Janssen staat voor 'check' tegen topspits en duel met bekenden
ZEIST (ANP) - Voor Dominique Janssen wordt de oefenwedstrijd in Sittard tegen Duitsland om meerdere redenen bijzonder. De geboren Limburgse treft bij Duitsland meerdere ploeggenoten van Wolfsburg en de verdedigster begon haar loopbaan in Duitse dienst.
"Ik weet nog goed dat een Duits team bij mijn amateurclub Wittenhorst op trainingskamp was. Ik heb toen mijn stoute schoenen aangedaan en gevraagd of ik mee mocht doen. En dat mocht", haalt de 28-jarige Janssen herinneringen op.
"Ze waren best wel tevreden en zeiden: kom maar een proeftraining doen. Uiteindelijk kreeg ik meerdere opties en had ik het beste gevoel bij Essen. Ik denk dat dat in mijn carrière de juiste stap is geweest. Dit was 2013 en toen wilde iedereen graag naar de Bundesliga, die het hoogst stond aangeschreven. Ik wilde mezelf uitdagen en heb me in Essen twee jaar lang goed ontwikkeld."
Popp
Janssen verdiende een transfer naar Arsenal en keerde in 2019 terug in Duitsland, bij topclub VfL Wolfsburg. Daar speelt ze momenteel samen met spits Alexandra Popp (32), met wie ze vrijdag veelvuldig te maken zal krijgen. "Ze zei zelf ook dat ze bezig is met haar tweede jeugd", aldus de verdedigster.
"Ze is in topvorm en speelt met veel energie en veel power. Ze is een heel specifieke spits tegen wie je 100 procent alert moet zijn. Het wordt een superleuke uitdaging, omdat je tegen haar kunt checken hoe je er zelf opstaat op internationaal niveau."
De wedstrijd tussen Nederland en Duitsland begint vrijdag om 20.00 uur en wordt gespeeld in het stadion van Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
29 minuten geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden