Japan heerst bij WK kunstrijden
MONTPELLIER (ANP) - Net als bij de vrouwen is de individuele titel bij de WK kunstrijden in Montpellier naar Japan gegaan. Na Kaori Sakamoto was het nu de beurt aan Shoma Uno. De 24-jarige Japanner leidde al na de korte kür en bevestigde zijn vorm zaterdag op de vrije kür. Hij kwam tot een totaalscore van 312,48 punten, een persoonlijk record.
Uno hield zijn jonge landgenoot Yuma Kagiyama (297,60) achter zich. De pas 18-jarige kunstrijder was eerder al goed voor zilver op de Olympische Spelen van Beijing. Daar won de Amerikaan Nathan Chen. De drievoudig wereldkampioen ontbrak in Montpellier. Het brons was voor de Amerikaan Vincent Zhou: 277,38.
Behalve Chen, die zich afmeldde met een blessure, ontbrak ook de Japanse tweevoudig olympisch kampioen Yuzuru Hanyu, die last heeft van een slepende enkelblessure.
IJsdansen
Kampioen Uno was derde op de Spelen van Beijing en tweede vier jaar eerder in Pyeongchang. Op WK's was hij al eerder twee keer tweede geweest.
Bij het ijsdansen ging de titel naar het Franse koppel Gabriella Papadakis en Guillaume Cizeron. Een maand na het behalen van de olympische titel in Beijing werden zij voor de vijfde keer wereldkampioen. In een nieuw wereldrecord (229,82 punten) hielden Papadakis en Cizeron twee Amerikaanse koppels achter zich: Madison Hubbell en Zachary Donohue (222,39) en Madison Chock en Evan Bates (216,83).
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.
7 uur geledenNINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
22 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
1 dag geleden