Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan Airlines meldt evacuatie passagiers uit brandend toestel

Japan Airlines meldt evacuatie passagiers uit brandend toestel

TOKIO (ANP/RTR) - Japan Airlines meldt dat alle 367 passagiers zijn geëvacueerd uit een brandend vliegtuig bij Tokio. Ook bemanningsleden konden ontkomen. Japanse media berichten dat het passagiersvliegtuig bij de landing mogelijk in botsing kwam met een toestel van de kustwacht. Media berichten dat vijf mensen vermist zijn die aan boord waren van dat tweede toestel.

De Japanse televisie zond beelden uit waarop te zien is dat vlammen uit de Airbus A350 van Japan Airlines slaan, terwijl het over een landingsbaan rijdt. De luchtvaartmaatschappij zegt dat het toestel afkomstig was uit Hokkaido en vluchtnummer 516 had. Later verschenen foto's en video's op sociale media waarop te zien zou zijn hoe rook in de cabine staat en passagiers wegvluchten uit het toestel.

'Botsing'

Het incident zorgde voor een verstoring van het vliegverkeer. De drukke luchthaven Haneda meldt dat de start- en landingsbanen zijn gesloten na het incident. Het is nog onduidelijk hoe de honderden mensen uit het toestel eraan toe zijn. Naast de 367 passagiers zouden ook twaalf bemanningsleden zijn geëvacueerd.

Het is nog onbekend wat precies is voorgevallen op de luchthaven, die ook bekendstaat als Tokyo International Airport. Een medewerker van de kustwacht zei tegen persbureau AFP dat daar nog naar wordt gekeken. "Het is onduidelijk of sprake is van een botsing, maar het is zeker dat ons vliegtuig erbij betrokken was."

Gezagvoerder ontkomen

Dat toestel van de kustwacht zou onderweg zijn geweest naar het westen van het land. Het zou daar hulpgoederen gaan afleveren na een zware aardbeving. De kustwacht meldt dat de gezagvoerder na de crash kon ontkomen. Over het lot van de andere mensen aan boord bestaat onduidelijkheid.

Ernstige vliegtuigongevallen komen in Japan nauwelijks voor. De grootste vliegramp dateert uit 1985. Toen vielen 520 doden toen een vliegtuig van Japan Airlines crashte tijdens een binnenlandse vlucht.

Meer uit Buitenland

Iraniërs ontvluchten Teheran na nieuwe bombardementen

TEHERAN (ANP/RTR) - Na nieuwe Israëlische bombardementen is woensdag weer een uittocht van burgers op gang gekomen uit Teheran. Er ontstonden files toen mensen massaal probeerden de Iraanse hoofdstad te verlaten.

59 minuten geleden
Rusland tegen VS: help Israël niet militair bij aanval Iran

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft de Verenigde Staten gewaarschuwd voor de mogelijke gevolgen van directe militaire steun aan Israël bij het aanvallen van Iran. Dergelijke Amerikaanse betrokkenheid kan de situatie in het Midden-Oosten verregaand destabiliseren, verklaarde onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens Russische media. Rusland staat volgens Rjabkov in contact met zowel Iran als Israël.

1 uur geleden
Ayatollah Khamenei richt zich weer tot bevolking

DUBAI/TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft in een nieuwe toespraak gezegd dat Israël "een grote vergissing heeft begaan en daarvoor gestraft zal worden". Khamenei waarschuwde woensdag ook de VS na dreigende uitspraken van president Donald Trump. Khamenei zei dat iedereen "die iets van Iran weet, weet dat Iraniërs niet goed reageren op dreigende taal. Iran zal zich niet overgeven en elke Amerikaanse aanval zal ernstige onherstelbare schade tot gevolg hebben".

1 uur geleden
President Iran stuurt brief aan emir Qatar

DOHA (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief gestuurd aan de emir van Qatar. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van die Golfstaat, zonder in detail te treden over de inhoud.

1 uur geleden
Trump wil ondanks Iran naar NAVO-top, maar 'alles verandert snel'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn gevolg zijn ondanks de escalerende crisis rond Iran nog altijd van plan om naar de NAVO-top in Den Haag te komen. Maar dat kan "soms van uur tot uur" veranderen, zegt een woordvoerster van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

2 uur geleden
IAEA bevestigt aanvallen op nucleaire sector in Iran

TEHERAN (ANP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) bevestigt dat bij aanvallen op Iran locaties zijn getroffen voor de productie van apparatuur voor het verrijken van uranium. In Teheran en Karaj zijn gebouwen geraakt waar onderdelen voor centrifuges worden gemaakt, meldt de internationale toezichthouder op X.

2 uur geleden
Meerderheid Europarlement staat achter nieuwe NAVO-norm defensie

STRAATSBURG (ANP) - Een ruime meerderheid van het Europees Parlement staat achter een nieuwe norm voor defensie van 5 procent van de omvang van de economie. Daarover wordt komende week op de NAVO-top in Den Haag een besluit genomen. Wel vindt een aantal fracties dat die extra uitgaven niet ten koste mogen gaan van sociale uitgaven zoals de zorg en de koopkracht van EU-burgers. Dat bleek tijdens een debat over de komende NAVO-top.

2 uur geleden