Janssen: focus voor 100 procent op Antwerp, supporter van Oranje
ANTWERPEN (ANP) - Vincent Janssen wil zich volledig focussen op zijn Belgische club Antwerp FC en stopt daarom als international van Oranje. De spits heeft besloten om al op 28-jarige leeftijd zijn interlandcarrière te beëindigen.
"Mijn focus ligt nu voor de volle 100 procent op Royal Antwerp FC en vanaf nu ben en blijf ik supporter van Oranje", schrijft Janssen op social media. De Brabander, die in 22 interlands zeven doelpunten maakte, spreekt van "een moeilijke beslissing" die hij heeft moeten nemen.
"Zaterdag heb ik de bondscoach en de KNVB gevraagd om mij in de toekomst niet meer op te roepen voor het Nederlands elftal. Ze reageerden begripvol en dat heb ik erg op prijs gesteld. Mensen die mij kennen, weten dat spelen voor mijn land een droom was en ik vind dat nog altijd een hele eer."
Janssen stopt naar eigen zeggen omdat de voetbalkalender "steeds voller en drukker" wordt. "Als ik eerlijk ben met mezelf, dan moet ik tot de conclusie komen dat dit steeds meer impact heeft." In overleg met zijn familie en vrienden heeft Janssen de "weloverwogen beslissing" genomen om te stoppen. De spits behoorde tot de voorlopige selectie van bondscoach Ronald Koeman voor de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
3 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
10 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
11 uur geleden