Japan gaat mondjesmaat weer toeristen toelaten
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan gaat bij wijze van experiment kleine groepen toeristen via georganiseerde reizen weer toelaten tot het land, nadat reizigers vanwege de coronapandemie eerder geweerd werden. In eerste instantie zullen toeristen uit de Verenigde Staten, Australië, Thailand en Singapore naar Japan mogen afreizen. Reizigers moeten wel een ziektekostenverzekering hebben en drie vaccinaties tegen het coronavirus hebben gehad, aldus het Japanse bureau voor toerisme.
Het toerisme was tot de uitbraak van de coronapandemie een belangrijke pijler van de Japanse economie. Na de uitbraak van het virus stelde Japan strenge grenscontroles in. De regels zijn al iets versoepeld om studenten en zakenreizigers toe te laten. Individuele toeristen worden nog altijd geweerd, ondanks oproepen vanuit de toerismebranche om reizigers weer toe te laten. In het laatste jaar voor de crisis bezochten bijna 32 miljoen buitenlanders Japan.
De reisgezelschappen die naar Japan mogen komen, zullen vooraf een reisplan moeten overleggen. Daarnaast zullen de groepen begeleid moeten worden door personeel van een reisbureau.
Versoepelen
Tokio wil toerisme later dit jaar weer gewoon toestaan. Volgens lokale media worden er voorbereidingen getroffen om in juni meer reizigers te ontvangen. De dagelijkse aankomstlimiet zou daarbij verdubbeld moeten worden tot 20.000 personen. Mogelijk zouden reizigers bij aankomst ook vrijgesteld worden van coronatests, op voorwaarde dat ze een test afleggen bij vertrek.
Ondertussen zorgt het toegenomen toerisme in Thailand voor een economische impuls. De economie van het populaire Aziatische vakantieland herstelde in het eerste kwartaal sneller dan verwacht door heropleving van het toerisme. Op jaarbasis groeide de economie van het land met 2,2 procent. Dat was iets meer dan de gemiddelde analistenprognose van 1,7 procent. Thailand zei begin februari weer honderdduizenden vakantiegangers per maand te verwelkomen nadat het land was begonnen met een quarantainevrij visumprogramma voor gevaccineerden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
2 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
9 uur geleden