Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan neemt na goud bij tafeltennis leiding in medailleklassement

Japan neemt na goud bij tafeltennis leiding in medailleklassement

TOKIO (ANP) - Japan heeft bij de Olympische Spelen de leiding in het medailleklassement overgenomen van China. Ook de Verenigde Staten zijn China op de vierde dag van de Spelen gepasseerd. 50 van de 339 onderdelen zijn inmiddels geweest.

Japan dankt de eerste plaats onder meer aan Jun Mizutani en Mima Ito. Zij bezorgden hun land het eerste goud in het tafeltennis. In de finale van het gemengd dubbelspel, een nieuw onderdeel op de Olympische Spelen, versloegen ze het Chinese koppel Xu Xin en Liu Shiwen. De nederlaag van China in een tafeltennisfinale is zeldzaam. Het is pas de vijfde gouden medaille (van in totaal 33) die niet naar China gaat en de eerste sinds de Spelen van 2004.

Japan heeft nu acht gouden, twee zilveren en drie bronzen medailles. De Verenigde Staten staan op zeven keer goud, drie keer zilver en vier maal brons. China heeft nog wel de meeste medailles, namelijk zes gouden, vijf zilveren en zeven bronzen.

Gouden medaille

Nederland wacht nog steeds op de eerste gouden plak. Na de wielrensters in de wegrace, wist ook Mathieu van der Poel bij het mountainbiken zijn favorietenrol niet waar te maken. De Brabander viel al vroeg uit.

Zwemmer Arno Kamminga bezorgde het team van chef de mission Pieter van den Hoogenband op de 100 meter schoolslag de derde zilveren medaille. Nederland neemt met dat aantal in de medailespiegel de 24e plaats in. Bij de vorige Zomerspelen in Rio de Janeiro eindigde Nederland op de elfde positie.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

1 uur geleden
Vingegaard grijpt met derde ritzege roze trui in Giro d'Italia

PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.

3 uur geleden
Bredewold bezorgt SD Worx-Protime derde zege in Ronde van Burgos

MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.

4 uur geleden
Eerste titel voor Kroatische tennisster Marcinko

RABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.

5 uur geleden
Hockeysters Amsterdam en Den Bosch spelen gelijk in eerste finale

AMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.

6 uur geleden
Verstappen 'worstelt met auto' in kwalificatie sprintrace

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.

11 uur geleden
Titelhouder Oklahoma City neemt leiding in play-offs tegen Spurs

SAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.

11 uur geleden