Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan gaat mondjesmaat weer toeristen toelaten

Japan gaat mondjesmaat weer toeristen toelaten

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan gaat bij wijze van experiment kleine groepen toeristen via georganiseerde reizen weer toelaten tot het land, nadat reizigers vanwege de coronapandemie eerder geweerd werden. In eerste instantie zullen toeristen uit de Verenigde Staten, Australië, Thailand en Singapore naar Japan mogen afreizen. Reizigers moeten wel een ziektekostenverzekering hebben en drie vaccinaties tegen het coronavirus hebben gehad, aldus het Japanse bureau voor toerisme.

Het toerisme was tot de uitbraak van de coronapandemie een belangrijke pijler van de Japanse economie. Na de uitbraak van het virus stelde Japan strenge grenscontroles in. De regels zijn al iets versoepeld om studenten en zakenreizigers toe te laten. Individuele toeristen worden nog altijd geweerd, ondanks oproepen vanuit de toerismebranche om reizigers weer toe te laten. In het laatste jaar voor de crisis bezochten bijna 32 miljoen buitenlanders Japan.

De reisgezelschappen die naar Japan mogen komen, zullen vooraf een reisplan moeten overleggen. Daarnaast zullen de groepen begeleid moeten worden door personeel van een reisbureau.

Versoepelen

Tokio wil toerisme later dit jaar weer gewoon toestaan. Volgens lokale media worden er voorbereidingen getroffen om in juni meer reizigers te ontvangen. De dagelijkse aankomstlimiet zou daarbij verdubbeld moeten worden tot 20.000 personen. Mogelijk zouden reizigers bij aankomst ook vrijgesteld worden van coronatests, op voorwaarde dat ze een test afleggen bij vertrek.

Ondertussen zorgt het toegenomen toerisme in Thailand voor een economische impuls. De economie van het populaire Aziatische vakantieland herstelde in het eerste kwartaal sneller dan verwacht door heropleving van het toerisme. Op jaarbasis groeide de economie van het land met 2,2 procent. Dat was iets meer dan de gemiddelde analistenprognose van 1,7 procent. Thailand zei begin februari weer honderdduizenden vakantiegangers per maand te verwelkomen nadat het land was begonnen met een quarantainevrij visumprogramma voor gevaccineerden.

Meer uit Buitenland

Libanese premier veroordeelt 'gevaarlijke escalatie' door Israël

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese premier Nawaf Salam heeft "de gevaarlijke en ongekende escalatie" door Israël veroordeeld in een televisietoespraak. Het "beleid van de verschroeide aarde" gaat Israël geen veiligheid brengen, aldus de premier.

37 minuten geleden
Libanees leger meldt gerichte Israëlische aanval op militairen

EBBA (ANP) - Bij een "gerichte" Israëlische droneaanval zijn twee Libanese militairen ernstig gewond geraakt, meldt het Libanese leger. De drone zou een auto hebben geraakt op een openbare weg bij de plaats Ebba in het zuiden van Libanon. De militairen zijn overgebracht naar een ziekenhuis.

3 uur geleden
WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

4 uur geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

6 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

7 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

8 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

8 uur geleden