Jansen wil dat AZ op alle fronten zo lang mogelijk actief blijft
VALENCIA (ANP) - Als het aan AZ-coach Pascal Jansen ligt, dan blijft zijn ploeg ook in de tweede seizoenshelft op alle fronten zo lang mogelijk actief. Jansen doelt daarmee op de Eredivisie, de bekercompetitie en de Conference League. Dat zegt hij in een interview op de website van AZ.
"We willen de start die we dit seizoen in de Eredivisie hebben gekend voortzetten", zegt Jansen, die met de Alkmaarse ploeg vierde staat in de competitie op 4 punten van koploper Feyenoord. "We willen snel onze vorm weer vinden. Midweeks hebben we een bekerwedstrijd. Daarin willen we ook competitief zijn en zo ver mogelijk komen. In maart wacht dan de eerste Europese wedstrijd weer. We zijn op alle fronten nog actief en ons streven is om zo lang mogelijk op alle fronten competitief te blijven."
AZ bereidt zich in het Spaanse Valencia voor op de tweede seizoenshelft. In Spanje traint Jansen met een nagenoeg fitte selectie. Alleen de verdedigers Bruno Martins Indi en Zinho Vanheusden herstellen nog van blessures. Aanvoerder Martins Indi werd eind september geopereerd aan een bovenbeenblessure. "Hij heeft nog een lange weg te gaan, maar het gaat voorspoedig", zegt Jansen.
Vanheusden herstelt van een voetblessure. "Zinho is weer volop op het veld en mag diverse vormen weer meedoen. Weliswaar zonder contact, maar dat is iets dat de volgende fase met zich meebrengt."
AZ hervat de competitie op 7 januari met een thuiswedstrijd tegen Vitesse. Donderdag werkt de ploeg van Jansen een oefenduel met Valencia af.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
18 minuten geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
3 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
6 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
19 uur geleden