Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan 'ernstig bezorgd' over gevolgen tarieven voor wereldhandel

Japan 'ernstig bezorgd' over gevolgen tarieven voor wereldhandel

TOKIO (ANP/AFP) - Japan is "ernstig bezorgd" over de mogelijke gevolgen voor de wereldhandel van de ingrijpende tarieven van president Donald Trump, die gericht zijn op belangrijke handelspartners zoals Canada, Mexico en China. Dat zei de Japanse minister van Financiën zondag.

Trump verklaarde dat de Canadese en Mexicaanse export naar de Verenigde Staten vanaf dinsdag onder een tarief van 25 procent zou vallen, terwijl goederen uit China, die al met verschillende tarieven te maken hebben, een extra tarief van 10 procent zouden krijgen. Deze aankondiging dreigt verstoringen te veroorzaken in de toeleveringsketens, variërend van energie en auto's tot de voedselvoorziening.

"We maken ons ernstig zorgen over hoe deze tarieven de wereldeconomie kunnen beïnvloeden", zei de Japanse minister Katsunobu Kato in een uitzending op Fuji TV. Kato benadrukte ook het belang van een "grondige beoordeling" van de mogelijke effecten van Trumps tarievenbeleid op de valutamarkt. "Japan moet deze beleidsmaatregelen en hun effecten nauwlettend volgen en passende maatregelen nemen", aldus de minister.

Zuid-Korea

Ook de waarnemend president van Zuid-Korea, Choi Sang-mok, volgt de kwestie op de voet. Hij heeft zondag overheidsinstanties opgedragen nauwlettend in de gaten te houden welke impact de tarieven van Trump op goederen uit Mexico, Canada en China hebben op binnenlandse bedrijven en de economie.

Trump heeft gezegd dat de maatregelen bedoeld waren om landen te straffen die er niet in slaagden de stroom van illegale migranten en drugs naar de Verenigde Staten te stoppen. Veel economen vrezen echter dat dit een wereldwijde handelsoorlog kan ontketenen.

Meer uit Financieel

AEX-index stijgt na nieuwe recordstanden in New York en Tokio

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag hoger geopend. Beleggers trokken zich op aan de positieve stemming in New York en Tokio, waar nieuwe recordniveaus werden bereikt door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Ook lijken de kwartaalresultaten van bedrijven aan het begin van het cijferseizoen over het algemeen mee te vallen.

13 minuten geleden
Sligro maandelijks tot 1 miljoen euro meer kwijt aan energie

VEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro verwacht tussen de 500.000 en 1 miljoen euro per maand extra kwijt te zijn door de hoge energieprijzen. Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn onder andere benzine en diesel fors duurder geworden en dat merkt de leverancier van eten en drinken aan winkeliers en restaurants.

18 minuten geleden
Chipconcern TSMC boekt recordwinst door sterke vraag naar AI

HSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.

1 uur geleden
UWV: zonder maatregelen verviervoudigt WIA-wachtlijst in 2027

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.

1 uur geleden
Laadsessies leveren Fastned meer op, meewind door dure benzine

AMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned is in het eerste kwartaal stevig gegroeid. Het Nederlandse bedrijf verdiende 40 procent meer aan laadsessies dan een jaar eerder, staat in een kwartaalupdate. Fastned verwacht dat hoge benzine- en dieselprijzen door de Iranoorlog de komende tijd bijdragen aan de groei van de markt voor publieke snellaadstations.

1 uur geleden
Basic-Fit ziet ledenaantal toenemen tot 6 miljoen

HOOFDDORP (ANP) - Basic-Fit heeft opnieuw zijn ledenaantal weten te vergroten. De van oorsprong Nederlandse sportschoolketen, actief in twaalf landen, heeft 6 miljoen leden. Dat is een stijging van 34 procent ten opzichte van vorig jaar in dezelfde periode, toen het bedrijf 4,5 miljoen leden had.

1 uur geleden
Sterke groei Chinese economie ondanks Iranoorlog

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese economie is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, van de op een na grootste economie ter wereld steeg in de eerste drie maanden van het jaar met 5 procent. Economen hadden gerekend op een groei van 4,8 procent. Het is de sterkste groei in drie kwartalen.

2 uur geleden