Japan geeft ruim 1,6 miljard yen uit aan staatsbegrafenis Abe
TOKIO (BLOOMBERG/ANP) - De staatsbegrafenis voor voormalig premier Shinzo Abe, die twee maanden geleden werd doodgeschoten bij een campagne-evenement, gaat ongeveer 1,65 miljard yen (pakweg 11,8 miljoen euro) kosten. Dat blijkt uit een nieuwe schatting die dinsdag door de Japanse regering is bekendgemaakt. Eerder meldde persbureau Kyodo News op basis van meerdere bronnen dat het om 1 miljard yen (ruim 7,1 miljoen euro) zou gaan.
De regering keurde eind augustus een budget van 250 miljoen yen goed voor de begrafenis, maar kreeg veel kritiek omdat dat bedrag als onrealistisch werd beschouwd. De hoge kosten kunnen de publieke oppositie tegen de staatsbegrafenis verder versterken. Uit een reeks opiniepeilingen is gebleken dat de Japanse bevolking in meerderheid tegen het evenement is dat op 27 september is gepland. Het is voor het eerst sinds 1967 dat een dergelijke uitvaart voor een Japanse politicus wordt gehouden.
Abe was de langst dienende premier van het Aziatische land, maar niet onomstreden. Veel Japanners waren tegen zijn beleid om het leger te versterken en een reeks schandalen tijdens zijn ambtstermijn leidde tot boosheid.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
6 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
8 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
8 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
9 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
11 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
12 uur geleden