Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan heeft nieuwe premier: Fumio Kishida

Japan heeft nieuwe premier: Fumio Kishida

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Het Japanse parlement heeft Fumio Kishida verkozen tot nieuwe premier van het land. Hij vervangt zijn partijgenoot Yoshihide Suga, die opstapte na ongeveer een jaar aan de macht te zijn geweest. De 64-jarige Kishida krijgt als minister-president te maken met allerlei uitdagingen in het binnen- en buitenland. Het gaat onder meer om de coronapandemie, de vergrijzing van de Japanse bevolking en de soms moeizame relatie met China.

De vorige premier Suga (72) lag in Japan onder vuur vanwege zijn coronabeleid. Hij besloot uiteindelijk om zich niet herkiesbaar te stellen en plaats te maken voor een partijgenoot. Kishida versloeg in de strijd om het leiderschap van zijn partij vervolgens meerdere tegenkandidaten, onder wie de populaire minister Taro Kono. Die stuurt het Japanse vaccinatieprogramma aan.

De conservatieve Liberaal-Democratische Partij van Kishida domineert momenteel het parlement. Hij kreeg in het lagerhuis bij de stemming over het premierschap 311 stemmen, tegenover 124 voor oppositieleider Yukio Edano. De Japanse omroep NHK bericht dat Kishida van plan is meteen nieuwe parlementsverkiezingen uit te schrijven. Die moeten al over enkele weken plaatsvinden.

Kishida is in het verleden onder meer minister van Buitenlandse Zaken geweest. Hij organiseerde volgens NHK in die rol het eerste bezoek van een zittende Amerikaanse president aan Hiroshima, dat tijdens de Tweede Wereldoorlog is verwoest door een Amerikaanse atoombom. Toenmalig president Barack Obama bezocht de stad in 2016.

Meer uit Buitenland

Man krijgt levenslang cel voor inrijden op betogers in München

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Een Afghaanse man is in Duitsland veroordeeld tot een levenslange celstraf omdat hij met een auto is ingereden op een vakbondsdemonstratie in München. Bij de aanval in februari vorig jaar kwamen een vrouw (37) en haar 2-jarige dochter om het leven. Tientallen anderen raakten gewond.

26 minuten geleden
Leger Zuid-Korea: Noord-Korea heeft raket afgevuurd

SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Noord-Korea heeft donderdag minstens één ballistische korteafstandsraket afgevuurd richting de Japanse Zee, meldt het Zuid-Koreaanse leger. Het is nog niet duidelijk hoeveel raketten er zijn afgevuurd.

48 minuten geleden
VN-experts uiten zorgen over etnische minderheden in Iran

TEHERAN (ANP) - VN-experts roepen Iran op om te stoppen met de slechte behandeling van etnische minderheden. Sinds protesten die begonnen in december worden zij steeds vaker slachtoffer van willekeurige detentie, gedwongen verdwijning en marteling, aldus de experts. Het zou vooral gaan om de Koerdische en Beloetsji-minderheden.

1 uur geleden
Rusland meldt neerhalen van 605 Oekraïense drones

MOSKOU (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht 605 Oekraïense drones te hebben neergehaald. De drones werden onderschept in verschillende regio's en op het geannexeerde schiereiland de Krim.

4 uur geleden
Ngo's: dood Libanese journalist lijkt Israëlische oorlogsmisdaad

NEW YORK (ANP) - De Israëlische luchtaanval waarbij de Libanese journalist Amal Khalil werd gedood, lijkt een oorlogsmisdaad te zijn geweest, stelt Human Rights Watch (HRW). Ook Amnesty International vindt dat haar dood moet worden onderzocht als oorlogsmisdaad.

4 uur geleden
Congo: aantal bevestigde ebolagevallen stijgt tot bijna 4000

DAKAR (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo is gestegen tot 3973, waaronder 1801 sterfgevallen, zo bleek woensdag uit overheidsgegevens.

7 uur geleden
Naar Trump vernoemde oorlogsschepen fors duurder dan verwacht

NEW YORK (ANP) - Een nieuwe klasse oorlogsschepen die volgens president Donald Trump de ruggengraat moet vormen voor de marine, gaat naar verwachting minstens 50 procent meer kosten dan eerdere schattingen, zo staat in een woensdag gepubliceerd overheidsrapport.

7 uur geleden