Janssen wil zich bij Antwerp FC in WK-selectie Oranje spelen
ANTWERPEN (ANP) - Vincent Janssen voelt dat er iets staat te gebeuren bij Royal Antwerp FC. "Iedereen hier heeft veel ambities", zei de spits tijdens zijn presentatie bij de Belgische club waar trainer Mark van Bommel en technisch directeur Marc Overmars ook werken. "Ik wil daar graag deel van uitmaken."
De 28-jarige Janssen is de eerste grote aankoop van Overmars voor het nieuwe seizoen. De spits kwam over van de Mexicaanse club Monterrey, waarvoor hij drie jaar voetbalde. Paul Gheysens, de rijke eigenaar van Antwerp FC, heeft grote plannen met de oudste profclub van België. Hij heeft veel geld over voor een eerste landstitel sinds 1957. Toby Alderweireld is het volgende doelwit van Antwerp FC. De naam van Dries Mertens is ook gevallen.
Janssen vertrok zes jaar geleden bij AZ, maar brak nooit door bij Tottenham Hotspur. Hij werd verhuurd aan Fenerbahçe en koos vervolgens voor een Mexicaans avontuur bij Monterrey. "Sinds mijn vertrek uit Nederland ben ik gegroeid als voetballer en mens", zei de spits. "Ik ben blij weer terug in Europa te zijn."
Janssen maakte twee weken geleden na vijf jaar zijn rentree in het Nederlands elftal. Hij had een rol in de eerste twee doelpunten van Oranje in de Nations League-wedstrijd tegen Wales (3-2). Bondscoach Louis van Gaal was tevreden over hem, maar vertelde ook dat Janssen in aanloop naar het WK in Qatar moet concurreren met spitsen als Wout Weghorst, Luuk de Jong en Brian Brobbey. "Natuurlijk wil ik graag naar het WK", zei Janssen. "Maar ik moet me wel bewijzen. Ik was meteen enthousiast na de interesse van Antwerp en ben alleen maar enthousiaster geworden. Ik ben klaar voor deze stap en klaar om voor de prijzen te spelen. De club is ambitieus en dat ben ik ook."
Meer uit Voetbal
JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.
54 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
3 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
9 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
1 dag geleden