
Jansen vooral bezorgd over toenemend geweld tegen NS-medewerkers
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer) is bezorgd over de bevindingen van NS over het afgelopen jaar, laat hij weten in reactie op de jaarcijfers van het treinbedrijf. Die schetsen "geen positief beeld", merkt hij op. "Ik maak me vooral zorgen over het geweld tegen medewerkers van NS, dat vind ik onacceptabel. Mijn ambtenaren en ik zijn voortdurend met NS in gesprek om te zien welke stappen kunnen worden genomen om de veiligheid van medewerkers en reizigers te vergroten."
De PVV-bewindsman wijst op de overlastsituatie op het Brabantse station Maarheeze, onder anderen door asielzoekers, waarna hij geld uittrok om de beveiliging van het station te betalen. "Mensen moeten veilig hun werk kunnen doen."
Daarnaast zegt hij samen met NS en het ministerie van Financiën te kijken naar een structurele oplossing voor de stijging van de NS-tarieven. "Rond de voorjaarsnotabesluitvorming kom ik daarop terug", aldus Jansen. Dit heeft hij eerder ook beloofd.
Zorgen
Vakbond CNV is ook erg bezorgd over de toenemende agressie tegen NS-personeel. Volgens CNV liepen vorig jaar 338 NS-medewerkers fysiek letsel op door geweld, een toename van meer dan een derde vergeleken met een jaar eerder.
"Het is absurd dat zoveel NS-werknemers, gemiddeld bijna elke dag één, fysiek letsel oplopen tijdens hun werk", zegt CNV-bestuurder Henk Jongsma. "We willen een hardere aanpak op NS-stations, vooral rond evenementen zoals festivals of carnaval. Een bodycam of wapenstok kan daarbij helpen, als preventief hulpmiddel. Daarnaast is een grotere inzet van personeel op stations nodig. En lamzakken die hun handen niet thuis kunnen houden moeten we keihard aanpakken."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen op Wall Street gingen maandag hard omhoog, nadat de VS en China tijdelijk lagere importheffingen hadden afgesproken. Hierdoor namen de zorgen over een recessie onder beleggers af en stortten zij zich massaal op technologieaandelen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ondernemers in de haven van Rotterdam zijn klaar met het in hun ogen te weinig doortastende stikstofbeleid van het kabinet. Ze onderzoeken de mogelijkheid om een rechtszaak aan te spannen tegen de overheid, heeft voorzitter Victor van der Chijs van belangenvereniging Deltalinqs gezegd tijdens een jaarlijks diner met de ondernemingen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen vindt het niet kunnen dat KLM "hoge bonussen" uitkeert aan de directie, terwijl het luchtvaartbedrijf wil snijden in de kosten. Daarom wil de VVD-bewindsman volgende week bij de aandeelhoudersvergadering bezwaar maken tegen het beloningsbeleid. Dat bevestigt zijn woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft zijn omzetverwachting voor heel 2025 verlaagd. Dat komt volgens het bedrijf door zwakkere marktomstandigheden, vooral op de markt voor oplaadsystemen voor elektrische auto's. Het bedrijf rekent ook op een grotere krimp van de winstmarge dan aanvankelijk gedacht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak haalden maandag opgelucht adem nadat de Verenigde Staten en China overeenkwamen om tijdelijk de importtarieven te verlagen. Door de afgenomen handelsspanningen tussen 's werelds twee grootste economieën, schoten de aandelenkoersen omhoog. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML behoorden tot de grote winnaars bij de hoofdfondsen, met winsten tot 7,7 procent.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De tijdelijke verlaging van de importtarieven tussen de Verenigde Staten en China is goed nieuws voor de wereldeconomie en daarmee ook voor de Europese Unie en Nederland. Dat zeggen economen Bert Colijn en Arjen van Dijkhuizen in reactie op de maandag aangekondigde verlagingen, van 30 procent van de VS voor China en 10 procent van China voor de VS voor zeker negentig dagen. "Dit is een enorme de-escalatie van de handelsoorlog", zegt Van Dijkhuizen van ABN AMRO.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag flink omhoog. Beleggers reageerden opgelucht op de de-escalatie van de handelsoorlog tussen China en de Verenigde Staten. De twee landen lieten na handelsgesprekken weten hun importheffingen flink te verlagen voor een periode van negentig dagen. De twee grootste economieën ter wereld krijgen daarmee extra tijd om hun geschillen op te lossen.
10 uur geleden