Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Janssen staat voor 'check' tegen topspits en duel met bekenden

Janssen staat voor 'check' tegen topspits en duel met bekenden

ZEIST (ANP) - Voor Dominique Janssen wordt de oefenwedstrijd in Sittard tegen Duitsland om meerdere redenen bijzonder. De geboren Limburgse treft bij Duitsland meerdere ploeggenoten van Wolfsburg en de verdedigster begon haar loopbaan in Duitse dienst.

"Ik weet nog goed dat een Duits team bij mijn amateurclub Wittenhorst op trainingskamp was. Ik heb toen mijn stoute schoenen aangedaan en gevraagd of ik mee mocht doen. En dat mocht", haalt de 28-jarige Janssen herinneringen op.

"Ze waren best wel tevreden en zeiden: kom maar een proeftraining doen. Uiteindelijk kreeg ik meerdere opties en had ik het beste gevoel bij Essen. Ik denk dat dat in mijn carrière de juiste stap is geweest. Dit was 2013 en toen wilde iedereen graag naar de Bundesliga, die het hoogst stond aangeschreven. Ik wilde mezelf uitdagen en heb me in Essen twee jaar lang goed ontwikkeld."

Popp

Janssen verdiende een transfer naar Arsenal en keerde in 2019 terug in Duitsland, bij topclub VfL Wolfsburg. Daar speelt ze momenteel samen met spits Alexandra Popp (32), met wie ze vrijdag veelvuldig te maken zal krijgen. "Ze zei zelf ook dat ze bezig is met haar tweede jeugd", aldus de verdedigster.

"Ze is in topvorm en speelt met veel energie en veel power. Ze is een heel specifieke spits tegen wie je 100 procent alert moet zijn. Het wordt een superleuke uitdaging, omdat je tegen haar kunt checken hoe je er zelf opstaat op internationaal niveau."

De wedstrijd tussen Nederland en Duitsland begint vrijdag om 20.00 uur en wordt gespeeld in het stadion van Fortuna Sittard.

Meer uit Voetbal

De Ligt ontbreekt bij United, Timber twijfelgeval bij Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.

2 uur geleden
Oranje ontvangt Noorwegen en Ecuador in Amsterdam en Eindhoven

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.

6 uur geleden
Coach Slot beslist na gesprek of Salah terugkeert bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.

6 uur geleden
Middenvelder Taylor twijfelgeval voor duel van Ajax met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."

6 uur geleden
Van Persie ziet veel foute keuzes bij pijnlijk verlies Feyenoord

BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.

15 uur geleden
Feyenoord geeft ruime voorsprong weg en verliest van FCSB

BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.

18 uur geleden
Go Ahead Eagles verliest ook bij Lyon in Europa League

LYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.

18 uur geleden