Jansen wil dat AZ op alle fronten zo lang mogelijk actief blijft
VALENCIA (ANP) - Als het aan AZ-coach Pascal Jansen ligt, dan blijft zijn ploeg ook in de tweede seizoenshelft op alle fronten zo lang mogelijk actief. Jansen doelt daarmee op de Eredivisie, de bekercompetitie en de Conference League. Dat zegt hij in een interview op de website van AZ.
"We willen de start die we dit seizoen in de Eredivisie hebben gekend voortzetten", zegt Jansen, die met de Alkmaarse ploeg vierde staat in de competitie op 4 punten van koploper Feyenoord. "We willen snel onze vorm weer vinden. Midweeks hebben we een bekerwedstrijd. Daarin willen we ook competitief zijn en zo ver mogelijk komen. In maart wacht dan de eerste Europese wedstrijd weer. We zijn op alle fronten nog actief en ons streven is om zo lang mogelijk op alle fronten competitief te blijven."
AZ bereidt zich in het Spaanse Valencia voor op de tweede seizoenshelft. In Spanje traint Jansen met een nagenoeg fitte selectie. Alleen de verdedigers Bruno Martins Indi en Zinho Vanheusden herstellen nog van blessures. Aanvoerder Martins Indi werd eind september geopereerd aan een bovenbeenblessure. "Hij heeft nog een lange weg te gaan, maar het gaat voorspoedig", zegt Jansen.
Vanheusden herstelt van een voetblessure. "Zinho is weer volop op het veld en mag diverse vormen weer meedoen. Weliswaar zonder contact, maar dat is iets dat de volgende fase met zich meebrengt."
AZ hervat de competitie op 7 januari met een thuiswedstrijd tegen Vitesse. Donderdag werkt de ploeg van Jansen een oefenduel met Valencia af.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
16 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
19 uur geleden