Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan meldt eerste legeroefeningen met VS en Frankrijk

Japan meldt eerste legeroefeningen met VS en Frankrijk

TOKIO (ANP/AFP) - Japan houdt volgende maand een gezamenlijke legeroefening met Frankrijk en de Verenigde Staten. Het wordt volgens de strijdkrachten de eerste keer dat in Japan grootschalige militaire exercities worden gehouden met grondtroepen uit die drie landen.

De exercities op het eiland Kyushu beginnen op 11 mei en duren meerdere dagen. "Door de samenwerking te verbeteren tussen Japan, de VS en Frankrijk, willen we zorgen dat onze zelfverdedigingstroepen over betere vaardigheden en tactieken komen te beschikken om afgelegen eilandgebieden te verdedigen", meldt het Japanse leger.

De aankondiging volgt op een bezoek van de Japanse premier Yoshihide Suga aan het Witte Huis. Hij mocht eerder deze maand als eerste buitenlandse leider op bezoek komen bij de nieuwe president Joe Biden. De leiders maakten toen duidelijk dat ze samen willen optrekken tegen China, dat met beide landen een gespannen relatie heeft.

Tokio en Peking ruziën onder meer over de betwiste Senkaku-eilanden. Die vallen onder Japans bestuur, maar worden ook geclaimd door China. Dat noemt de eilandengroep in de Oost-Chinese Zee de Diaoyu-eilanden.

Meer uit Buitenland

Contact met Artemis II-missie hersteld na passage achter de maan

HOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.

55 minuten geleden
Trump dreigt opnieuw met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.

5 uur geleden
Artemis II-astronauten breken record verste ruimtereis

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.

6 uur geleden
Al circa 1500 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.

7 uur geleden
Trump zegt dat het met in Iran neergeschoten vliegers goed gaat

WASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.

8 uur geleden
Rechter Boekarest schrapt preventieve maatregel tegen Andrew Tate

BOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.

8 uur geleden
Trump: voorstel wapenstilstand met Iran niet goed genoeg

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.

9 uur geleden