Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan 'ernstig bezorgd' over gevolgen tarieven voor wereldhandel

Japan 'ernstig bezorgd' over gevolgen tarieven voor wereldhandel

TOKIO (ANP/AFP) - Japan is "ernstig bezorgd" over de mogelijke gevolgen voor de wereldhandel van de ingrijpende tarieven van president Donald Trump, die gericht zijn op belangrijke handelspartners zoals Canada, Mexico en China. Dat zei de Japanse minister van Financiën zondag.

Trump verklaarde dat de Canadese en Mexicaanse export naar de Verenigde Staten vanaf dinsdag onder een tarief van 25 procent zou vallen, terwijl goederen uit China, die al met verschillende tarieven te maken hebben, een extra tarief van 10 procent zouden krijgen. Deze aankondiging dreigt verstoringen te veroorzaken in de toeleveringsketens, variërend van energie en auto's tot de voedselvoorziening.

"We maken ons ernstig zorgen over hoe deze tarieven de wereldeconomie kunnen beïnvloeden", zei de Japanse minister Katsunobu Kato in een uitzending op Fuji TV. Kato benadrukte ook het belang van een "grondige beoordeling" van de mogelijke effecten van Trumps tarievenbeleid op de valutamarkt. "Japan moet deze beleidsmaatregelen en hun effecten nauwlettend volgen en passende maatregelen nemen", aldus de minister.

Zuid-Korea

Ook de waarnemend president van Zuid-Korea, Choi Sang-mok, volgt de kwestie op de voet. Hij heeft zondag overheidsinstanties opgedragen nauwlettend in de gaten te houden welke impact de tarieven van Trump op goederen uit Mexico, Canada en China hebben op binnenlandse bedrijven en de economie.

Trump heeft gezegd dat de maatregelen bedoeld waren om landen te straffen die er niet in slaagden de stroom van illegale migranten en drugs naar de Verenigde Staten te stoppen. Veel economen vrezen echter dat dit een wereldwijde handelsoorlog kan ontketenen.

Meer uit Financieel

Nederlandse reders zien nog veel onduidelijkheden rond Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.

32 minuten geleden
Algemeen directeur WoningBouwersNL wordt nieuwe directeur LTO

DEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.

46 minuten geleden
Omzet kledingplatform Vinted stijgt tot ruim 1 miljard euro

VILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.

1 uur geleden
Brussel: tol Straat van Hormuz in strijd met internationaal recht

BRUSSEL (ANP) - Een tolheffing door de Straat van Hormuz is niet in lijn met het internationale recht, benadrukt een woordvoerder van de Europese Commissie. "Het internationaal recht garandeert de vrijheid van scheepvaart", aldus de woordvoerder. "In principe betekent het dat er helemaal geen betaling of tol geheven mag worden."

1 uur geleden
IMO-topman: tolheffing Straat van Hormuz is gevaarlijk precedent

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.

3 uur geleden
Pentagon mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig aanmerken als gevaar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.

3 uur geleden
FT: export Amerikaanse olie naar recordhoogte door vraag uit Azië

WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden