Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan 'ernstig bezorgd' over gevolgen tarieven voor wereldhandel

Japan 'ernstig bezorgd' over gevolgen tarieven voor wereldhandel

TOKIO (ANP/AFP) - Japan is "ernstig bezorgd" over de mogelijke gevolgen voor de wereldhandel van de ingrijpende tarieven van president Donald Trump, die gericht zijn op belangrijke handelspartners zoals Canada, Mexico en China. Dat zei de Japanse minister van Financiën zondag.

Trump verklaarde dat de Canadese en Mexicaanse export naar de Verenigde Staten vanaf dinsdag onder een tarief van 25 procent zou vallen, terwijl goederen uit China, die al met verschillende tarieven te maken hebben, een extra tarief van 10 procent zouden krijgen. Deze aankondiging dreigt verstoringen te veroorzaken in de toeleveringsketens, variërend van energie en auto's tot de voedselvoorziening.

"We maken ons ernstig zorgen over hoe deze tarieven de wereldeconomie kunnen beïnvloeden", zei de Japanse minister Katsunobu Kato in een uitzending op Fuji TV. Kato benadrukte ook het belang van een "grondige beoordeling" van de mogelijke effecten van Trumps tarievenbeleid op de valutamarkt. "Japan moet deze beleidsmaatregelen en hun effecten nauwlettend volgen en passende maatregelen nemen", aldus de minister.

Zuid-Korea

Ook de waarnemend president van Zuid-Korea, Choi Sang-mok, volgt de kwestie op de voet. Hij heeft zondag overheidsinstanties opgedragen nauwlettend in de gaten te houden welke impact de tarieven van Trump op goederen uit Mexico, Canada en China hebben op binnenlandse bedrijven en de economie.

Trump heeft gezegd dat de maatregelen bedoeld waren om landen te straffen die er niet in slaagden de stroom van illegale migranten en drugs naar de Verenigde Staten te stoppen. Veel economen vrezen echter dat dit een wereldwijde handelsoorlog kan ontketenen.

Meer uit Financieel

Duitse ingreep bij tankstations werkte averechts, zeggen economen

MANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.

1 uur geleden
Oud-werknemer TSMC 10 jaar cel in om stelen bedrijfsgeheimen

NEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.

1 uur geleden
China blokkeert overname AI-bedrijf door Facebook-moeder Meta

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.

3 uur geleden
Transavia Nederland schrapt geen vluchten om kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse Transavia-reizigers worden niet geraakt door geschrapte vluchten om de hoge kerosineprijzen. Volgens een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij heeft alleen het Franse deel van Transavia besloten om in mei en juni een deel van haar vluchten te schrappen. Vluchten vanuit Nederland worden niet getroffen.

3 uur geleden
Farmaconcern Organon, met locatie in Oss, komt in Indiase handen

JERSEY CITY (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Farmaciebedrijf Organon, met een productievestiging in Oss, komt in Indiase handen. Het bedrijf Sun Pharmaceutical telt bijna 12 miljard dollar neer voor de onderneming die gespecialiseerd is in geneesmiddelen voor vrouwen. Het gaat om een van de grootste buitenlandse overnames door een Indiaas bedrijf ooit.

3 uur geleden
Oud-ASML-man Van den Brink per direct weg als commissaris ASMI

ALMERE (ANP) - Oud-ASML-bestuurder Martin van den Brink is per direct vertrokken als commissaris bij chiptoeleverancier ASMI. Die stap volgt volgens het bedrijf uit Almere op een "beoordeling dat de andere professionele activiteiten van de heer Van den Brink op termijn zouden kunnen leiden tot belangenverstrengeling".

5 uur geleden
Recordstand op beurs raakt uit beeld door klein verlies AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index aan de beurs in Amsterdam liet maandagochtend een klein verlies zien. Daarmee raakte een mogelijk nieuw record voor de hoofdgraadmeter aan het Damrak tijdens de dunne handel op Koningsdag weer wat uit beeld. Beleggers verwerkten onder meer wisselende signalen over de oorlog in het Midden-Oosten.

5 uur geleden