Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan en India eisen onmiddellijk einde geweld in Oekraïne

Japan en India eisen onmiddellijk einde geweld in Oekraïne

NEW DELHI (ANP/DPA) - De regeringsleiders van India en Japan eisen dat er onmiddellijk een einde wordt gemaakt aan het oorlogsgeweld in Oekraïne. Er is "geen andere keus dan de weg van dialoog en diplomatie voor de oplossing van het conflict", stelden de Japanse premier Fumio Kishida en zijn Indiase collega Narendra Modi zaterdag in New Delhi in een gezamenlijke verklaring. Ze beloofden het door de Russische invasie zwaar getroffen land bovendien humanitaire hulp.

Eerder al had Kishida aan de zijde van Modi beklemtoond dat het gewelddadig veranderen van de status quo nergens ter wereld kan zijn toegestaan. Beiden zijn het er roerend over eens dat een vreedzame beslechting van de strijd op basis van het volkerenrecht noodzakelijk is. "Japan zal met India blijven proberen de oorlog te beëindigen en Oekraïne en zijn buurlanden te steunen", aldus Kishida.

India en Japan vormen met de VS en Australië een vier-landengroep, ook wel de Quad genoemd, die wordt gezien als een alliantie tegen het toenemende zelfbewustzijn van China in de Indo-Pacific. India, dat van oudsher sterke betrekkingen heeft met Moskou, heeft als enige van die vier de Russische inval in Oekraïne nog niet veroordeeld. Ook in de VN onthield de Indiase afgevaardigde zich van stemming tegen Rusland.

Meer uit Buitenland

Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

2 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

2 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

2 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

2 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

3 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

3 uur geleden
WHO: negen doden onder medisch personeel door aanvallen Israël

BEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.

4 uur geleden