Janssen staat voor 'check' tegen topspits en duel met bekenden
ZEIST (ANP) - Voor Dominique Janssen wordt de oefenwedstrijd in Sittard tegen Duitsland om meerdere redenen bijzonder. De geboren Limburgse treft bij Duitsland meerdere ploeggenoten van Wolfsburg en de verdedigster begon haar loopbaan in Duitse dienst.
"Ik weet nog goed dat een Duits team bij mijn amateurclub Wittenhorst op trainingskamp was. Ik heb toen mijn stoute schoenen aangedaan en gevraagd of ik mee mocht doen. En dat mocht", haalt de 28-jarige Janssen herinneringen op.
"Ze waren best wel tevreden en zeiden: kom maar een proeftraining doen. Uiteindelijk kreeg ik meerdere opties en had ik het beste gevoel bij Essen. Ik denk dat dat in mijn carrière de juiste stap is geweest. Dit was 2013 en toen wilde iedereen graag naar de Bundesliga, die het hoogst stond aangeschreven. Ik wilde mezelf uitdagen en heb me in Essen twee jaar lang goed ontwikkeld."
Popp
Janssen verdiende een transfer naar Arsenal en keerde in 2019 terug in Duitsland, bij topclub VfL Wolfsburg. Daar speelt ze momenteel samen met spits Alexandra Popp (32), met wie ze vrijdag veelvuldig te maken zal krijgen. "Ze zei zelf ook dat ze bezig is met haar tweede jeugd", aldus de verdedigster.
"Ze is in topvorm en speelt met veel energie en veel power. Ze is een heel specifieke spits tegen wie je 100 procent alert moet zijn. Het wordt een superleuke uitdaging, omdat je tegen haar kunt checken hoe je er zelf opstaat op internationaal niveau."
De wedstrijd tussen Nederland en Duitsland begint vrijdag om 20.00 uur en wordt gespeeld in het stadion van Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
2 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
9 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
21 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
1 dag geleden