Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan 'ernstig bezorgd' over gevolgen tarieven voor wereldhandel

Japan 'ernstig bezorgd' over gevolgen tarieven voor wereldhandel

TOKIO (ANP/AFP) - Japan is "ernstig bezorgd" over de mogelijke gevolgen voor de wereldhandel van de ingrijpende tarieven van president Donald Trump, die gericht zijn op belangrijke handelspartners zoals Canada, Mexico en China. Dat zei de Japanse minister van Financiën zondag.

Trump verklaarde dat de Canadese en Mexicaanse export naar de Verenigde Staten vanaf dinsdag onder een tarief van 25 procent zou vallen, terwijl goederen uit China, die al met verschillende tarieven te maken hebben, een extra tarief van 10 procent zouden krijgen. Deze aankondiging dreigt verstoringen te veroorzaken in de toeleveringsketens, variërend van energie en auto's tot de voedselvoorziening.

"We maken ons ernstig zorgen over hoe deze tarieven de wereldeconomie kunnen beïnvloeden", zei de Japanse minister Katsunobu Kato in een uitzending op Fuji TV. Kato benadrukte ook het belang van een "grondige beoordeling" van de mogelijke effecten van Trumps tarievenbeleid op de valutamarkt. "Japan moet deze beleidsmaatregelen en hun effecten nauwlettend volgen en passende maatregelen nemen", aldus de minister.

Zuid-Korea

Ook de waarnemend president van Zuid-Korea, Choi Sang-mok, volgt de kwestie op de voet. Hij heeft zondag overheidsinstanties opgedragen nauwlettend in de gaten te houden welke impact de tarieven van Trump op goederen uit Mexico, Canada en China hebben op binnenlandse bedrijven en de economie.

Trump heeft gezegd dat de maatregelen bedoeld waren om landen te straffen die er niet in slaagden de stroom van illegale migranten en drugs naar de Verenigde Staten te stoppen. Veel economen vrezen echter dat dit een wereldwijde handelsoorlog kan ontketenen.

Meer uit Financieel

Prijsconflict tussen AH en maker Douwe Egberts-koffie houdt aan

ZAANDAM (ANP) - De moeizame prijsonderhandelingen tussen Albert Heijn en fabrikant JDE Peet's slepen zich voort. Hierdoor zijn bepaalde producten, zoals koffie van Douwe Egberts en thee van Pickwick, steeds moeilijker te vinden in de schappen van de supermarkt. Albert Heijn voert op dit moment nog gesprekken met het bedrijf achter merken als Senseo en L'OR en is het niet met elkaar eens, laat een woordvoerder weten.

1 minuut geleden
Schiphol: geluidshinder neemt af ondanks stijging aantal vluchten

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft de afgelopen jaren naar eigen zeggen al veel gedaan om de geluidshinder van de luchthaven terug te dringen. Dat hebben topman Pieter van Oord en financieel topman Robert Carsouw gezegd tijdens een toelichting op de jaarresultaten. Volgens Carsouw is het aantal ernstig gehinderden teruggelopen van 180.000 in 2000 naar 100.000 in 2024. Tegelijkertijd benadrukken zij dat Schiphol nog niet klaar is.

46 minuten geleden
Topman: aantal Schiphol-passagiers nadert in 2025 recordjaar 2019

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dit jaar dicht in de buurt te komen van recordjaar 2019 wat betreft passagiers. Dat heeft topman Pieter van Oord vrijdag gezegd in een toelichting op de jaarcijfers. Het aantal vluchten zal tegelijkertijd wel achterblijven, terwijl de luchthaven zich voorbereidt op een maximaal aantal vluchten van 478.000. Dat het aantal reizigers stijgt, heeft volgens Van Oord dan ook voornamelijk te maken met de inzet van grotere vliegtuigen.

1 uur geleden
Topman: Schiphol prijst zich niet uit markt met tariefverhoging

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol prijst zichzelf niet uit de markt door de havengelden verder te verhogen. Die verwachting sprak topman Pieter van Oord uit in een toelichting op de jaarresultaten. Volgens hem is Schiphol in de afgelopen jaren juist relatief goedkoop geweest voor luchtvaartmaatschappijen. "We waren de goedkoopste en groeiden het hardst, maar in 2022 zijn we tegen een muur gelopen. Binnen die context zijn de tariefstijgingen doorgevoerd", aldus Van Oord.

1 uur geleden
Toch groei voor economie eurozone in laatste maanden 2024

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het laatste kwartaal van vorig jaar toch gegroeid ten opzichte van de voorgaande drie maanden. Volgens Eurostat steeg het bruto binnenlands product (bbp) van de eurolanden 0,1 procent. Eerder meldde het Europese statistiekbureau dat de economie van de eurozone niet was gekrompen, maar ook niet gegroeid.

1 uur geleden
Europese Commissie: handelstarieven VS stap in verkeerde richting

BRUSSEL (ANP) - Het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump om wereldwijde wederkerige tarieven op te leggen, noemt de Europese Commissie een "stap in de verkeerde richting". De Europese Unie zal daar "krachtig en onmiddellijk" op reageren, waarschuwt de Europese Commissie in een vrijdag uitgebrachte verklaring. Daaruit wordt niet duidelijk aan welke tegenmaatregelen de Europese Commissie denkt.

1 uur geleden
Oud-ING-baas Hamers aan de slag bij cybersecuritybedrijf in VS

SANTA CLARA (ANP) - Voormalig ING-topman Ralph Hamers gaat aan de slag bij het Amerikaanse cybersecuritybedrijf Palo Alto Networks. De 59-jarige Hamers wordt een onafhankelijk lid van de raad van bestuur op het gebied van controle en veiligheid. Door zijn komst en die van de voormalige Deense premier Helle Thorning-Schmidt groeit de raad van bestuur van de in Californië gevestigde onderneming van negen naar elf mensen.

2 uur geleden