Janssen klaar om Depay tegen Senegal te vervangen
DOHA (ANP) - Vincent Janssen is er klaar voor om Memphis Depay maandag tijdens de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal op het WK tegen Senegal te vervangen. De spits weet nog niet officieel of hij gaat starten, maar afgaande op de woorden van Louis van Gaal wijst alles daar op.
Van Gaal zei vorige week vrijdag, tijdens de bekendmaking van zijn WK-selectie, dat Depay tegen Senegal in principe niet in de basis staat omdat hij weliswaar medisch fit is maar nog niet honderd procent wedstrijdfit. De bondscoach noemde Janssen als meest waarschijnlijke vervanger.
"Ik heb die persconferentie zelf niet gezien, want ik was bij Antwerp aan het trainen of eten", aldus Janssen. "Later hoorde ik het van mensen. Het is wel mooi als de trainer zoiets zegt. We gaan het zien."
Koulibaly
Janssen krijgt, als hij speelt, vanaf de tribune veel steun van familie en vrienden. "Mijn vrouw, moeder, vader, broertje, beste vriend, zus en haar man met vier kinderen: ze komen allemaal deze kant op. Dat zijn aardig wat mensen, ja. Mijn zus en haar kinderen gaan daarna weer naar huis, want de kinderen moeten weer naar school."
Bij Senegal staat de sterke Kalidou Koulibaly van Chelsea in de verdediging. Het maakt Janssen niet zoveel uit tegenover wie hij komt te staan, zegt hij. "Ik heb de laatste tijd wel vaker tegenover goede verdedigers gestaan. Dat hoort erbij, zeker op een WK met de beste spelers van de wereld."
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
4 uur geledenDEVENTER (ANP) - Robin van Persie vindt dat Feyenoord slecht had gespeeld in Deventer. "Het was een magere wedstrijd", stelde de 42-jarige coach na de tweede nederlaag van Feyenoord dit seizoen. De Rotterdammers verloren op De Adelaarshorst met 2-1 van Go Ahead Eagles. Van Persie vond wel dat Feyenoord net als Go Ahead Eagles een strafschop had verdiend.
5 uur geledenDEVENTER (ANP) - Feyenoord heeft de koppositie in de twaalfde speelronde van de Eredivisie verspeeld aan PSV. Het elftal van trainer Robin van Persie verloor in Deventer met 2-1 van Go Ahead Eagles. Het was de tweede nederlaag van het seizoen voor Feyenoord.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - De voetbalsters van Manchester City hebben de koppositie in de Engelse competitie gegrepen. De ploeg won met 2-1 bij Everton, mede door de openingstreffer van Vivianne Miedema.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - VfL Wolfsburg heeft het vertrek van trainer Paul Simonis bevestigd. De 40-jarige voormalige coach van Go Ahead Eagles is per direct uit zijn functie ontheven, meldde de Duitse club, die veertiende staat in de Bundesliga.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - PSV'er Guus Til liet met drie treffers in de uitwedstrijd tegen AZ (1-5) opnieuw zien prima als spits te kunnen voetballen. De aanvallende middenvelder is nu samen met Ismael Saibari clubtopscorer. Beiden scoorden in de Eredivisie tot dusver acht keer.
7 uur geleden