Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan overweegt opheffen noodtoestand in aantal regio's

Japan overweegt opheffen noodtoestand in aantal regio's

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering overweegt snelle opheffing van de noodtoestand in 34 regio's die niet zwaar zijn getroffen door de coronaviruspandemie. Dat heeft minister Yasutoshi Nishimura van Economie gezegd. Een week geleden verlengde de regering de landelijke noodtoestand nog tot 31 mei, met het voorbehoud dat noodmaatregelen eerder kunnen worden ingetrokken wanneer dat in het hele land of plaatselijk mogelijk is.

"Wat betreft de 34 prefecturen ... als we kunnen bevestigen dat het aantal nieuwe infecties stabiel blijft, zal de opheffing (van de noodtoestand) voor veel van die prefecturen in zicht zijn", vertelde Nishimura maandag tijdens een zitting van het Japanse parlement. Mocht het opheffen van de noodtoestand leiden tot fors meer besmettingen, dan kan die volgens hem opnieuw worden ingesteld.

Volgens de laatste tellingen van de Johns Hopkins universiteit in Baltimore zijn er in het land 15.777 besmettingen en 624 doden geregistreerd sinds de uitbraak van het longvirus.

Meer uit Buitenland

Twintig doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn in de nacht van dinsdag op woensdag twintig mensen omgekomen, zei het burgerbeschermingsagentschap van Gaza. Onder de doden zijn ten minste zes kinderen.

16 minuten geleden
PKK-leider Öcalan voorspelt snelle ontwapening

ISTANBUL (ANP/RTR/AFP) - PKK-leider Abdullah Öcalan heeft in gevangenschap aangekondigd dat zijn groep zich snel zal ontwapenen. Hij vroeg het Turkse parlement in een videoboodschap om een commissie op te richten die het vredesproces moet overzien.

1 uur geleden
Kyiv: Rusland viel opnieuw aan met recordaantal drones

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een recordaantal van 728 drones en 13 raketten afgevuurd op Oekraïne, zegt de Oekraïense luchtmacht. De stad Loetsk, in het noordwesten van het land, was het voornaamste doelwit van de aanval.

1 uur geleden
Duitse politie arresteert verdachte van voorbereiden aanslag

ESSEN (ANP/DPA) - In Noordrijn-Westfalen heeft de politie woensdag een man opgepakt en meerdere huiszoekingen gedaan in een onderzoek naar de voorbereiding van een islamitische terreuraanslag. Gelijktijdig werden invallen gedaan op zes locaties in Essen, Dortmund, Düsseldorf en Soest, maakten het OM en de politie bekend.

2 uur geleden
Klimaatdienst EU: juni was warmer dan ooit in West-Europa

BONN (ANP) - Afgelopen juni verliep in West-Europa warmer dan ooit sinds het begin van de metingen. Dat gold niet alleen voor de buitentemperatuur, maar ook voor het water van de Middellandse Zee. Dat warmde zelfs op tot een absolute recordtemperatuur: op 30 juni werd het zeewater in het westelijke deel 27 graden. De Europese klimaatdienst Copernicus maakte de cijfers woensdag bekend.

3 uur geleden
Netanyahu: ontmoeting met Trump focuste op bevrijden gijzelaars

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft woensdag verklaard dat zijn ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump gericht was op inspanningen om gijzelaars in Gaza te bevrijden. Hij benadrukte Israëls vastberadenheid om de militaire en bestuurlijke capaciteit van Hamas "uit te schakelen".

4 uur geleden
Hittegolf volgens experts veel dodelijker door klimaatverandering

LONDEN (ANP) - De intense hittegolf die Europa vorige week trof, heeft volgens klimaatwetenschappers waarschijnlijk duizenden mensen eerder doen overlijden. In een snelle analyse heeft onderzoekscollectief World Weather Attribution (WWA) de situatie in twaalf steden in de EU bekeken. De onderzoekers schatten dat alleen daar al meer dan 1500 mensen vroegtijdig zijn overleden door extreme temperaturen die aan klimaatverandering zijn toe te schrijven.

4 uur geleden