Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan neemt afscheid van vermoorde oud-premier Abe

Japan neemt afscheid van vermoorde oud-premier Abe

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - In Tokio is dinsdag door naasten afscheid genomen van de vermoorde oud-premier Shinzo Abe (67). Hoewel de uitvaartdienst in een tempel besloten was, stonden buiten rijen met duizenden rouwende Japanners die Abe de laatste eer willen bewijzen.

Na de ceremonie werd Abes lichaam langs onder meer zijn voormalige ambtswoning en het parlement in Tokio gereden. De lijkwagen kwam langs premier Fumio Kishida en ministers die zich buiten hadden verzameld. Het was druk op meerdere plekken langs de route, waar onder meer werd gebeden en geapplaudisseerd.

Ook bij het hoofdkantoor van Abes Liberaal Democratische Partij (LDP) kwamen Japanners bijeen om de oud-premier te herdenken. Op een later moment worden mogelijk nog publieke herdenkingen gehouden.

Wrok

Abe werd vrijdag van enkele meters afstand beschoten tijdens een verkiezingstoespraak in de stad Nara. De verdachte, een 41-jarige man, heeft de moord bekend en tegen de politie verklaard dat hij een wrok tegen de politicus koesterde vanwege diens vermeende banden met een religieuze organisatie.

Abe was de langstzittende premier van Japan. Hij stapte in 2020 op vanwege gezondheidsproblemen. De moordaanslag werd al snel door wereldleiders veroordeeld. Japan heeft meer dan 1700 condoleanceberichten van 259 landen, gebieden en internationale organisaties ontvangen, meldt de minister van Buitenlandse Zaken dinsdag.

Meer uit Buitenland

Hoogste NAVO-militair verzekert dat Europa gaten VS kan dichten

KOPENHAGEN (ANP) - De Europese NAVO-landen kunnen de gaten dichten die mogelijk vertrekkende Amerikaanse troepen laten vallen, verzekert de hoogste militair van de NAVO. "Een volwassen alliantie moet gewoon de gaten kunnen vullen", zegt voorzitter Giuseppe Cavo Dragone van de topmilitairen van de NAVO-landen. "En dat zijn we aan het doen."

8 minuten geleden
Duitse generaal wordt nieuwe hoogste militair van de NAVO

KOPENHAGEN (ANP) - De Duitse generaal Carsten Breuer wordt de nieuwe hoogste militair van de NAVO. Dat drukt volgens NAVO-bronnen uit hoe belangrijk Duitsland voor het bondgenootschap aan het worden is. Breuer werd door zijn collega-topmilitairen van de NAVO-landen verkozen boven de Canadese generaal Jennie Carignan.

12 minuten geleden
Meerdere doden bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in delen van Gaza hebben aan meerdere mensen het leven gekost. Waar persbureau Reuters het over drie dodelijke slachtoffers heeft, telt nieuwszender Al Jazeera er zes.

20 minuten geleden
Journalisten geweerd uit Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - Journalisten van CNN en MS NOW is zaterdag de toegang tot het Witte Huis ontzegd, melden beide nieuwszenders. Donald Trump had vrijdag aangekondigd dat journalisten van deze zenders, samen met die van Politico, niet meer welkom waren in het Witte Huis.

1 uur geleden
Rook bij luchthaven hoofdstad Saudi-Arabië na waarschuwingen

RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad is zaterdag grote rookontwikkeling te zien. Een verslaggever van persbureau AFP meldt dat een brandstoftank met het logo van staatsoliemaatschappij Saudi Aramco in brand staat.

4 uur geleden
NAVO blij met overeenkomst over Groenland

BRUSSEL (ANP) - De NAVO heeft positief gereageerd op de aankondiging dat de Verenigde Staten, Denemarken en Groenland binnenkort een overeenkomst gaan tekenen. "Het Arctisch gebied en de Noord-Atlantische Oceaan zijn essentieel voor onze collectieve veiligheid, en dit akkoord zal bijdragen aan het bevorderen van de veiligheid, stabiliteit en samenwerking in deze cruciale regio", laat een woordvoerster weten.

6 uur geleden
Mogelijke cyberaanval gemeld bij stembureaus in Moskou

MOSKOU (ANP) - Een mogelijke cyberaanval heeft het stemmen in Moskou ontregeld tijdens de Russische parlementsverkiezingen. De problemen met stemmachines konden binnen twintig minuten worden opgelost, claimde het hoofd van de kiescommissie in de stad volgens persbureau TASS.

6 uur geleden