Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan en Saudi-Arabië naar WK voetbal, Australië naar play-offs

Japan en Saudi-Arabië naar WK voetbal, Australië naar play-offs

SYDNEY (ANP) - Japan en Saudi-Arabië hebben zich geplaatst voor het WK voetbal in Qatar. De Japanse ploeg versloeg Australië in Sydney met 2-0, waardoor de strijd om de bovenste twee plaatsen in groep B van de Aziatische kwalificatie werd beslist. Australië moet in een duel met de nummer 3 van de andere poule strijden om deelname aan een intercontinentale play-off tegen een Zuid-Amerikaans land.

Japan dankte de zege aan twee late doelpunten van invaller Kaoru Mitoma. De aanvaller van de Belgische koploper Union opende in de 89e minuut de score en was in de blessuretijd nogmaals trefzeker, tot ontzetting van de ruim 40.000 Australiërs op de tribune. Japan kwam door de winst op 21 punten uit negen wedstrijden, 6 punten meer dan Australië. Saudi-Arabië, dat later op de dag nog tegen China speelt, is met 19 punten ook zeker van deelname aan het WK in Qatar.

Japan doet voor de zevende keer op rij mee aan de mondiale eindronde. Saudi-Arabië gaat voor de zesde keer naar het WK. Alleen bij het debuut in 1994 kwamen de Saudi's de groepsfase door. Zeventien van de 32 deelnemende landen aan het WK in Qatar zijn nu bekend.

Yuta Nakayama

Verdediger Yuta Nakayama van PEC Zwolle kwam bij Japan na ruim een uur spelen in de ploeg. PSV'er Ritsu Doan ontbrak in de Japanse selectie.

Bij Australië zat bondscoach Graham Arnold op de bank, hoewel hij vorige week positief testte op het coronavirus en de voorbereiding miste. Zijn Nederlandse assistent René Meulensteen bereidde de 'Socceroos' voor op het duel met Japan. Arnold kreeg begin deze week een boete van de Australische bond, omdat hij met zijn hond op het strand was gesignaleerd terwijl hij thuis in quarantaine had moeten zitten. Hij keerde donderdag na een negatieve test terug bij zijn ploeg.

Meer uit Voetbal

Depay nog afwezig bij gelijkspel Corinthians in Copa Libertadores

MONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.

8 minuten geleden
FC Utrecht klopt sc Heerenveen en treft Ajax in finale play-offs

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.

10 uur geleden
Club Brugge voor twintigste keer kampioen van België

GENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.

10 uur geleden
Ronaldo met Al-Nassr kampioen van Saudi-Arabië

RIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.

10 uur geleden
Noorwegen met Haaland en oud-Feyenoorders naar WK voetbal

OSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.

11 uur geleden
Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

12 uur geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

14 uur geleden