Jansen wil dat AZ op alle fronten zo lang mogelijk actief blijft
VALENCIA (ANP) - Als het aan AZ-coach Pascal Jansen ligt, dan blijft zijn ploeg ook in de tweede seizoenshelft op alle fronten zo lang mogelijk actief. Jansen doelt daarmee op de Eredivisie, de bekercompetitie en de Conference League. Dat zegt hij in een interview op de website van AZ.
"We willen de start die we dit seizoen in de Eredivisie hebben gekend voortzetten", zegt Jansen, die met de Alkmaarse ploeg vierde staat in de competitie op 4 punten van koploper Feyenoord. "We willen snel onze vorm weer vinden. Midweeks hebben we een bekerwedstrijd. Daarin willen we ook competitief zijn en zo ver mogelijk komen. In maart wacht dan de eerste Europese wedstrijd weer. We zijn op alle fronten nog actief en ons streven is om zo lang mogelijk op alle fronten competitief te blijven."
AZ bereidt zich in het Spaanse Valencia voor op de tweede seizoenshelft. In Spanje traint Jansen met een nagenoeg fitte selectie. Alleen de verdedigers Bruno Martins Indi en Zinho Vanheusden herstellen nog van blessures. Aanvoerder Martins Indi werd eind september geopereerd aan een bovenbeenblessure. "Hij heeft nog een lange weg te gaan, maar het gaat voorspoedig", zegt Jansen.
Vanheusden herstelt van een voetblessure. "Zinho is weer volop op het veld en mag diverse vormen weer meedoen. Weliswaar zonder contact, maar dat is iets dat de volgende fase met zich meebrengt."
AZ hervat de competitie op 7 januari met een thuiswedstrijd tegen Vitesse. Donderdag werkt de ploeg van Jansen een oefenduel met Valencia af.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool neemt na het ontslag van Arne Slot ook afscheid van zijn assistent-trainers Sipke Hulshoff, Giovanni van Bronckhorst en Ruben Peeters. De club meldt dat de drie Nederlanders in navolging van Slot vertrekken.
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Feyenoorder Hwang In-beom bleef bescheiden na zijn hoofdrol tijdens de gewonnen eerste wedstrijd van Zuid-Korea tegen Tsjechië (2-1). De middenvelder tekende in Guadalajara voor een doelpunt en een assist en werd door de FIFA uitgeroepen tot 'man of the match'.
6 uur geledenGUADALAJARA (ANP) - Zuid-Korea heeft het groepsduel in de Mexicaanse stad Guadalajara met 2-1 gewonnen van Tsjechië. De Feyenoorder In-beom Hwang maakte een doelpunt voor Zuid-Korea en gaf een assist. De eerste wedstrijd in groep A vond donderdag plaats in het Mexico City Stadium. Gastland Mexico versloeg Zuid-Afrika in de openingswedstrijd van het WK met 2-0 en gaat aan de leiding.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mateo Chávez (22) beleeft de droom van zijn leven als international van Mexico. "Het is fantastisch om een WK in eigen land mee te maken. Het enige wat eraan ontbrak, was dat ik geen speeltijd kreeg. Dan was het helemaal mooi geweest", zei de linksback van AZ na afloop van de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika, die het Midden-Amerikaanse land met 2-0 won.
14 uur geledenHOUSTON (ANP/AFP) - De spelers van het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo zijn zonder problemen toegelaten tot de Verenigde Staten, ondanks zorgen om de uitbraak van het ebolavirus in Congo. Dat zei Aaron Wan-Bissaka, speler van het Congolese elftal en West Ham United, donderdag tegen het Franse persbureau AFP.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft donderdag een grote stap op weg naar de zestiende finales van het 23e WK voetbal gezet. Het gastland won de openingswedstrijd in het uitverkochte Mexico City Stadium met 2-0 van Zuid-Afrika. Het duel werd ontsierd door drie rode kaarten. Mexico gaat door de zege met 3 punten aan de leiding van groep A, waarvan verder Tsjechië en Zuid-Korea deel uitmaken.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico heeft de openingswedstrijd van het WK voetbal in het sfeervolle Mexico City Stadium met 2-0 gewonnen van Zuid-Afrika. De Mexicanen Julián Quiñones en Raúl Jiménez maakten voor 80.824 toeschouwers de doelpunten. Het duel werd ontsierd door drie rode kaarten. Twee spelers van Zuid-Afrika en één van Mexico werden in de tweede helft naar de kant gestuurd.
16 uur geleden