Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan herdenkt aardbeving, tsunami en kernramp van 2011

Japan herdenkt aardbeving, tsunami en kernramp van 2011

TOKIO (ANP/AFP) - In Japan is donderdag herdacht dat met name het noordoosten van het land 10 jaar geleden werd getroffen door een driedubbele ramp: een aardbeving, een tsunami die daaruit resulteerde, en weer als gevolg daarvan de kernramp in Fukushima. De driedubbele catastrofe trof Japan hard, met bijna 18.500 doden en vermisten.

Het grootste deel van het dodental werd veroorzaakt door de enorme vloedgolf, die even hoog was als sommige gebouwen aam de Japanse kust. De tsunami werd veroorzaakt door de eerdere aardbeving, die een kracht van 9.0 had.

De daaropvolgende nucleaire ramp bij de door overstroming geteisterde kerncentrale van Fukushima, waar de kernen van drie reactors smolten, heeft hele steden jarenlang onbewoonbaar gemaakt vanwege de straling. Tienduizenden Japanners hebben huis en haard moeten verlaten omdat hun leefomgeving te zeer besmet was geraakt. Het was het ernstigste nucleaire ongeval sinds de ramp in het Oekraïense Tsjernobyl in 1986.

Voor de herdenking zijn in Japan donderdag veel openbare maar vanwege de coronapandemie kleinschalige ceremonies gepland. Om 14.46 uur lokale tijd, het exacte tijdstip waarop in 2011 de aardbeving plaatsvond, word één minuut stilte in acht genomen. Keizer Naruhito en premier Yoshihide Suga zullen allebei een toespraak houden in het Nationaal Theater in Tokio.

Meer uit Buitenland

Dodental cycloon Madagaskar loopt op

ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De cycloon die afgelopen week over Madagaskar trok heeft zeker 59 doden veroorzaakt, meldt de rampendienst van het Afrikaanse eiland. Vijftien personen worden nog vermist.

4 minuten geleden
Oekraïense oud-minister formeel verdachte in corruptiezaak

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense justitie heeft oud-minister Herman Haloesjtsjenko formeel aangemerkt als verdachte in een grote corruptiezaak. Hij werd in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te ontvluchten.

1 uur geleden
Kremlin ontkent Navalny te hebben vergiftigd

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland ontkent dat het oppositieleider Aleksej Navalny twee jaar geleden heeft gedood met het gif van pijlgifkikkers. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov spreekt van valse beschuldigingen.

1 uur geleden
DNA van dezelfde man in twee Belgische zaken dode kinderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.

1 uur geleden
Moeder Navalny wil gerechtigheid voor vergiftigde zoon

MOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.

2 uur geleden
Duitsland vindt dat Frankrijk niet genoeg uitgeeft aan defensie

BERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.

2 uur geleden
Zeldzame Pokémonkaart levert 16,5 miljoen dollar op

RUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.

2 uur geleden