympische Spelen over. De 23-jarige Nederlander werd in zijn rit gehinderd door de Chinees Ziwen Lian.
3 uur geleden