Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan overweegt raketafweersysteem Aegis op schepen te zetten

Japan overweegt raketafweersysteem Aegis op schepen te zetten

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan overweegt het Amerikaanse raketafweersysteem Aegis op schepen te laten installeren. Het systeem moet de Japanners beschermen tegen mogelijke raketaanvallen door Noord-Korea. Aegis zou eigenlijk op land worden geplaatst, maar de regering besloot eerder dit jaar om dat project op te schorten.

De aankoop van het Amerikaanse systeem ligt in Japan gevoelig. De plaatsing van de Aegis-systemen kost miljarden dollars en er waren zorgen over de veiligheid van omwonenden. Minister van Defensie Nobuo Kishi heeft nu gezegd dat de regering inzet op "twee schepen met het Aegis-systeem".

De plaatsing van Aegis op schepen moet formeel nog wel worden goedgekeurd door het kabinet. Dat gebeurt naar verwachting voor het eind van het jaar. Een ingewijde stelt dat de kosten van het project fors hoger kunnen uitvallen als het raketafweersysteem niet op land wordt geplaatst. Ook kan dat leiden tot jarenlange vertraging.

Meer uit Buitenland

Britse politie laat oud-ambassadeur Mandelson vrij op borgtocht

LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.

1 uur geleden
Oud-president Zuid-Korea in beroep tegen levenslange straf

SEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.

2 uur geleden
Politieagent gedood door explosie bij treinstation in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.

2 uur geleden
Zus van Kim Jong-un krijgt promotie op partijcongres

PYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.

2 uur geleden
Vier doden bij aanval van IS op checkpoint in noorden van Syrië

RAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.

2 uur geleden
Trump ontkent meningsverschil met generaal over aanval op Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.

7 uur geleden
Bijna 20 landen veroordelen stappen richting annexatie Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".

7 uur geleden