Janssen na tweede verloren finale: komen veel emoties bij kijken
EINDHOVEN (ANP) - Dominique Janssen had zaterdag even de tijd nodig om de nederlaag in de finale van de Champions League tegen FC Barcelona (3-2) te verwerken. "Het is moeilijk om de vinger op de zere plek te leggen", aldus de verdedigster van VfL Wolfsburg. "Er komen veel emoties bij kijken."
Wolfsburg leidde halverwege in het bijna uitverkochte Philips-stadion nog met 2-0. "We waren gefocust en wilden doorpakken en doorgaan op de manier waarop we de eerste helft eindigden", aldus de Nederlandse verdedigster, die drie jaar geleden met Wolfsburg ook al de finale van de Champions League verloor. "Maar je weet ook dat Barcelona na rust op een andere manier het veld weer opkomt. Daar moet je op voorbereid zijn. We krijgen twee keer op dezelfde manier een doelpunt tegen. Daar moeten we als team naar kijken, dat moet beter."
Janssen en haar ploeggenotes, onder wie mede-internationals Jill Roord en Lynn Wilms, sluiten het seizoen zaterdagavond af op de club. "Het is fijn en goed om met het team samen te zijn nu. Dat is ook de kracht van ons team", aldus Janssen, die ook een aantal minder leuke verplichtingen te wachten staat. "Wolfsburg en sponsor Volkswagen dragen ons een warm hart toe. Zij staan altijd achter ons. Dan wordt er iets terug verwacht. Dat hoort er allemaal bij."
De 28-jarige Limburgse vertrekt daarna snel op vakantie. "Even relaxen en naar de zon, Over drie weken begint de voorbereiding op het grote toernooi", doelt ze op het WK met het Nederlands elftal in Australië en Nieuw-Zeeland.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag voor het thuisduel met FC Porto in de Europa League weer een beroep doen op de herstelde verdediger Mike van der Hoorn. Dat zei Jans een dag voor de wedstrijd in Stadion Galgenwaard.
4 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - Internazionale en AC Milan zijn officieel eigenaar van stadion San Siro. De voetbalclubs namen het stadion, dat officieel Stadio Giuseppe Meazza heet, voor 197 miljoen euro over van de stad Milaan om een nieuw stadion te kunnen bouwen.
42 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA introduceert een jaarlijkse vredesprijs. Voorzitter Gianni Infantino reikt de eerste zogenoemde 'FIFA Peace Prize - Football Unites the World' uit op 5 december tijdens de loting in Washington DC voor het WK voetbal van 2026. Dat maakte de FIFA woensdag bekend.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur heeft verklaard verdediger Destiny Udogie in alle opzichten te ondersteunen, nadat bekend is geworden dat de Italiaan begin september is bedreigd met een vuurwapen. Volgens Britse media is de verdachte zijn voormalige zaakwaarnemer die maandag is gearresteerd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético-verdediger Robin Le Normand heeft dinsdag in het Champions League-duel met het Belgische Union Sint-Gillis een "ernstige" knieblessure opgelopen. Dat meldt de Madrileense voetbalclub op de website.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Oud-international Jan Poortvliet is tijdelijk toegetreden tot de technische staf van FC Eindhoven. De club uit de eerste divisie mist hoofdcoach Maurice Verberne, die anderhalve week geleden een been heeft gebroken.
5 uur geleden