Januari tegenwoordig halve graad warmer dan normaal
AMSTERDAM (ANP) - De gemiddelde januaritemperatuur in ons huidige klimaat is met 3,6 graden een halve graad warmer dan de gemiddelde temperatuur in de januarimaanden van 1981 tot 2010. Dit meldt Weeronline.
Normaal was de temperatuur in januari 3,1 graden, gemeten over een periode van dertig jaar vanaf 1981. In de actuele meetperiode van 1991 tot 2020 is de nieuwe normale temperatuur opgelopen tot 3,6 graden.
Ook de zon is in de eerste maand van het jaar meer gaan schijnen. Gemiddeld schijnt de zon in januari tegenwoordig 67,8 uur. In de periode 1981-2010 was het aantal zonuren 61,7 uur. Dit houdt volgens Weeronline verband met de afname van mist en een schonere lucht.
Minder lichte vorstdagen
Het gemiddelde aantal dagen met lichte vorst is ten opzichte van de vorige klimaatperiode licht afgenomen. Het waren er dertien en het zijn er nu twaalf. Qua neerslag zijn er geen grote verschillen met voorheen. Tussen 1981 en 2010 viel gemiddeld 73 millimeter regen in de januarimaanden en dat is gelijk aan de metingen in de periode 1981-2010.
Elke tien jaar worden de klimaatgemiddeldes vastgesteld op basis van een periode van dertig jaar. Vanaf volgend jaar wordt gekeken naar de periode 1991-2020. Nu januari bijna is afgelopen is het eerste maandgemiddelde voor de nieuwe periode bekend.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
57 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
3 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
6 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
16 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
17 uur geleden