Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan en Saudi-Arabië naar WK voetbal, Australië naar play-offs

Japan en Saudi-Arabië naar WK voetbal, Australië naar play-offs

SYDNEY (ANP) - Japan en Saudi-Arabië hebben zich geplaatst voor het WK voetbal in Qatar. De Japanse ploeg versloeg Australië in Sydney met 2-0, waardoor de strijd om de bovenste twee plaatsen in groep B van de Aziatische kwalificatie werd beslist. Australië moet in een duel met de nummer 3 van de andere poule strijden om deelname aan een intercontinentale play-off tegen een Zuid-Amerikaans land.

Japan dankte de zege aan twee late doelpunten van invaller Kaoru Mitoma. De aanvaller van de Belgische koploper Union opende in de 89e minuut de score en was in de blessuretijd nogmaals trefzeker, tot ontzetting van de ruim 40.000 Australiërs op de tribune. Japan kwam door de winst op 21 punten uit negen wedstrijden, 6 punten meer dan Australië. Saudi-Arabië, dat later op de dag nog tegen China speelt, is met 19 punten ook zeker van deelname aan het WK in Qatar.

Japan doet voor de zevende keer op rij mee aan de mondiale eindronde. Saudi-Arabië gaat voor de zesde keer naar het WK. Alleen bij het debuut in 1994 kwamen de Saudi's de groepsfase door. Zeventien van de 32 deelnemende landen aan het WK in Qatar zijn nu bekend.

Yuta Nakayama

Verdediger Yuta Nakayama van PEC Zwolle kwam bij Japan na ruim een uur spelen in de ploeg. PSV'er Ritsu Doan ontbrak in de Japanse selectie.

Bij Australië zat bondscoach Graham Arnold op de bank, hoewel hij vorige week positief testte op het coronavirus en de voorbereiding miste. Zijn Nederlandse assistent René Meulensteen bereidde de 'Socceroos' voor op het duel met Japan. Arnold kreeg begin deze week een boete van de Australische bond, omdat hij met zijn hond op het strand was gesignaleerd terwijl hij thuis in quarantaine had moeten zitten. Hij keerde donderdag na een negatieve test terug bij zijn ploeg.

Meer uit Voetbal

Kane maakt vijfhonderdste treffer bij simpele zege Bayern München

BREMEN (ANP) - Bayern München-spits Harry Kane heeft in het gewonnen uitduel met Werder Bremen (0-3) zijn 499e en 500e doelpunt gemaakt van zijn carrière. De 32-jarige Engelsman opende in de 22e minuut de score vanaf de strafschopstip, drie minuten later gevolgd door een raak afstandsschot. Leon Goretzka bepaalde in de tweede helft de eindstand op 0-3.

1 uur geleden
Ronaldo beëindigt staking en keert terug bij Al Nassr

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo maakt zaterdag zoals verwacht zijn rentree bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees begint als aanvoerder aan het uitduel met Al-Fateh.

1 uur geleden
Summerville schiet West Ham naar achtste finale FA Cup

BURTON (ANP) - Crysencio Summerville heeft West Ham United naar de achtste finale van de FA Cup geschoten. De Rotterdammer maakte het enige doelpunt in het uitduel met Burton Albion (0-1), dat op het derde niveau uitkomt.

2 uur geleden
Koploper PSV met nederlaag voor schut tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.

20 uur geleden
PSV met Flamingo in de basis en Schiks op doel tegen FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.

23 uur geleden
Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

1 dag geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

1 dag geleden