Japan gaat mondjesmaat weer toeristen toelaten
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan gaat bij wijze van experiment kleine groepen toeristen via georganiseerde reizen weer toelaten tot het land, nadat reizigers vanwege de coronapandemie eerder geweerd werden. In eerste instantie zullen toeristen uit de Verenigde Staten, Australië, Thailand en Singapore naar Japan mogen afreizen. Reizigers moeten wel een ziektekostenverzekering hebben en drie vaccinaties tegen het coronavirus hebben gehad, aldus het Japanse bureau voor toerisme.
Het toerisme was tot de uitbraak van de coronapandemie een belangrijke pijler van de Japanse economie. Na de uitbraak van het virus stelde Japan strenge grenscontroles in. De regels zijn al iets versoepeld om studenten en zakenreizigers toe te laten. Individuele toeristen worden nog altijd geweerd, ondanks oproepen vanuit de toerismebranche om reizigers weer toe te laten. In het laatste jaar voor de crisis bezochten bijna 32 miljoen buitenlanders Japan.
De reisgezelschappen die naar Japan mogen komen, zullen vooraf een reisplan moeten overleggen. Daarnaast zullen de groepen begeleid moeten worden door personeel van een reisbureau.
Versoepelen
Tokio wil toerisme later dit jaar weer gewoon toestaan. Volgens lokale media worden er voorbereidingen getroffen om in juni meer reizigers te ontvangen. De dagelijkse aankomstlimiet zou daarbij verdubbeld moeten worden tot 20.000 personen. Mogelijk zouden reizigers bij aankomst ook vrijgesteld worden van coronatests, op voorwaarde dat ze een test afleggen bij vertrek.
Ondertussen zorgt het toegenomen toerisme in Thailand voor een economische impuls. De economie van het populaire Aziatische vakantieland herstelde in het eerste kwartaal sneller dan verwacht door heropleving van het toerisme. Op jaarbasis groeide de economie van het land met 2,2 procent. Dat was iets meer dan de gemiddelde analistenprognose van 1,7 procent. Thailand zei begin februari weer honderdduizenden vakantiegangers per maand te verwelkomen nadat het land was begonnen met een quarantainevrij visumprogramma voor gevaccineerden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de protesten in Iran zijn sinds eind december minstens 27 demonstranten gedood door de Iraanse veiligheidsdiensten, meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights. Vijf van hen zouden minderjarig zijn geweest.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft drie aanklagers aangesteld die onderzoek gaan doen naar de dodelijke slachtoffers van de Amerikaanse aanval van afgelopen weekend. Dat zegt 's lands openbaar aanklager Tarek William Saab. Ook riep Saab de rechtbank in New York op te erkennen dat de Amerikaanse juridische bevoegdheden ophouden bij de landsgrenzen en zei hij dat president Nicolás Maduro als staatshoofd immuniteit geniet.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is weer naar het ziekenhuis gebracht nadat hij bij een val zijn hoofd heeft gestoten, meldt zijn vrouw op sociale media. Bolsonaro zit sinds november vast voor het beramen van een staatsgreep. Afgelopen december werd Bolsonaro al opgenomen vanwege een operatie aan een liesbreuk en meerdere operaties tegen de hik.
4 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De premier van Groenland, Jens-Frederik Nielsen, is dankbaar voor de steun van Europese leiders omtrent de soevereiniteit van Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde afgelopen weekend dat de Verenigde Staten het gebied "nodig hebben voor de nationale veiligheid". Nielsen noemt de Europese steun "belangrijk in een tijd waarin internationale principes worden uitgedaagd".
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse filmmaker Béla Tarr is op 70-jarige leeftijd overleden, meldt persbureau MTI. Hij overleed na een lang ziekbed. Tarr wordt gezien als een van de belangrijkste Europese filmauteurs van de afgelopen decennia.
7 uur geleden