Japan en Saudi-Arabië naar WK voetbal, Australië naar play-offs
SYDNEY (ANP) - Japan en Saudi-Arabië hebben zich geplaatst voor het WK voetbal in Qatar. De Japanse ploeg versloeg Australië in Sydney met 2-0, waardoor de strijd om de bovenste twee plaatsen in groep B van de Aziatische kwalificatie werd beslist. Australië moet in een duel met de nummer 3 van de andere poule strijden om deelname aan een intercontinentale play-off tegen een Zuid-Amerikaans land.
Japan dankte de zege aan twee late doelpunten van invaller Kaoru Mitoma. De aanvaller van de Belgische koploper Union opende in de 89e minuut de score en was in de blessuretijd nogmaals trefzeker, tot ontzetting van de ruim 40.000 Australiërs op de tribune. Japan kwam door de winst op 21 punten uit negen wedstrijden, 6 punten meer dan Australië. Saudi-Arabië, dat later op de dag nog tegen China speelt, is met 19 punten ook zeker van deelname aan het WK in Qatar.
Japan doet voor de zevende keer op rij mee aan de mondiale eindronde. Saudi-Arabië gaat voor de zesde keer naar het WK. Alleen bij het debuut in 1994 kwamen de Saudi's de groepsfase door. Zeventien van de 32 deelnemende landen aan het WK in Qatar zijn nu bekend.
Yuta Nakayama
Verdediger Yuta Nakayama van PEC Zwolle kwam bij Japan na ruim een uur spelen in de ploeg. PSV'er Ritsu Doan ontbrak in de Japanse selectie.
Bij Australië zat bondscoach Graham Arnold op de bank, hoewel hij vorige week positief testte op het coronavirus en de voorbereiding miste. Zijn Nederlandse assistent René Meulensteen bereidde de 'Socceroos' voor op het duel met Japan. Arnold kreeg begin deze week een boete van de Australische bond, omdat hij met zijn hond op het strand was gesignaleerd terwijl hij thuis in quarantaine had moeten zitten. Hij keerde donderdag na een negatieve test terug bij zijn ploeg.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
15 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
17 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
18 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
18 uur geleden