Januari tegenwoordig halve graad warmer dan normaal
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde januaritemperatuur in ons huidige klimaat is met 3,6 graden een halve graad warmer dan de gemiddelde temperatuur in de januarimaanden van 1981 tot 2010. Dit meldt Weeronline.
Normaal was de temperatuur in januari 3,1 graden, gemeten over een periode van dertig jaar vanaf 1981. In de actuele meetperiode van 1991 tot 2020 is de nieuwe normale temperatuur opgelopen tot 3,6 graden.
Ook de zon is in de eerste maand van het jaar meer gaan schijnen. Gemiddeld schijnt de zon in januari tegenwoordig 67,8 uur. In de periode 1981-2010 was het aantal zonuren 61,7 uur. Dit houdt volgens Weeronline verband met de afname van mist en een schonere lucht.
Minder lichte vorstdagen
Het gemiddelde aantal dagen met lichte vorst is ten opzichte van de vorige klimaatperiode licht afgenomen. Het waren er dertien en het zijn er nu twaalf. Qua neerslag zijn er geen grote verschillen met voorheen. Tussen 1981 en 2010 viel gemiddeld 73 millimeter regen in de januarimaanden en dat is gelijk aan de metingen in de periode 1981-2010.
Elke tien jaar worden de klimaatgemiddeldes vastgesteld op basis van een periode van dertig jaar. Vanaf volgend jaar wordt gekeken naar de periode 1991-2020. Nu januari bijna is afgelopen is het eerste maandgemiddelde voor de nieuwe periode bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.
1 uur geledenBEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die zaterdagavond overleed tijdens een aanhouding door de politie in Rotterdam is een 51-jarige man uit die stad. Dat meldt het Openbaar Ministerie zondagochtend.
4 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Deze zomer kende relatief weinig muggenoverlast, meldt de website Nature Today. Volgens onderzoekers van Wageningen University & Research (WUR) komt dit waarschijnlijk door de extreme droogte en hoge temperaturen van de afgelopen tijd.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man is zaterdagavond overleden bij een aanhouding door de politie in Rotterdam. Hij werd op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid aangehouden na een controle op zijn identiteitsbewijs. "Agenten hielden hem aan na een melding over een gestolen fatbike. Hij kon geen id-bewijs tonen", aldus de politiewoordvoerder.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dertien personen die zijn getroffen door het ongeluk met een Nederlandse bus in Zwitserland, zijn teruggekeerd naar Nederland. Dat meldt alarmcentrale Eurocross.
14 uur geleden