Japan begint met vaccineren in aanloop naar Olympische Spelen
TOKIO (ANP) - Japan is woensdag begonnen met het vaccineren van burgers tegen het coronavirus. Het land lanceerde het vaccinatieprogramma enkele maanden voor het begin van de Olympische Spelen, die in juli van start gaan in Tokio. Verantwoordelijk minister Taro Kono zei dat hij "geen idee" heeft hoeveel Japanners voor die tijd ingeënt kunnen worden.
Japan heeft tot dusver alleen het vaccin goedgekeurd van Pfizer/BioNTech, dat ook wordt gebruikt in Nederland. Het vaccineren begon in een ziekenhuis in hoofdstad Tokio. "Ik ben niet dol op het krijgen van injecties", erkende ziekenhuisbestuurder Kazuhiro Araki, die als eerste aan de beurt kwam. "Maar het was niet pijnlijk. Dus dat is goed."
De Japanse autoriteiten gaan eerst zorgverleners inenten. Daarna moeten vanaf april ook 65-plussers aan de beurt komen. Premier Yoshihide Suga erkende dat Japan later is begonnen met vaccineren dan sommige andere landen. "Maar vandaag beginnen we", vervolgde hij.
Het aantal vastgestelde coronabesmettingen en sterfgevallen valt in Japan veel lager uit dan in veel westerse landen. De Japanse autoriteiten hebben ongeveer 418.000 coronagevallen gemeld. Zo'n 7000 patiënten zijn overleden. Het land heeft geen strenge lockdown ingevoerd, al wordt mensen op sommige plaatsen wel verzocht om zoveel mogelijk thuis te blijven. Horecazaken krijgen daar het verzoek aangepaste openingstijden aan te houden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
53 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
3 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
4 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
4 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
4 uur geleden