Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan belooft steun op conferentie voor wederopbouw Oekraïne

Japan belooft steun op conferentie voor wederopbouw Oekraïne

TOKIO (ANP) - Japan heeft Oekraïne steun toegezegd bij de wederopbouw van het land. Dat gebeurde op een speciale conferentie in Tokio, bericht de Japanse omroep NHK. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal omschreef de bijeenkomst als de volgende stap in het aanhalen van de banden tussen de landen.

NHK bericht dat Japan ondersteuningsprogramma's heeft gepresenteerd op zeven gebieden. Het gaat bijvoorbeeld om het opruimen van mijnen en het herstellen van de energievoorziening en transportinfrastructuur. Ook maakten bedrijven uit de twee landen afspraken over samenwerking.

Het is onduidelijk wat voor bedrag gemoeid is met de Japanse steun voor Oekraïne. Kyodo News berichtte eerder deze maand dat het zou gaan om bijna 16 miljard yen, omgerekend zo'n 99 miljoen euro. Daarnaast maakt de Japanse overheid het betrokken bedrijven ook makkelijker om in Oekraïne aan de slag te gaan door reisbeperkingen te versoepelen.

Premier Fumio Kishida van Japan bracht vorig jaar al een bezoek aan Oekraïne om solidariteit te tonen met het Oost-Europese land. Hij ging toen onder meer naar Boetsja, waar volgens de Oekraïense autoriteiten honderden burgers zijn gedood door Russische troepen.

Meer uit Buitenland

Starmer reist naar Golfregio na ingaan staakt-het-vuren

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer reist af naar de Golfregio na het ingaan van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, meldt de BBC op basis van Downing Street. Starmer zal met de leiders in de regio onder meer praten over de heropening van de Straat van Hormuz en de rol die het Verenigd Koninkrijk daarbij kan spelen.

1 minuut geleden
Iran stelt voortgang uraniumverrijking en opheffing sancties voor

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse tienpuntenplan, dat de basis moet vormen voor onderhandelingen over een einde van de oorlog, houdt in dat de Verenigde Staten instemmen met de voortzetting van het Iraanse programma voor de verrijking van uranium en de opheffing van alle sancties. Dat melden Iraanse media.

6 minuten geleden
Merz: Duitsland blij met bestand, nu verder onderhandelen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is blij dat Iran en de Verenigde Staten het eens zijn geworden over een staakt-het-vuren van twee weken. "Het doel moet nu zijn om de komende dagen te onderhandelen over een duurzaam einde aan de oorlog. Dat is alleen via diplomatieke weg te bereiken", schrijft hij in een verklaring. Duitsland wil volgens Merz ook bijdragen aan de heropening van de Straat van Hormuz.

9 minuten geleden
Trump: VS zullen helpen bij verkeersafwikkeling in Straat Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen helpen bij de verkeersafwikkeling in de Straat van Hormuz. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump rond middernacht (lokale tijd) aan op Truth Social.

53 minuten geleden
Netanyahu: bestand tussen Iran en VS omvat niet Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat zijn land het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump steunt om aanvallen op Iran gedurende twee weken op te schorten, maar voegde eraan toe dat het staakt-het-vuren niet geldt voor Libanon. Dat meldden Israëlische media, waaronder The Times of Israel, op basis van een verklaring van Netanyahu's kantoor.

2 uur geleden
Pakistan: staakt-het-vuren Iran en VS onmiddellijk van kracht

ISLAMABAD (ANP) - Het tijdelijke staakt-het-vuren tussen Iran, de Verenigde Staten en "hun bondgenoten" gaat onmiddellijk in. Dat meldt de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif op X. Het bestand geldt volgens hem overal, ook in Libanon.

5 uur geleden
Deel Democraten VS roept op tot afzetten Trump via 25e amendement

WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.

10 uur geleden