'Japan overweegt nieuw steunpakket van 852 miljard euro'
TOKIO (ANP) - Japan overweegt een nieuw stimuleringspakket van meer dan 852 miljard euro om met name bedrijven te ondersteunen die getroffen zijn door de coronacrisis. Dat schrijft zakenkrant The Nikkei maandag. Vorige maand heeft het land al ruim een biljoen euro vrijgemaakt om de economische klap van de pandemie op te vangen.
Japan beëindigde eerder voor de meeste regio's de noodtoestand. Maandag wordt besloten of de noodtoestand ook voor het gebied rondom hoofdstad Tokio, en de overige gebieden waar die nog van kracht is, wordt opgeheven.
"De Japanse economie verkeert in een extreem zware toestand en we moeten ons zo snel mogelijk uit deze situatie bevrijden", vertelde minister van Financiën Taro Aso vrijdag aan verslaggevers. Japan is het afgelopen kwartaal in een recessie beland en analisten verwachten in april en juni nog eens een krimp van 22 procent.
Naar verwachting neemt het Japanse kabinet woensdag een besluit over het nieuwe stimuleringspakket.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs liet woensdag bij de opening geen grote koersuitslagen zien, met uitzondering van Aegon. De verzekeraar werd ruim 8 procent lager gezet nadat bekend was geworden dat het hoofdkantoor en de juridische zetel worden verplaatst naar de Verenigde Staten.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, zet door met zijn plannen voor een beursgang en zou daarbij een bedrag willen ophalen dat "aanzienlijk" hoger ligt dan 30 miljard dollar. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Daarmee kan de beursgang van SpaceX de grootste ooit worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verzekeraar Aegon verplaatst zijn hoofdkantoor en juridische zetel naar de Verenigde Staten. Bij de afronding van het proces, uiterlijk op 1 januari 2028, gaat de holding verder onder de nieuwe naam Transamerica Inc. De bedrijfsactiviteiten blijven wel opereren onder hun bestaande merken, maakte Aegon woensdag bekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenmarkt blijft krap ondanks een aanzienlijke toename van het aanbod door de verkoop van huurwoningen door beleggers, concluderen economen van Rabobank.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in oktober met bijna 2 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) woensdag. In de twee voorgaande maanden was ook al sprake van groei.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het duurt steeds langer voordat nieuwbouwwoningen gereed zijn nadat de vergunning is afgegeven. Dit is vooral in stedelijke gebieden het geval, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek. Dit komt deels doordat in stadsgebieden meer grote appartementencomplexen worden gebouwd en die kosten meer tijd om te bouwen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze week beginnen met het houden van sollicitatiegesprekken voor de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat meldt The Financial Times. "Ik heb een behoorlijk goed idee van wie ik wil", zei Trump daarover tegen journalisten in de Air Force One.
7 uur geleden