Japan belooft steun op conferentie voor wederopbouw Oekraïne
TOKIO (ANP) - Japan heeft Oekraïne steun toegezegd bij de wederopbouw van het land. Dat gebeurde op een speciale conferentie in Tokio, bericht de Japanse omroep NHK. De Oekraïense premier Denys Sjmyhal omschreef de bijeenkomst als de volgende stap in het aanhalen van de banden tussen de landen.
NHK bericht dat Japan ondersteuningsprogramma's heeft gepresenteerd op zeven gebieden. Het gaat bijvoorbeeld om het opruimen van mijnen en het herstellen van de energievoorziening en transportinfrastructuur. Ook maakten bedrijven uit de twee landen afspraken over samenwerking.
Het is onduidelijk wat voor bedrag gemoeid is met de Japanse steun voor Oekraïne. Kyodo News berichtte eerder deze maand dat het zou gaan om bijna 16 miljard yen, omgerekend zo'n 99 miljoen euro. Daarnaast maakt de Japanse overheid het betrokken bedrijven ook makkelijker om in Oekraïne aan de slag te gaan door reisbeperkingen te versoepelen.
Premier Fumio Kishida van Japan bracht vorig jaar al een bezoek aan Oekraïne om solidariteit te tonen met het Oost-Europese land. Hij ging toen onder meer naar Boetsja, waar volgens de Oekraïense autoriteiten honderden burgers zijn gedood door Russische troepen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat het bestand met Iran wat hem betreft woensdagavond Amerikaanse tijd afloopt. Dat is later dan tot nu toe werd aangenomen. Tegelijkertijd houdt Trump vol dat het "onwaarschijnlijk" is dat het staakt-het-vuren wordt verlengd.
1 uur geledenGAZA (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in de Gazastrook zijn maandag zeker vijf Palestijnen gedood, hebben Palestijnse autoriteiten bekendgemaakt.
2 uur geledenTOKIO (ANP/RTR) - Japan schrapt decennialange beperkingen op wapenexport. Daardoor kan het land militair materieel verkopen aan bevriende landen. De Japanse premier Sanae Takaichi maakte de herziening van de exportregels dinsdag bekend. Daarmee neemt Japan afstand van het terughoudende veiligheidsbeleid dat het land na de Tweede Wereldoorlog voerde.
2 uur geledenGAZA (ANP) - De wederopbouw van Gaza zal de komende tien jaar 71,4 miljard dollar (circa 60,6 miljard euro) kosten. Dat is de conclusie van een definitieve "schade- en behoeftenanalyse" die de Verenigde Naties maandag publiceerden in samenwerking met de Europese Unie. Voor de eerste achttien maanden is al 26,3 miljard dollar nodig om essentiële diensten te herstellen, kritieke infrastructuur te heropbouwen en de economie op gang te brengen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
10 uur geleden