Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan heeft nieuwe premier: Fumio Kishida

Japan heeft nieuwe premier: Fumio Kishida

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Het Japanse parlement heeft Fumio Kishida verkozen tot nieuwe premier van het land. Hij vervangt zijn partijgenoot Yoshihide Suga, die opstapte na ongeveer een jaar aan de macht te zijn geweest. De 64-jarige Kishida krijgt als minister-president te maken met allerlei uitdagingen in het binnen- en buitenland. Het gaat onder meer om de coronapandemie, de vergrijzing van de Japanse bevolking en de soms moeizame relatie met China.

De vorige premier Suga (72) lag in Japan onder vuur vanwege zijn coronabeleid. Hij besloot uiteindelijk om zich niet herkiesbaar te stellen en plaats te maken voor een partijgenoot. Kishida versloeg in de strijd om het leiderschap van zijn partij vervolgens meerdere tegenkandidaten, onder wie de populaire minister Taro Kono. Die stuurt het Japanse vaccinatieprogramma aan.

De conservatieve Liberaal-Democratische Partij van Kishida domineert momenteel het parlement. Hij kreeg in het lagerhuis bij de stemming over het premierschap 311 stemmen, tegenover 124 voor oppositieleider Yukio Edano. De Japanse omroep NHK bericht dat Kishida van plan is meteen nieuwe parlementsverkiezingen uit te schrijven. Die moeten al over enkele weken plaatsvinden.

Kishida is in het verleden onder meer minister van Buitenlandse Zaken geweest. Hij organiseerde volgens NHK in die rol het eerste bezoek van een zittende Amerikaanse president aan Hiroshima, dat tijdens de Tweede Wereldoorlog is verwoest door een Amerikaanse atoombom. Toenmalig president Barack Obama bezocht de stad in 2016.

Meer uit Buitenland

Dodental aardbevingen Venezuela boven de 5000

CARACAS (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 5000 mensen zijn omgekomen bij de aardbevingen die Venezuela eind juni troffen. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez vrijdag bekendgemaakt.

10 minuten geleden
Farage moet het in Clacton opnemen tegen 33 andere kandidaten

CLACTON (ANP/AFP) - De Britse politicus Nigel Farage moet het tijdens de tussentijdse parlementsverkiezingen in Clacton volgende maand opnemen tegen 33 tegenstanders. Dat is volgens de lokale gemeenteraad, die de verkiezingen organiseert, waarschijnlijk een record. Farage trad expres af als parlementslid om zich opnieuw verkiesbaar te kunnen stellen, na groeiende kritiek rond zijn financiën.

46 minuten geleden
Trump boos op Canada om luchtvervuiling door grote bosbranden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is boos vanwege de grote bosbranden die op dit moment woeden in Canada. De rook hiervan is naar het noordoosten van de Verenigde Staten toe gewaaid, "waardoor de Verenigde Staten onnodig worden blootgesteld aan smerige, vervuilde en ongezonde lucht, waarvan de kwaliteit gevaarlijk en totaal onacceptabel is", aldus Trump.

2 uur geleden
EU vraagt Israël: bouw geen nieuwe nederzettingen op Westoever

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft Israël opnieuw opgeroepen af te zien van de uitbreiding van nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dat meldt de diplomatieke dienst van de EU (EEAS).

2 uur geleden
Zware aardbeving voor zuidwestkust Mexico met kans op tsunami

TAPACHULA/GUATEMALA-STAD (ANP/RTR) - Voor de zuidwestkust van Mexico heeft zich een zware aardbeving met een kracht van 7.3 voorgedaan, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS, die het eerder had over een beving met een kracht van 7.4. Het epicentrum lag op 10 kilometer diepte voor de kust van Puerto Madero, in de deelstaat Chiapas vlak bij de grens met Guatemala. President van Mexico Claudia Sheinbaum zei dat er nog geen berichten zijn over schade of slachtoffers.

6 uur geleden
Frankrijk en Duitsland breiden defensiesamenwerking uit

KEULEN (ANP/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland gaan nog meer samenwerken op het gebied van defensie. Dat is de conclusie na topoverleg tussen de twee landen bij Keulen. Zo kondigde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz aan dat zijn land later dit jaar mee zal doen aan een Franse nucleaire oefening.

7 uur geleden
Dubbel zoveel doden in regio Parijs tijdens hittegolf als normaal

PARIJS (ANP/AFP) - In de regio van Parijs zijn tijdens een hittegolf in juni twee keer zoveel mensen overleden als verwacht, zegt het Franse volksgezondheidsinstituut. Er werden 3000 overlijdens geregistreerd in Île-de-France, 1565 meer dan werd verwacht in de regio voor de tijd van het jaar.

7 uur geleden