Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Janssen krijgt als aanspeelpunt een kans in Oranje tegen Wales

Janssen krijgt als aanspeelpunt een kans in Oranje tegen Wales

ZEIST (ANP) - Vincent Janssen verschijnt dinsdagavond aan de aftrap bij de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Wales in de Nations League. De 27-jarige spits van de Mexicaanse club Monterrey mag zich in de Rotterdamse Kuip laten zien aan bondscoach Louis van Gaal.

"Ik ben op zoek naar een aanspeelpunt", verklaarde Van Gaal waarom hij Janssen in zijn selectie heeft opgenomen. "Bergwijn en Memphis zijn andere types. Als we overschakelen naar een systeem met drie aanvallers, dan moet ik een aanspeelpunt hebben die zelf ook makkelijk kan scoren. Hij past misschien in mijn visie."

De 27-jarige Janssen werd tot zijn eigen verrassing opgenomen in de selectie van Oranje voor de vier duels van deze maand in de nieuwe editie van de Nations League. Hij kreeg geen speeltijd in de eerste drie interlands. Janssen arriveerde pas afgelopen dinsdag in Zeist, nadat hij een paar dagen eerder was getrouwd in de Verenigde Staten. Janssen kwam op 10 oktober 2017 tegen Zweden voor het laatst in actie voor de nationale ploeg.

De Ligt aanvoerder

Van Gaal wilde zijn basisformatie voor het duel met Wales niet prijsgeven. Hij zal voor veel andere spelers kiezen dan afgelopen zaterdag tegen Polen (2-2). Matthijs de Ligt, hersteld van een lichte liesblessure, is de aanvoerder van Oranje. Doelman Jasper Cillessen keert terug onder de lat. Bruno Martins Indi en Guus Til kregen weinig speeltijd in de vorige drie interlands. De verwachting is dat ook zij een kans krijgen tegen Wales.

Oranje is halverwege de Nations League met 7 punten koploper van groep 4 van de A-divisie. België en Polen volgen met 4 punten. Wales heeft vooralsnog slechts 1 punt. Het Nederlands elftal sluit in het begin van het nieuwe seizoen de groepsfase van de landencompetitie af met wedstrijden tegen Polen (22 september) en België (25 september). De winnaar van de poule strijdt volgend jaar juni om de eindzege van de derde editie van het toernooi van de UEFA.

"Dat is leuk voor de spelers en voor mijn opvolger Ronald Koeman", zei Van Gaal, die na het WK afscheid neemt bij Oranje. "Ik wil ook graag winnen, maar ook deze wedstrijd maakt vooral deel uit van het proces dat we volgen richting het WK in Qatar."

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

7 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

7 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

7 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

7 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

10 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

10 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

10 uur geleden