Japan ontving opnieuw meer toeristen aan het einde van recordjaar
TOKYO (ANP/RTR) - Japan heeft in december bijna 3,5 miljoen toeristen verwelkomd. Het land werd in een maand tijd niet eerder zo vaak bezocht. Dat komt naar voren uit gegevens van de Japan Nationale Toerisme Organisatie (JNTO). 2024 gaat daarmee de boeken in als een recordjaar voor toerisme in Japan, al is niet iedereen daar blij mee.
Het vorige maandrecord werd gevestigd in november, toen bijna 3,2 miljoen mensen Japan bezochten. Ook toen werd het record uit oktober verbroken. Met de decembercijfers komt het totale aantal toeristen dat Japan vorig jaar bezocht uit op bijna 36,9 miljoen. Dat is flink meer dan het vorige record van 31,9 miljoen bezoekers in 2019. Het toerisme werd onder meer aangewakkerd door de zwakkere yen, waardoor reizen naar het Aziatische land betaalbaarder zijn geworden.
Tegelijkertijd klinkt er in Japan ook kritiek op de grote stromen toeristen. Zo zijn bezienswaardigheden en andere attracties te druk om te bezoeken en is er amper ruimte in het openbaar vervoer. Eerder werd het aantal bezoekers dat afgelopen zomer de beroemde berg Fuji mocht beklimmen al beperkt om daarmee de drukte en zwerfafval te verminderen. Ook wordt gepleit voor hogere prijzen van bijvoorbeeld tickets van bezienswaardigheden voor buitenlandse toeristen.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
4 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
10 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
22 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
23 uur geleden