Japan 'ernstig bezorgd' over gevolgen tarieven voor wereldhandel
TOKIO (ANP/AFP) - Japan is "ernstig bezorgd" over de mogelijke gevolgen voor de wereldhandel van de ingrijpende tarieven van president Donald Trump, die gericht zijn op belangrijke handelspartners zoals Canada, Mexico en China. Dat zei de Japanse minister van Financiën zondag.
Trump verklaarde dat de Canadese en Mexicaanse export naar de Verenigde Staten vanaf dinsdag onder een tarief van 25 procent zou vallen, terwijl goederen uit China, die al met verschillende tarieven te maken hebben, een extra tarief van 10 procent zouden krijgen. Deze aankondiging dreigt verstoringen te veroorzaken in de toeleveringsketens, variërend van energie en auto's tot de voedselvoorziening.
"We maken ons ernstig zorgen over hoe deze tarieven de wereldeconomie kunnen beïnvloeden", zei de Japanse minister Katsunobu Kato in een uitzending op Fuji TV. Kato benadrukte ook het belang van een "grondige beoordeling" van de mogelijke effecten van Trumps tarievenbeleid op de valutamarkt. "Japan moet deze beleidsmaatregelen en hun effecten nauwlettend volgen en passende maatregelen nemen", aldus de minister.
Zuid-Korea
Ook de waarnemend president van Zuid-Korea, Choi Sang-mok, volgt de kwestie op de voet. Hij heeft zondag overheidsinstanties opgedragen nauwlettend in de gaten te houden welke impact de tarieven van Trump op goederen uit Mexico, Canada en China hebben op binnenlandse bedrijven en de economie.
Trump heeft gezegd dat de maatregelen bedoeld waren om landen te straffen die er niet in slaagden de stroom van illegale migranten en drugs naar de Verenigde Staten te stoppen. Veel economen vrezen echter dat dit een wereldwijde handelsoorlog kan ontketenen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.
5 uur geleden