Japan neemt na goud bij tafeltennis leiding in medailleklassement
TOKIO (ANP) - Japan heeft bij de Olympische Spelen de leiding in het medailleklassement overgenomen van China. Ook de Verenigde Staten zijn China op de vierde dag van de Spelen gepasseerd. 50 van de 339 onderdelen zijn inmiddels geweest.
Japan dankt de eerste plaats onder meer aan Jun Mizutani en Mima Ito. Zij bezorgden hun land het eerste goud in het tafeltennis. In de finale van het gemengd dubbelspel, een nieuw onderdeel op de Olympische Spelen, versloegen ze het Chinese koppel Xu Xin en Liu Shiwen. De nederlaag van China in een tafeltennisfinale is zeldzaam. Het is pas de vijfde gouden medaille (van in totaal 33) die niet naar China gaat en de eerste sinds de Spelen van 2004.
Japan heeft nu acht gouden, twee zilveren en drie bronzen medailles. De Verenigde Staten staan op zeven keer goud, drie keer zilver en vier maal brons. China heeft nog wel de meeste medailles, namelijk zes gouden, vijf zilveren en zeven bronzen.
Gouden medaille
Nederland wacht nog steeds op de eerste gouden plak. Na de wielrensters in de wegrace, wist ook Mathieu van der Poel bij het mountainbiken zijn favorietenrol niet waar te maken. De Brabander viel al vroeg uit.
Zwemmer Arno Kamminga bezorgde het team van chef de mission Pieter van den Hoogenband op de 100 meter schoolslag de derde zilveren medaille. Nederland neemt met dat aantal in de medailespiegel de 24e plaats in. Bij de vorige Zomerspelen in Rio de Janeiro eindigde Nederland op de elfde positie.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.
17 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.
17 uur geledenHULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
19 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
21 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
1 dag geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
1 dag geleden