Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan neemt afscheid van vermoorde oud-premier Abe

Japan neemt afscheid van vermoorde oud-premier Abe

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - In Tokio is dinsdag door naasten afscheid genomen van de vermoorde oud-premier Shinzo Abe (67). Hoewel de uitvaartdienst in een tempel besloten was, stonden buiten rijen met duizenden rouwende Japanners die Abe de laatste eer willen bewijzen.

Na de ceremonie werd Abes lichaam langs onder meer zijn voormalige ambtswoning en het parlement in Tokio gereden. De lijkwagen kwam langs premier Fumio Kishida en ministers die zich buiten hadden verzameld. Het was druk op meerdere plekken langs de route, waar onder meer werd gebeden en geapplaudisseerd.

Ook bij het hoofdkantoor van Abes Liberaal Democratische Partij (LDP) kwamen Japanners bijeen om de oud-premier te herdenken. Op een later moment worden mogelijk nog publieke herdenkingen gehouden.

Wrok

Abe werd vrijdag van enkele meters afstand beschoten tijdens een verkiezingstoespraak in de stad Nara. De verdachte, een 41-jarige man, heeft de moord bekend en tegen de politie verklaard dat hij een wrok tegen de politicus koesterde vanwege diens vermeende banden met een religieuze organisatie.

Abe was de langstzittende premier van Japan. Hij stapte in 2020 op vanwege gezondheidsproblemen. De moordaanslag werd al snel door wereldleiders veroordeeld. Japan heeft meer dan 1700 condoleanceberichten van 259 landen, gebieden en internationale organisaties ontvangen, meldt de minister van Buitenlandse Zaken dinsdag.

Meer uit Buitenland

Trips naar dorp Korea opgeschort na speculatie over Trump-bezoek

SEOUL (ANP) - Bezoeken aan een dorp op de zwaarbewaakte grens van Noord- en Zuid-Korea worden komende week opgeschort. Dat berichten Zuid-Koreaanse media na speculatie dat de Amerikaanse president Donald Trump de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un gaat opzoeken.

4 minuten geleden
Kallas: sancties tegen Israël blijven op tafel, situatie fragiel

LUXEMBURG (ANP) - De sancties tegen Israël die de Europese Commissie heeft voorgesteld, worden niet nu ingesteld, maar blijven wel op tafel. "De situatie is te fragiel" om de "dreiging van sancties" nu weg te nemen, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg. De meningen van de ministers waren volgens Kallas "zeer verdeeld".

28 minuten geleden
Colombia roept VS-ambassadeur terug na Amerikaanse verwijten

BOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - Colombia heeft zijn ambassadeur in de VS teruggeroepen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het land komt later op maandag met tekst en uitleg, aldus het ministerie.

1 uur geleden
Israël bereidt zich voor op terugkomst overleden gijzelaar

JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger bereidt zich voor op de mogelijke terugkomst van een overleden gijzelaar. Dat schrijft The Jerusalem Post op basis van overheidsbronnen. Volgens Haaretz zou de overdracht plaatsvinden om 19.00 uur Nederlandse tijd.

2 uur geleden
Paus Leo ontmoet voor het eerst slachtoffers seksueel misbruik

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo heeft voor het eerst een ontmoeting gehad met slachtoffers van seksueel misbruik door katholieke geestelijken. Volgens leden van de groep Ending Clergy Abuse was het een goed gesprek en "een belangrijk moment van dialoog".

2 uur geleden
Zoon Noorse kroonprinses behandeld voor drank- en drugsmisbruik

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit, is in behandeling voor drank- en drugsmisbruik. Dat bevestigen zijn advocaten aan de Noorse zender TV 2.

2 uur geleden
Frankrijk neemt veiligheidsmaatregelen bij musea na Louvre-roof

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk neemt veiligheidsmaatregelen rond musea en culturele instellingen, heeft minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez aangekondigd. Hij besloot daartoe na overleg met de politiediensten en cultuurminister Rachida Dati over de veiligheid van de instellingen na de inbraak in het Louvre van zondag.

3 uur geleden