Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Janssen levert deze week stuk minder coronavaccins

Janssen levert deze week stuk minder coronavaccins

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie krijgt deze week maar de helft van de coronavaccins van Janssen waarop zij rekende. Het bedrijf hoopt de vertraging wel nog deze maand in te lopen, zeggen EU-bronnen.

De fabrikant van het vaccin van Nederlandse makelij was al achteropgeraakt met de levering van de 55 miljoen doses die voor 1 juli geleverd zouden worden. De teller stokt vooralsnog op minder dan 5 miljoen vaccins. Zowel moederbedrijf Johnson & Johnson als de Europese Commissie blijven erop rekenen dat de beloofde leveringen voor het tweede kwartaal worden waargemaakt.

Het bedrijf heeft de levering van deze week gehalveerd, zegt een ingewijde volgens persbureau Reuters. Dat wil de commissie, die namens de EU-landen het contract heeft gesloten, niet bevestigen. Een woordvoerder beaamt wel dat er "een tijdelijke vermindering" is. Die wordt "vrij spoedig opgevangen", heeft de commissie van Johnson & Johnson begrepen.

Productieproblemen

De farmareus produceert het middel, waarvan één prik al voldoende beschermt tegen het coronavirus, in de Verenigde Staten en in Leiden. In de VS kampt Johnson & Johnson met aanhoudende productieproblemen en die zijn ook nu weer de bron van de vertraging, zegt een Brusselse bron.

Wat de verminderde aanvoer betekent voor Nederland is nog onduidelijk.

Meer uit Gezond

Autofabrikant Volvo Cars haalt nieuwe topman bij Skoda

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse autobouwer Volvo Cars heeft een nieuwe topman benoemd die overstapt van Skoda. De topman van het Tsjechische automerk, Klaus Zellmer, wordt de nieuwe bestuursvoorzitter van Volvo Cars en opvolger van vertrekkend topman Håkan Samuelsson.

9 uur geleden
Sanquin test in 9 provincies donoren individueel op westnijlvirus

DEN HAAG (ANP) - Bloedbank Sanquin test donoren vanaf vrijdag in negen provincies individueel op het westnijlvirus. Het gaat om alle provincies behalve Groningen, Friesland en Drenthe. Een woordvoerder van Sanquin bevestigde donderdag berichtgeving hierover door de NOS.

3 dagen geleden
DSW stelt bekendmaking zorgpremie uit om onduidelijkheid politiek

SCHIEDAM (ANP) - Zorgverzekeraar DSW gaat later dan normaal zijn zorgpremie bekendmaken. De zorgverzekeraar breekt met de "jarenlange traditie" om op de vierde dinsdag van september de nieuwe premie te presenteren. Dat doet DSW omdat er onduidelijkheid is over de haalbaarheid van het kabinetsplan om het eigen risico te verhogen. Hierdoor beschikt DSW niet over de noodzakelijke informatie om de zorgpremie te kunnen berekenen, legt de zorgverzekeraar uit.

3 dagen geleden
Hermans: ga gesprek aan over 'geen bezwaar' op donorlijst

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans (Volksgezondheid) wil dat mensen die geen bezwaar hebben om na het overlijden organen te doneren daarover in gesprek gaan met hun familie. Ze onderstreept daarmee een oproep van de Transplantatie Stichting in de Volkskrant.

3 dagen geleden
Vierde dode westnijlvirus, patiënt besmet door bloedtransfusie

BILTHOVEN (ANP) - Een vierde persoon is overleden na het westnijlvirus te hebben opgelopen. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) raakte deze persoon besmet door een bloedtransfusie. Maar of het virus de oorzaak van het overlijden is, of een kwetsbare gezondheid, is niet duidelijk.

3 dagen geleden
Meer orgaandonoren in nieuw systeem, maar toename is beperkt

LEIDEN (ANP) - Het aantal orgaandonaties is toegenomen sinds de invoering van het systeem waarin iedereen automatisch is geregistreerd, maar die stijging is relatief bescheiden. Onderzoekers van de Nederlandse Transplantatie Stichting en Maastricht UMC+ concluderen dat in een publicatie.

3 dagen geleden
Eigen risico stijgt volgend jaar met inflatie naar 400 euro

DEN HAAG (ANP) - Het verplichte eigen risico in de zorg stijgt volgend jaar met de inflatie mee naar 400 euro, laat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport in zijn begroting weten. De zorgpremie zal 12,50 euro stijgen, denkt VWS, en zal daarmee uitkomen op 169 euro per maand.

5 dagen geleden