Januari tegenwoordig halve graad warmer dan normaal
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde januaritemperatuur in ons huidige klimaat is met 3,6 graden een halve graad warmer dan de gemiddelde temperatuur in de januarimaanden van 1981 tot 2010. Dit meldt Weeronline.
Normaal was de temperatuur in januari 3,1 graden, gemeten over een periode van dertig jaar vanaf 1981. In de actuele meetperiode van 1991 tot 2020 is de nieuwe normale temperatuur opgelopen tot 3,6 graden.
Ook de zon is in de eerste maand van het jaar meer gaan schijnen. Gemiddeld schijnt de zon in januari tegenwoordig 67,8 uur. In de periode 1981-2010 was het aantal zonuren 61,7 uur. Dit houdt volgens Weeronline verband met de afname van mist en een schonere lucht.
Minder lichte vorstdagen
Het gemiddelde aantal dagen met lichte vorst is ten opzichte van de vorige klimaatperiode licht afgenomen. Het waren er dertien en het zijn er nu twaalf. Qua neerslag zijn er geen grote verschillen met voorheen. Tussen 1981 en 2010 viel gemiddeld 73 millimeter regen in de januarimaanden en dat is gelijk aan de metingen in de periode 1981-2010.
Elke tien jaar worden de klimaatgemiddeldes vastgesteld op basis van een periode van dertig jaar. Vanaf volgend jaar wordt gekeken naar de periode 1991-2020. Nu januari bijna is afgelopen is het eerste maandgemiddelde voor de nieuwe periode bekend.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De grote brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid zorgt voor rookoverlast tot in Heinenoord in de Hoeksche Waard. De Maastunnel is vanwege de rookontwikkeling dicht in beide richtingen. Op de wegen rond de brand staat het verkeer behoorlijk vast, ziet een ANP-verslaggever.
18 minuten geledenBENEDEN-LEEUWEN (ANP) - Tientallen boeren met tractoren hebben vrijdagavond geprotesteerd in de buurt van het Gelderse Beneden-Leeuwen (gemeente West Maas en Waal). De politie was aanwezig en faciliteerde de demonstratie, liet een woordvoerder weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag een 29-jarige man veroordeeld tot zes maanden cel en tbs met voorwaarden voor onder meer een geweldsincident in zorginstelling Mentrum in oktober vorig jaar, waarvan twee vrouwelijke verpleegkundigen het slachtoffer werden.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Twee dijken in Zuid-Holland moeten versterkt worden, omdat door de droogte problematische scheuren zijn ontstaan. Het gaat om een kade langs De Does bij Hoogmade en om een dijk bij Reeuwijk.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland doet volgende maand mee aan een militaire oefening in Groenland. De oefening maakt deel uit van de NAVO-missie om het Noordpoolgebied beter te verdedigen. Die is opgetuigd om de ruzie tussen de VS en Europa over het strategische gebied bij te leggen.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat aanvullende maatregelen nemen om het aantal vrachtwagens en touringcars dat over de verzwakte Merwedebrug rijdt terug te dringen. Er worden borden geplaatst bij grensovergangen, boven en langs de weg en bij op- en afritten. Welke tekst er op die borden komt te staan is nog niet duidelijk, zegt een woordvoerder.
6 uur geledenDELFT (ANP) - De dijken in het werkgebied van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, hebben steeds meer te lijden onder de droogte. Inspecteurs van het hoogheemraadschap telden deze week ongeveer 180 scheuren. Tijdens de vorige inspectieronde waren dat er zo'n dertig.
6 uur geleden