Januari breekt maandrecord positieve tests
DEN HAAG (ANP) - Januari is pas net over de helft, maar heeft nu al een nieuw record gevestigd. Nog nooit heeft het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) in een kalendermaand zoveel positieve tests gemeld. In de eerste negentien dagen van de maand zijn 548.697 besmettingen geregistreerd.
Het oude record was in november gevestigd. Toen waren er in dertig dagen tijd 510.751 positieve tests. Dat record leek dinsdag al te worden geslecht, maar het dagcijfer toen viel laag uit door een storing, waardoor de maandstand net onder het record bleef.
Op de derde plaats van de maanden staat december 2021 met ruim 490.000 bevestigde besmettingen, gevolgd door december 2020 (ruim 273.000) en oktober 2020 (bijna 230.000). Januari 2022 is de 24e maand van de coronacrisis, met momenteel de honderdste week van de epidemie.
De tussenstand van januari tot nu toe komt neer op gemiddeld 28.879 positieve tests per dag. Als die lijn wordt doorgetrokken in de laatste weken van de maand, zou het totaal voor januari kunnen uitkomen op bijna 900.000. Maar als het aantal positieve tests oploopt tot 80.000 per dag, waar het kabinet rekening mee houdt, komt de grens van een miljoen gevallen in januari in zicht.
Meer uit Binnenland
FREDERICKTOWN (ANP) - In de Verenigde Staten zijn drie Nederlanders om het leven gekomen toen de Ford Transit waarin ze zaten werd geraakt door een vrachtwagen. Het gebeurde dinsdagmiddag (plaatselijke tijd) in Fredericktown, in de staat Ohio. Volgens de verkeerspolitie van Ohio verzuimde de Nederlandse bestuurder van het busje te stoppen bij een stopbord, waarna een vrachtwagen op het busje inreed.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketen Lidl waarschuwt voor een chocoladepudding met een bacterie die maag- en darmklachten kan veroorzaken. Het gaat om de Milbona High Protein Pudding Chocolate Flavour 200 gram met de houdbaarheidsdatum 14-09-2026. "Eet de pudding niet."
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De gemeente Den Bosch wil de mogelijkheid om "harde maatregelen" te kunnen nemen als er onrust en onveilige situaties ontstaan rondom de mogelijke asielopvang in Engelen. Dat staat in een voorlopig leefbaarheidsplan, dat woensdag werd bekendgemaakt. De gemeente presenteert daarin een zogenoemde 'escalatieladder', waarbij zij bij de laatste stap dwangsommen wil kunnen opleggen aan het COA. Ook willen ze bij aanhoudende onrust de vergunningsvoorwaarden kunnen aanpassen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders van trekkers die op de snelweg rijden zouden strafrechtelijk moeten worden vervolgd. Datzelfde geldt bij het afplakken van kentekens. Dat is het uitgangspunt voor het handelen van politie en Openbaar Ministerie in afstemming met gemeenten, zegt een woordvoerder van het Parket-Generaal van het OM.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Geen van de twaalf Drentse gemeenten heeft woensdag een handtekening gezet onder een protestbrief van boeren. Dat laat de organisatie weten en bevestigen de gemeenten tegen ANP. In de brief vroegen boeren de gemeenten om steun en politieke actie tegen de stikstofplannen van het kabinet.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Reizigersorganisaties hebben ingestemd met de nieuwe regel van de NS dat bagage niet meer op een treinstoel geplaatst mag worden. De NS laat weten dat de maatregel wordt opgenomen in de huisregels en dat die vanaf 4 september ingaat.
3 uur geledenASSEN (ANP) - De Drentse provinciale politiek komt 9 september bijeen om te bekijken hoe de minderheidscoalitie van PvdA, VVD en CDA tot de verkiezingen in maart verder kan. De extra vergadering is nodig omdat de BBB, de grootste partij met zestien zetels, voor de zomer uit de coalitie stapte.
3 uur geleden