Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Janssen staat voor 'check' tegen topspits en duel met bekenden

Janssen staat voor 'check' tegen topspits en duel met bekenden

ZEIST (ANP) - Voor Dominique Janssen wordt de oefenwedstrijd in Sittard tegen Duitsland om meerdere redenen bijzonder. De geboren Limburgse treft bij Duitsland meerdere ploeggenoten van Wolfsburg en de verdedigster begon haar loopbaan in Duitse dienst.

"Ik weet nog goed dat een Duits team bij mijn amateurclub Wittenhorst op trainingskamp was. Ik heb toen mijn stoute schoenen aangedaan en gevraagd of ik mee mocht doen. En dat mocht", haalt de 28-jarige Janssen herinneringen op.

"Ze waren best wel tevreden en zeiden: kom maar een proeftraining doen. Uiteindelijk kreeg ik meerdere opties en had ik het beste gevoel bij Essen. Ik denk dat dat in mijn carrière de juiste stap is geweest. Dit was 2013 en toen wilde iedereen graag naar de Bundesliga, die het hoogst stond aangeschreven. Ik wilde mezelf uitdagen en heb me in Essen twee jaar lang goed ontwikkeld."

Popp

Janssen verdiende een transfer naar Arsenal en keerde in 2019 terug in Duitsland, bij topclub VfL Wolfsburg. Daar speelt ze momenteel samen met spits Alexandra Popp (32), met wie ze vrijdag veelvuldig te maken zal krijgen. "Ze zei zelf ook dat ze bezig is met haar tweede jeugd", aldus de verdedigster.

"Ze is in topvorm en speelt met veel energie en veel power. Ze is een heel specifieke spits tegen wie je 100 procent alert moet zijn. Het wordt een superleuke uitdaging, omdat je tegen haar kunt checken hoe je er zelf opstaat op internationaal niveau."

De wedstrijd tussen Nederland en Duitsland begint vrijdag om 20.00 uur en wordt gespeeld in het stadion van Fortuna Sittard.

Meer uit Voetbal

Stadsderby tussen Slavia en Sparta Praag gestaakt

PRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.

5 uur geleden
Almere schakelt De Graafschap uit en treft Willem II in play-offs

DOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).

7 uur geleden
Aanvaller Lang viert landstitel met Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.

7 uur geleden
Olise helpt kampioen Bayern München aan uitzege op VfL Wolfsburg

WOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.

8 uur geleden
Manchester City blijft in titelrace met zege op Brentford

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.

8 uur geleden
Internazionale wint na behalen titel ook ruim bij Lazio

ROME (ANP) - Internazionale heeft de eerste wedstrijd als kampioen in de Serie A ook ruim gewonnen. In het Stadio Olimpico in Rome versloeg de club van trainer Cristian Chivu Lazio met 3-0.

9 uur geleden
Willem II schakelt RKC uit in play-offs om promotie en degradatie

TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).

10 uur geleden