Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan neemt na goud bij tafeltennis leiding in medailleklassement

Japan neemt na goud bij tafeltennis leiding in medailleklassement

TOKIO (ANP) - Japan heeft bij de Olympische Spelen de leiding in het medailleklassement overgenomen van China. Ook de Verenigde Staten zijn China op de vierde dag van de Spelen gepasseerd. 50 van de 339 onderdelen zijn inmiddels geweest.

Japan dankt de eerste plaats onder meer aan Jun Mizutani en Mima Ito. Zij bezorgden hun land het eerste goud in het tafeltennis. In de finale van het gemengd dubbelspel, een nieuw onderdeel op de Olympische Spelen, versloegen ze het Chinese koppel Xu Xin en Liu Shiwen. De nederlaag van China in een tafeltennisfinale is zeldzaam. Het is pas de vijfde gouden medaille (van in totaal 33) die niet naar China gaat en de eerste sinds de Spelen van 2004.

Japan heeft nu acht gouden, twee zilveren en drie bronzen medailles. De Verenigde Staten staan op zeven keer goud, drie keer zilver en vier maal brons. China heeft nog wel de meeste medailles, namelijk zes gouden, vijf zilveren en zeven bronzen.

Gouden medaille

Nederland wacht nog steeds op de eerste gouden plak. Na de wielrensters in de wegrace, wist ook Mathieu van der Poel bij het mountainbiken zijn favorietenrol niet waar te maken. De Brabander viel al vroeg uit.

Zwemmer Arno Kamminga bezorgde het team van chef de mission Pieter van den Hoogenband op de 100 meter schoolslag de derde zilveren medaille. Nederland neemt met dat aantal in de medailespiegel de 24e plaats in. Bij de vorige Zomerspelen in Rio de Janeiro eindigde Nederland op de elfde positie.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

8 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

8 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

10 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

10 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

10 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

10 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

10 uur geleden