Japan overweegt tegenmaatregelen na aankondiging autoheffingen VS
TOKIO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Japan overweegt tegenmaatregelen te nemen nu de Verenigde Staten een importheffing op buitenlandse auto's van 25 procent hebben aangekondigd, zei premier Shigeru Ishiba. De auto-industrie is belangrijk voor de Japanse industrie en de handel met de VS. Voor Tokio is het belangrijk om goed na te gaan wat voor Japan de beste reactie is, zei Ishiba.
"We moeten nadenken over passende reacties en daarbij liggen natuurlijk alle opties op tafel", zei de premier in het parlement. "Het komt erop neer dat we na moeten gaan wat het beste is voor de nationale belangen van Japan."
Eerder deed de Japanse regering nog pogingen om Trump te overtuigen het land een uitzonderingspositie te geven. Zo beloofde Japan meer te investeren in de VS en vloeibaar gemaakt aardgas uit het land te kopen. Volgens Ishiba maakt Trump ook een fout door alle landen met dezelfde invoerheffingen op te zadelen.
'Grootste investeerder'
"We investeren in de VS, creëren er banen en betalen de hoogste lonen. We zijn de grootste investeerder in de VS", zei Ishiba. "We moeten duidelijk maken dat het verkeerd is om alle landen op dezelfde manier te behandelen."
Auto's en auto-onderdelen waren vorig jaar goed voor ongeveer een derde van de Japanse export naar de VS. Bedrijven in de auto-industrie en hun toeleveranciers hebben in Japan bijna 5,6 miljoen mensen in dienst, berekende de Japanse brancheorganisatie voor autoproducenten. Dat is 8,3 procent van de beroepsbevolking in het land.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.
27 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten. Wachtwoorden, factuur- en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat later dit jaar geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.
2 uur geleden