Janssen ondanks blessure mee naar WK in Qatar
DOHA (ANP) - De Mexicaanse voetbalclub Monterrey hoopt Vincent Janssen op tijd klaar te stomen voor het WK in Qatar. De Nederlandse spits viel zaterdag geblesseerd uit tijdens de gewonnen return tegen Necaxa in de halve finales van de play-offs om de Mexicaanse titel (1-0). Desondanks stapte Janssen wel in het vliegtuig naar Qatar, waar Monterrey zaterdag aantreedt in de tweede ronde van het WK voor clubs.
De winnaar van de Champions League van de Concacaf, de federatie voor Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied, treft in Doha de winnaar van het duel tussen Al-Sadd en Hienghène Sport. Als Monterrey wint, staat de ploeg van Janssen in de halve finales tegenover Liverpool, de kampioen van Europa.
Volgens berichten in Mexicaanse media heeft Janssen een spierblessure. De spits, die de laatste weken heel wat doelpunten maakte, wordt in Qatar nader onderzocht. Dan moet blijken of hij in actie kan komen op het WK voor de continentale kampioenen. Na dat toernooi gaat Monterrey met Club América strijden om de Mexicaanse titel.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag in een oefenwedstrijd van 120 minuten in De Kuip met 2-1 gewonnen van Atalanta Bergamo. Daarmee wonnen de Rotterdammers de eerste editie van de Kuip Cup.
19 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid is blij dat de FIFA afziet van het controversiële plan voor particuliere investeringen bij WK's. "Onze club is van mening dat dit goed nieuws is voor het voetbal, voor de instellingen en, bovenal, voor de miljoenen fans van onze geliefde sport", aldus Real Madrid in een verklaring.
39 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Middenvelder Sven Mijnans start om 18.00 uur bij PSV in de strijd om de Johan Cruijff Schaal tegen zijn voormalige club AZ. De 26-jarige Mijnans kwam deze zomer over van de Alkmaarders en is de enige grote aankoop van de landskampioen tot nu toe deze transferperiode. Trainer Peter Bosz heeft ook basisplaatsen voor WK-ganger Guus Til en de 18-jarige aanvaller Amir Bouhamdi.
59 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft een oefenduel met FC Volendam met 3-1 gewonnen. Het elftal van de Spaanse trainer Míchel speelde uit dankbaarheid dat de Amsterdammers het Kras Stadion tijdens de play-offs om de voorrondes van de Conference League mochten gebruiken, de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Volendammers.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino zou zijn salaris willen hebben vertienvoudigen met de invoering van het omstreden investeringsplan. Dat meldde de Britse krant The Times zaterdagavond op basis van anonieme bronnen. Het plan om een deel van de commerciële rechten van het WK voetbal te verhandelen in aandelen werd ingetrokken na felle kritiek vanuit de voetbalwereld.
7 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Poolse topspits Robert Lewandowski heeft bij zijn debuut voor Chicago Fire in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS twee keer gescoord. Chicago kwam op achterstand tegen Charlotte FC, maar won door de treffers van Lewandowski met 2-1.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Javier Tebas, voorzitter van La Liga, stelt in een boodschap op X dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet vertrekken. "Infantino mag niet doorgaan", luidt de kop boven een verklaring. "Dat de FIFA het voorstel om zijn competities te privatiseren heeft ingetrokken, is goed nieuws. Maar het zou een ernstige vergissing zijn om te denken dat daarmee het probleem is opgelost", aldus de baas van de Spaanse voetbalcompetitie.
19 uur geleden