
Japan: alle reizigers uit China en Zuid-Korea in quarantaine
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Japan neemt drastische maatregelen om verspreiding van het nieuwe coronavirus te voorkomen. Alle reizigers die arriveren vanuit Zuid-Korea en China moeten in quarantaine, zegt premier Shinzo Abe.
"We zullen ze vragen om twee weken op de aangewezen plaatsen te blijven en geen gebruik te maken van het openbaar vervoer", aldus de premier. De nieuwe quarantainemaatregelen worden volgens hem op 9 maart van kracht en duren in principe tot het eind van de maand.
Vluchten uit Zuid-Korea en China mogen straks alleen nog landen op de vliegvelden Narita bij Tokio en Kansai bij Osaka. Ook worden sommige visa ingetrokken die zijn verleend aan Chinezen en Zuid-Koreanen.
Diamond Princess
Het virus grijpt al om zich heen in Japan. Daar zijn meer dan duizend besmettingen gemeld, waaronder ruim 700 gevallen aan boord van cruiseschip Diamond Princess.
Een bezoek van de Chinese leider Xi Jinping aan Japan is vanwege de coronacrisis voorlopig ook van de baan, meldt de Japanse regering. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat het bezoek van Xi op "het meest gepaste moment" zal plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase luchtvaartautoriteit heeft opdracht gegeven alle Boeing 787's die door lokale luchtvaartmaatschappijen worden gebruikt te inspecteren, na een crash met een Air India-toestel waarbij deze week meer dan 270 mensen om het leven kwamen. De minister van Luchtvaart zei zaterdag dat de autoriteiten alle mogelijke oorzaken onderzoeken.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zegt dat verder overleg met de Verenigde Staten over het Iraanse atoomprogramma "onverdedigbaar" is, zolang Israël doorgaat met zijn "barbaarse" aanvallen op het land. Zondag zouden Iraanse en Amerikaanse diplomaten elkaar ontmoeten in Oman.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger meldt dat er zaterdag weer verscheidene aanvallen op doelen in Iran worden uitgevoerd. Israël zou bezig zijn lanceerinstallaties uit te schakelen waarmee Iran Israël met drones en raketten bestookt.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft 1200 lichamen van in de oorlog omgekomen mensen teruggenomen van Rusland. Het vormt onderdeel van afspraken die Oekraïne en Rusland in gesprekken in Istanbul begin deze maand hebben gemaakt.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat bij de aanvallen op Iran negen vooraanstaande Iraanse nucleaire wetenschappers zijn omgekomen. Israël beweert al decennia dat Iran op het punt staat een kernwapen te ontwikkelen en de gedode wetenschappers zouden hebben deelgenomen aan het programma om dat te verwezenlijken. Een Iraans persbureau, Tasnim, meldt zaterdag drie dode wetenschappers.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft Iran en Israël opgeroepen zich "verantwoordelijk en verstandig" te gedragen. "Niemand mag ooit het bestaan van een ander bedreigen", zei hij zaterdag in de Sint Pietersbasiliek in het Vaticaan.
5 uur geledenAHMEDABAD (ANP/RTR) - In de Indiase stad Ahmedabad is de tweede zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. Het gaat om de flightdatarecorder die de vluchtgegevens bevat, meldt het Indiase ministerie voor Luchtvaart.
5 uur geleden