Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan en Saudi-Arabië naar WK voetbal, Australië naar play-offs

Japan en Saudi-Arabië naar WK voetbal, Australië naar play-offs

SYDNEY (ANP) - Japan en Saudi-Arabië hebben zich geplaatst voor het WK voetbal in Qatar. De Japanse ploeg versloeg Australië in Sydney met 2-0, waardoor de strijd om de bovenste twee plaatsen in groep B van de Aziatische kwalificatie werd beslist. Australië moet in een duel met de nummer 3 van de andere poule strijden om deelname aan een intercontinentale play-off tegen een Zuid-Amerikaans land.

Japan dankte de zege aan twee late doelpunten van invaller Kaoru Mitoma. De aanvaller van de Belgische koploper Union opende in de 89e minuut de score en was in de blessuretijd nogmaals trefzeker, tot ontzetting van de ruim 40.000 Australiërs op de tribune. Japan kwam door de winst op 21 punten uit negen wedstrijden, 6 punten meer dan Australië. Saudi-Arabië, dat later op de dag nog tegen China speelt, is met 19 punten ook zeker van deelname aan het WK in Qatar.

Japan doet voor de zevende keer op rij mee aan de mondiale eindronde. Saudi-Arabië gaat voor de zesde keer naar het WK. Alleen bij het debuut in 1994 kwamen de Saudi's de groepsfase door. Zeventien van de 32 deelnemende landen aan het WK in Qatar zijn nu bekend.

Yuta Nakayama

Verdediger Yuta Nakayama van PEC Zwolle kwam bij Japan na ruim een uur spelen in de ploeg. PSV'er Ritsu Doan ontbrak in de Japanse selectie.

Bij Australië zat bondscoach Graham Arnold op de bank, hoewel hij vorige week positief testte op het coronavirus en de voorbereiding miste. Zijn Nederlandse assistent René Meulensteen bereidde de 'Socceroos' voor op het duel met Japan. Arnold kreeg begin deze week een boete van de Australische bond, omdat hij met zijn hond op het strand was gesignaleerd terwijl hij thuis in quarantaine had moeten zitten. Hij keerde donderdag na een negatieve test terug bij zijn ploeg.

Meer uit Voetbal

Mbappé kan spelen voor Real tegen ManCity, Bellingham nog niet

MANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.

9 uur geleden
SC Cambuur na zege stap dichter bij promotie naar Eredivisie

HELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.

9 uur geleden
Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

15 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

15 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

1 dag geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

1 dag geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 dag geleden