Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan meldt eerste legeroefeningen met VS en Frankrijk

Japan meldt eerste legeroefeningen met VS en Frankrijk

TOKIO (ANP/AFP) - Japan houdt volgende maand een gezamenlijke legeroefening met Frankrijk en de Verenigde Staten. Het wordt volgens de strijdkrachten de eerste keer dat in Japan grootschalige militaire exercities worden gehouden met grondtroepen uit die drie landen.

De exercities op het eiland Kyushu beginnen op 11 mei en duren meerdere dagen. "Door de samenwerking te verbeteren tussen Japan, de VS en Frankrijk, willen we zorgen dat onze zelfverdedigingstroepen over betere vaardigheden en tactieken komen te beschikken om afgelegen eilandgebieden te verdedigen", meldt het Japanse leger.

De aankondiging volgt op een bezoek van de Japanse premier Yoshihide Suga aan het Witte Huis. Hij mocht eerder deze maand als eerste buitenlandse leider op bezoek komen bij de nieuwe president Joe Biden. De leiders maakten toen duidelijk dat ze samen willen optrekken tegen China, dat met beide landen een gespannen relatie heeft.

Tokio en Peking ruziën onder meer over de betwiste Senkaku-eilanden. Die vallen onder Japans bestuur, maar worden ook geclaimd door China. Dat noemt de eilandengroep in de Oost-Chinese Zee de Diaoyu-eilanden.

Meer uit Buitenland

Australië halveert accijns op brandstof om kosten te verlagen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.

27 minuten geleden
China hervat na zes jaar vluchten naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.

28 minuten geleden
Trump: Iran gaat 20 olietankers door Straat van Hormuz laten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.

43 minuten geleden
Australische voortvluchtige schutter na klopjacht gedood

MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.

3 uur geleden
UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

4 uur geleden
Vredeshandhavers UNIFIL gewond bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.

5 uur geleden
Pakistan wil gesprekken Iran en VS in komende dagen organiseren

ISLAMABAD (ANP/DPA) - Pakistan is bereid in de komende dagen gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran te organiseren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken, Ishaq Dar, verklaard. De oorlog van Israël en de VS tegen Iran gaat zijn tweede maand in.

7 uur geleden