Janssen wil zich bij Antwerp FC in WK-selectie Oranje spelen
ANTWERPEN (ANP) - Vincent Janssen voelt dat er iets staat te gebeuren bij Royal Antwerp FC. "Iedereen hier heeft veel ambities", zei de spits tijdens zijn presentatie bij de Belgische club waar trainer Mark van Bommel en technisch directeur Marc Overmars ook werken. "Ik wil daar graag deel van uitmaken."
De 28-jarige Janssen is de eerste grote aankoop van Overmars voor het nieuwe seizoen. De spits kwam over van de Mexicaanse club Monterrey, waarvoor hij drie jaar voetbalde. Paul Gheysens, de rijke eigenaar van Antwerp FC, heeft grote plannen met de oudste profclub van België. Hij heeft veel geld over voor een eerste landstitel sinds 1957. Toby Alderweireld is het volgende doelwit van Antwerp FC. De naam van Dries Mertens is ook gevallen.
Janssen vertrok zes jaar geleden bij AZ, maar brak nooit door bij Tottenham Hotspur. Hij werd verhuurd aan Fenerbahçe en koos vervolgens voor een Mexicaans avontuur bij Monterrey. "Sinds mijn vertrek uit Nederland ben ik gegroeid als voetballer en mens", zei de spits. "Ik ben blij weer terug in Europa te zijn."
Janssen maakte twee weken geleden na vijf jaar zijn rentree in het Nederlands elftal. Hij had een rol in de eerste twee doelpunten van Oranje in de Nations League-wedstrijd tegen Wales (3-2). Bondscoach Louis van Gaal was tevreden over hem, maar vertelde ook dat Janssen in aanloop naar het WK in Qatar moet concurreren met spitsen als Wout Weghorst, Luuk de Jong en Brian Brobbey. "Natuurlijk wil ik graag naar het WK", zei Janssen. "Maar ik moet me wel bewijzen. Ik was meteen enthousiast na de interesse van Antwerp en ben alleen maar enthousiaster geworden. Ik ben klaar voor deze stap en klaar om voor de prijzen te spelen. De club is ambitieus en dat ben ik ook."
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
55 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
14 uur geleden