Januari breekt maandrecord positieve tests
DEN HAAG (ANP) - Januari is pas net over de helft, maar heeft nu al een nieuw record gevestigd. Nog nooit heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in een kalendermaand zoveel positieve tests gemeld. In de eerste negentien dagen van de maand zijn 548.697 besmettingen geregistreerd.
Het oude record was in november gevestigd. Toen waren er in dertig dagen tijd 510.751 positieve tests. Dat record leek dinsdag al te worden geslecht, maar het dagcijfer toen viel laag uit door een storing, waardoor de maandstand net onder het record bleef.
Op de derde plaats van de maanden staat december 2021 met ruim 490.000 bevestigde besmettingen, gevolgd door december 2020 (ruim 273.000) en oktober 2020 (bijna 230.000). Januari 2022 is de 24e maand van de coronacrisis, met momenteel de honderdste week van de epidemie.
De tussenstand van januari tot nu toe komt neer op gemiddeld 28.879 positieve tests per dag. Als die lijn wordt doorgetrokken in de laatste weken van de maand, zou het totaal voor januari kunnen uitkomen op bijna 900.000. Maar als het aantal positieve tests oploopt tot 80.000 per dag, waar het kabinet rekening mee houdt, komt de grens van een miljoen gevallen in januari in zicht.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.
2 uur geledenHEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aan de Slotermeerlaan in Amsterdam zijn in de nacht van zaterdag op zondag drie mensen gewond geraakt door een aanrijding tussen een motorscooter en een fatbike. De 18-jarige Amsterdamse bestuurder van de motorscooter is aangehouden. Een politiewoordvoerder laat weten dat het voertuig als gestolen te boek stond en dat de man zonder rijbewijs reed.
8 uur geleden