Japan heerst bij WK kunstrijden
MONTPELLIER (ANP) - Net als bij de vrouwen is de individuele titel bij de WK kunstrijden in Montpellier naar Japan gegaan. Na Kaori Sakamoto was het nu de beurt aan Shoma Uno. De 24-jarige Japanner leidde al na de korte kür en bevestigde zijn vorm zaterdag op de vrije kür. Hij kwam tot een totaalscore van 312,48 punten, een persoonlijk record.
Uno hield zijn jonge landgenoot Yuma Kagiyama (297,60) achter zich. De pas 18-jarige kunstrijder was eerder al goed voor zilver op de Olympische Spelen van Beijing. Daar won de Amerikaan Nathan Chen. De drievoudig wereldkampioen ontbrak in Montpellier. Het brons was voor de Amerikaan Vincent Zhou: 277,38.
Behalve Chen, die zich afmeldde met een blessure, ontbrak ook de Japanse tweevoudig olympisch kampioen Yuzuru Hanyu, die last heeft van een slepende enkelblessure.
IJsdansen
Kampioen Uno was derde op de Spelen van Beijing en tweede vier jaar eerder in Pyeongchang. Op WK's was hij al eerder twee keer tweede geweest.
Bij het ijsdansen ging de titel naar het Franse koppel Gabriella Papadakis en Guillaume Cizeron. Een maand na het behalen van de olympische titel in Beijing werden zij voor de vijfde keer wereldkampioen. In een nieuw wereldrecord (229,82 punten) hielden Papadakis en Cizeron twee Amerikaanse koppels achter zich: Madison Hubbell en Zachary Donohue (222,39) en Madison Chock en Evan Bates (216,83).
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen start zondag vanaf poleposition in de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen was in de kwalificatie op het stratencircuit van Marina Bay met een rondje van 1.31,373 de snelste. Hij was een fractie sneller dan Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en diens Britse teamgenoot Lewis Hamilton.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de derde ronde bereikt op het masterstoernooi van Shanghai. De Spaanse toptennisser rekende in de tweede ronde in twee sets af met de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-3.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse judoka's zijn voor het eerst sinds 2017 zonder medaille geëindigd op een WK. Zwaargewicht Jur Spijkers verloor zaterdag in Bakoe (Azerbeidzjan) als laatste Nederlandse deelnemer in de herkansingen van de Tsjech Lukáš Krpálek op ippon.
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft met zijn zege in de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore op alle huidige circuits van de Formule 1 gewonnen. De Red Bull-coureur zei in het interview na afloop echter dat hij de zege in een sprintrace niet meetelt. "Ik ben blij dat ik heb gewonnen, maar ik wil morgen winnen, niet vandaag."
7 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore gewonnen. De viervoudig wereldkampioen bleef de Ferrari's van de Brit Lewis Hamilton en Charles Leclerc uit Monaco ruim voor.
8 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
9 uur geleden