Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan kondigt economische stimulus van bijna 107 miljard euro aan

Japan kondigt economische stimulus van bijna 107 miljard euro aan

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Fumio Kishida heeft donderdag een economisch stimuleringspakket ter waarde van bijna 107 miljard euro aangekondigd. "Dit pakket zal naar verwachting uitkomen op de onderkant van het niveau van 17 biljoen yen", zei Kishida tijdens een bijeenkomst met functionarissen van zijn regeringspartij, de Liberale Democratische Partij (LDP).

Met de steunmaatregelen wil Kishida de druk van de inflatie op consumenten verlichten en zijn premierschap redden. Zijn populariteit staat namelijk op een dieptepunt doordat de stijging van de lonen de stijging van de prijzen niet bijhoudt. Kishida, die twee jaar geleden aantrad, kan tot 2025 regeren. Er wordt echter gespeculeerd dat hij vervroegde verkiezingen zal uitschrijven, voorafgaand aan een waarschijnlijk zware interne leiderschapsstemming in zijn partij volgend jaar.

Volgens Japanse media omvat het plan onder meer een verlaging van de inkomsten- en woonbelasting en contante uitkeringen aan huishoudens met lage inkomens. Ook de brandstofsubsidies om huishoudens te helpen met de hoge energiekosten zullen worden uitgebreid. Daarnaast zullen er fondsen komen om investeringen in hightech, waaronder de chip- en ruimtevaartindustrie, te bevorderen.

Ruim stimuleringsbeleid

De aangekondigde stimulus sluit aan bij het beleid van de Japanse centrale bank, de Bank of Japan, die dinsdag het belangrijkste rentetarief onveranderd liet op min 0,1 procent. Volgens gouverneur Kazuo Ueda van de bank is het belangrijk om vast te houden aan een zeer ruim stimuleringsbeleid om het economische herstel te bevorderen, nu de bank gestaag haar lang gezochte inflatiedoelstelling nadert.

Voor het huidige begrotingsjaar wordt nu gerekend op een inflatie, exclusief de sterk schommelende voedingsprijzen, van 2,8 procent. Eerder was dat 2,5 procent. Voor het volgende jaar wordt ook gerekend op 2,8 procent, tegen een eerdere inflatieverwachting van 1,9 procent.

Japan kampte decennia met een zeer lage inflatie en heeft sinds 1992 niet meer zo'n gestage prijsgroei gezien. De Bank of Japan is de enige grote centrale bank ter wereld die hardnekkig vasthoudt aan negatieve rentetarieven. Dat zal ze blijven doen tot er tekenen zijn van een duurzame loon- en prijsgroei.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

9 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

11 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

14 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

15 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

1 dag geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden