Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan ontving opnieuw meer toeristen aan het einde van recordjaar

Japan ontving opnieuw meer toeristen aan het einde van recordjaar

TOKYO (ANP/RTR) - Japan heeft in december bijna 3,5 miljoen toeristen verwelkomd. Het land werd in een maand tijd niet eerder zo vaak bezocht. Dat komt naar voren uit gegevens van de Japan Nationale Toerisme Organisatie (JNTO). 2024 gaat daarmee de boeken in als een recordjaar voor toerisme in Japan, al is niet iedereen daar blij mee.

Het vorige maandrecord werd gevestigd in november, toen bijna 3,2 miljoen mensen Japan bezochten. Ook toen werd het record uit oktober verbroken. Met de decembercijfers komt het totale aantal toeristen dat Japan vorig jaar bezocht uit op bijna 36,9 miljoen. Dat is flink meer dan het vorige record van 31,9 miljoen bezoekers in 2019. Het toerisme werd onder meer aangewakkerd door de zwakkere yen, waardoor reizen naar het Aziatische land betaalbaarder zijn geworden.

Tegelijkertijd klinkt er in Japan ook kritiek op de grote stromen toeristen. Zo zijn bezienswaardigheden en andere attracties te druk om te bezoeken en is er amper ruimte in het openbaar vervoer. Eerder werd het aantal bezoekers dat afgelopen zomer de beroemde berg Fuji mocht beklimmen al beperkt om daarmee de drukte en zwerfafval te verminderen. Ook wordt gepleit voor hogere prijzen van bijvoorbeeld tickets van bezienswaardigheden voor buitenlandse toeristen.

Meer uit Financieel

Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

10 minuten geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiƫle steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

24 minuten geleden
Beurzen in New York openen dag na opluchtingsrally licht lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israƫl nemen de twijfels over het bestand toe.

30 minuten geleden
Brussel wil soepelere regels methaanuitstoot voor energie-import

BRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.

31 minuten geleden
Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

1 uur geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

1 uur geleden
Omzet kledingplatform Vinted stijgt tot ruim 1 miljard euro

VILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.

2 uur geleden