Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan belooft steun op conferentie voor wederopbouw Oekraïne

Japan belooft steun op conferentie voor wederopbouw Oekraïne

TOKIO (ANP) - Japan heeft Oekraïne steun toegezegd bij de wederopbouw van het land. Dat gebeurde op een speciale conferentie in Tokio, bericht de Japanse omroep NHK. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal omschreef de bijeenkomst als de volgende stap in het aanhalen van de banden tussen de landen.

NHK bericht dat Japan ondersteuningsprogramma's heeft gepresenteerd op zeven gebieden. Het gaat bijvoorbeeld om het opruimen van mijnen en het herstellen van de energievoorziening en transportinfrastructuur. Ook maakten bedrijven uit de twee landen afspraken over samenwerking.

Het is onduidelijk wat voor bedrag gemoeid is met de Japanse steun voor Oekraïne. Kyodo News berichtte eerder deze maand dat het zou gaan om bijna 16 miljard yen, omgerekend zo'n 99 miljoen euro. Daarnaast maakt de Japanse overheid het betrokken bedrijven ook makkelijker om in Oekraïne aan de slag te gaan door reisbeperkingen te versoepelen.

Premier Fumio Kishida van Japan bracht vorig jaar al een bezoek aan Oekraïne om solidariteit te tonen met het Oost-Europese land. Hij ging toen onder meer naar Boetsja, waar volgens de Oekraïense autoriteiten honderden burgers zijn gedood door Russische troepen.

Meer uit Buitenland

Weer prominent lid Britse conservatieven naar partij Farage

LONDEN (ANP) - Opnieuw is een prominente Britse politicus overgestapt naar de anti-immigratiepartij Reform van Nigel Farage. Robert Jenrick was geschorst door zijn Conservatieve Partij en verscheen later op de dag op een persconferentie met Farage.

25 minuten geleden
Vierde motie van wantrouwen tegen Von der Leyen

BRUSSEL (ANP) - Tegen de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is opnieuw een motie van wantrouwen ingediend. De uiterst rechtse fractie Patriotten voor Europa diende de motie donderdag in vanwege haar rol rond het vrijhandelsakkoord van de EU met de zogenoemde Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Uruguay en Paraguay.

34 minuten geleden
VN-chef boos op wereldleiders die samenwerking laten afsterven

NEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, heeft uitgehaald naar wereldleiders die in zijn ogen de internationale samenwerking laten afsterven. Hij noemde geen leiders of landen bij naam, maar sprak van grote geopolitieke verdeeldheid en veroordeelde alle schendingen van het internationale recht.

44 minuten geleden
Defensieplannen acht landen goedgekeurd door Europese Commissie

BRUSSEL (ANP) - De nationale defensieplannen van acht EU-lidstaten zijn goedgekeurd door de Europese Commissie, zo is donderdag bekendgemaakt. Het gaat om België, Bulgarije, Denemarken, Spanje, Kroatië, Cyprus, Portugal en Roemenië. Zij krijgen van de Europese Commissie geld om hun plannen uit te voeren. De Commissie noemt het besluit een "belangrijke mijlpaal in de Europese inspanningen om de veiligheid te versterken".

53 minuten geleden
Oekraïense overheid neemt crisismanagement Kyiv over

KYIV (ANP) - Om de nutsvoorzieningen in Kyiv snel te kunnen herstellen, heeft de Oekraïense overheid tijdelijk de supervisie van die werkzaamheden overgenomen van de lokale autoriteiten. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X na overleg met betrokken partijen en regio's.

1 uur geleden
Grap over Amerikaanse overname zorgt voor onrust in IJsland

REYKJAVIK (ANP) - De territoriale ambities van de Amerikaanse regering lijken ook IJsland zorgen te baren. De IJslandse regering heeft opheldering gevraagd over uitspraken van de beoogde nieuwe ambassadeur in de eilandstaat, schrijft nieuwssite Politico.

1 uur geleden
Stembussen in Oeganda gesloten na chaotische verkiezingsdag

KAMPALA (ANP/AFP) - In Oeganda zijn na een chaotische verkiezingsdag alle stembussen gesloten. Veel stembureaus gingen pas uren later open dan gepland door problemen met stemmachines. De oppositie sprak van tevoren al van verkiezingsfraude en suggereerde dat de regering de vertraagde opening van stembureaus expres had veroorzaakt.

1 uur geleden