Japan belooft steun op conferentie voor wederopbouw Oekraïne
TOKIO (ANP) - Japan heeft Oekraïne steun toegezegd bij de wederopbouw van het land. Dat gebeurde op een speciale conferentie in Tokio, bericht de Japanse omroep NHK. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal omschreef de bijeenkomst als de volgende stap in het aanhalen van de banden tussen de landen.
NHK bericht dat Japan ondersteuningsprogramma's heeft gepresenteerd op zeven gebieden. Het gaat bijvoorbeeld om het opruimen van mijnen en het herstellen van de energievoorziening en transportinfrastructuur. Ook maakten bedrijven uit de twee landen afspraken over samenwerking.
Het is onduidelijk wat voor bedrag gemoeid is met de Japanse steun voor Oekraïne. Kyodo News berichtte eerder deze maand dat het zou gaan om bijna 16 miljard yen, omgerekend zo'n 99 miljoen euro. Daarnaast maakt de Japanse overheid het betrokken bedrijven ook makkelijker om in Oekraïne aan de slag te gaan door reisbeperkingen te versoepelen.
Premier Fumio Kishida van Japan bracht vorig jaar al een bezoek aan Oekraïne om solidariteit te tonen met het Oost-Europese land. Hij ging toen onder meer naar Boetsja, waar volgens de Oekraïense autoriteiten honderden burgers zijn gedood door Russische troepen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land volgens de Israëlische leider niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren.
14 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat de gesprekken met Rusland over een einde aan de oorlog worden hervat. Hij schrijft op Telegram dat een Oekraïens team onderweg is naar de Verenigde Staten om dit weekend met de Amerikanen te praten over de verdere onderhandelingen.
28 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Iran wil van de regering in Berlijn weten welke rol de vliegbasis Ramstein speelt bij de Amerikaanse aanvallen op het land. Ramstein ligt in het westen van Duitsland. Volgens Iran is dat mogelijk in strijd met een resolutie van de Verenigde Naties. Die verbiedt landen om het grondgebied van anderen te gebruiken voor een "daad van agressie" in een derde land.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben ingestemd met de verkoop van 16,5 miljard dollar (14,3 miljard euro) aan militair materieel aan de Verenigde Arabische Emiraten en Koeweit. Volgens het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken hebben die landen de spullen met spoed nodig. Daarom is het Congres niet om toestemming gevraagd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse premier Sanae Takaichi heeft op bezoek in Washington haar bewondering uitgesproken voor het optreden van de Amerikaanse president Donald Trump op het wereldtoneel. "Ik denk echt dat u de enige bent die wereldvrede kan bereiken", zei ze tegen Trump in het Witte Huis.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaanse F-35 te hebben geraakt en beschadigd. De Amerikaanse krijgsmacht heeft dat niet bevestigd, maar meldt wel dat een gevechtsvliegtuig een noodlanding heeft moeten maken na een vlucht boven Iran. De piloot zou in stabiele toestand verkeren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Israël opgedragen niet opnieuw Iraanse gasvelden aan te vallen. "Ik heb hem gezegd: doe dat niet", aldus Trump over zijn woorden tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
2 uur geleden