Janssen staat voor 'check' tegen topspits en duel met bekenden
ZEIST (ANP) - Voor Dominique Janssen wordt de oefenwedstrijd in Sittard tegen Duitsland om meerdere redenen bijzonder. De geboren Limburgse treft bij Duitsland meerdere ploeggenoten van Wolfsburg en de verdedigster begon haar loopbaan in Duitse dienst.
"Ik weet nog goed dat een Duits team bij mijn amateurclub Wittenhorst op trainingskamp was. Ik heb toen mijn stoute schoenen aangedaan en gevraagd of ik mee mocht doen. En dat mocht", haalt de 28-jarige Janssen herinneringen op.
"Ze waren best wel tevreden en zeiden: kom maar een proeftraining doen. Uiteindelijk kreeg ik meerdere opties en had ik het beste gevoel bij Essen. Ik denk dat dat in mijn carrière de juiste stap is geweest. Dit was 2013 en toen wilde iedereen graag naar de Bundesliga, die het hoogst stond aangeschreven. Ik wilde mezelf uitdagen en heb me in Essen twee jaar lang goed ontwikkeld."
Popp
Janssen verdiende een transfer naar Arsenal en keerde in 2019 terug in Duitsland, bij topclub VfL Wolfsburg. Daar speelt ze momenteel samen met spits Alexandra Popp (32), met wie ze vrijdag veelvuldig te maken zal krijgen. "Ze zei zelf ook dat ze bezig is met haar tweede jeugd", aldus de verdedigster.
"Ze is in topvorm en speelt met veel energie en veel power. Ze is een heel specifieke spits tegen wie je 100 procent alert moet zijn. Het wordt een superleuke uitdaging, omdat je tegen haar kunt checken hoe je er zelf opstaat op internationaal niveau."
De wedstrijd tussen Nederland en Duitsland begint vrijdag om 20.00 uur en wordt gespeeld in het stadion van Fortuna Sittard.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
8 uur geleden