Japan rekent bij aankomst olympische sporters op positieve tests
TOKIO (ANP) - Japan verwacht bij aankomst van de sporters die deelnemen aan de Olympische Spelen ook de nodige positieve uitslagen van de coronatests. Volgens voorzitter Yasuhiro Yamashita van het Japans olympisch comité is het niet aannemelijk dat iedereen negatief test. "Zelfs als je twee keer gevaccineerd bent, garandeert dat niet dat je negatief bent", zei Yamashita.
Iedereen die naar Tokio komt voor de Spelen, moet bij aankomst twee actuele, negatieve testuitslagen kunnen laten zien. Op de luchthaven volgt een nieuwe test op het coronavirus. Onlangs leverde dat in de (kleine) delegatie van Oeganda twee positieve gevallen op.
"Welke maatregelen er ook van kracht zijn, er zullen zeker positieve gevallen zijn bij aankomst", aldus Yamashita. Volgens de oud-judoka, die op de Spelen 1984 goud pakte, is het met name op de Japanse luchthavens van belang iedereen die het land binnenkomt, goed te checken. "Om er zeker van te zijn dat er geen clusters van coronabesmettingen arriveren, moeten we grondige maatregelen nemen bij binnenkomst."
De sporters worden tijdens de Spelen dagelijks getest op het coronavirus. Ze mogen alleen in het olympisch dorp en op hun trainings- en sportlocaties komen. De stad in gaan is verboden, want Japan wil het contact tussen enerzijds de sporters, officials en journalisten en anderzijds de eigen bevolking zo veel mogelijk beperken.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
7 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
10 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
11 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
11 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
16 uur geleden