Janssen-vaccin goed voor 100 miljoen dollar omzet
NEW BRUNSWICK (ANP/RTR) - Het coronavaccin van de Amerikaanse farmaceut Johnson & Johnson (J&J) was in het eerste kwartaal goed voor een omzet van 100 miljoen dollar. Het gebruik van het door J&J-dochter Janssen uit Leiden ontwikkelde vaccin werd vorige week opgeschort. Vooralsnog is het vaccin alleen in de Verenigde Staten ingezet.
De gezondheidsautoriteiten besloten uit voorzorg tot een prikpauze nadat zeker zes mensen na vaccinatie te maken kregen met een zeer zeldzame en gevaarlijke combinatie van bloedstolsels en een laag aantal bloedplaatjes. Een vrouw overleed en een andere raakte in kritieke toestand. Onderzocht wordt of er een verband is met het vaccin. In de VS kregen bijna 7 miljoen mensen het al toegediend.
Het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) keurde het Janssen-vaccin eerder goed voor gebruik in de EU, maar J&J riep na het Amerikaanse besluit op het middel voorlopig niet te gebruiken. Het EMA komt dinsdag met conclusies in het onderzoek naar potentiële bijwerkingen van het Janssen-vaccin.
J&J verklaarde eerder al dat het vaccin zonder winstoogmerk beschikbaar zal zijn tot het einde van de pandemie. Met een omzet van 100 miljoen dollar draagt het coronavaccin maar mondjesmaat bij aan de omzetgroei van de onderneming. Die steeg in de meetperiode met bijna 8 procent tot 22,3 miljard dollar, geholpen door de sterke verkoop van haar kankermedicijn. De winst steeg van 5,8 miljard dollar vorig jaar naar 6,2 miljard dollar nu.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.
13 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse milieuminister Carsten Schneider pleit voor een verbod op wegwerp-e-sigaretten in het land. "Dat is mijn zeer duidelijke voorkeur", vertelde de SPD-politicus aan het Duitse persbureau dpa. "Ik ben er sterk voor."
4 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - Veel brancheorganisaties voor het Duitse bedrijfsleven verwachten komend jaar banenverlies in hun sectoren door de aanhoudende zwakte van de Duitse economie. Dat meldt het economische onderzoeksinstituut IW uit Keulen, dat een peiling hield onder 46 brancheorganisaties.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het beursjaar 2025 heeft in heel Europa in het teken van de kunstmatige intelligentie (AI) gestaan, waarbij de aandacht van beleggers vooral is uitgegaan naar de grote Amerikaanse techconcerns. Hoewel AI ook bij Nederlandse beleggers een rol speelde, blijkt uit analyse van meer dan 1 miljoen Nederlandse beleggersrekeningen bij broker DeGiro dat er in Nederland geen sprake was van een overweldigende dominantie van Amerikaanse techgiganten.
5 uur geleden