Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jansen vijfde in de olympische finale op de 3-meterplank

Jansen vijfde in de olympische finale op de 3-meterplank

TOKIO (ANP) - Schoonspringster Inge Jansen is bij de Olympische Spelen knap als vijfde geëindigd in de finale van de 3-meterplank. De 27-jarige Limburgse kwam uit op een totaal van 311,05 punten. Het goud was met overmacht voor de Chinese titelverdedigster Shi Tingmao met 383,50 punten. Haar landgenote Wang Han pakte het zilver (348,75) voor de Amerikaanse Krysta Palmer (343,75).

Jansen presteerde sterk in de eindstrijd. Ze begon met twee sprongen van 63,00 punten, daarna volgende één sprong van 58,50. Maar daarna ging haar score weer omhoog naar 63,55 en 63,00. De Europees kampioene van 2019 oogde na haar laatste sprong ook zichtbaar blij na haar optreden in het Tokyo Aquatics Centre.

Jansen was de eerste Nederlandse schoonspringster in de olympische finale sinds Daphne Jongejans in 1988. Jongejans, zus van de huidige bondscoach Edwin Jongejans, eindigde destijds in Seoul op de achtste plaats. Jansen, die als negende de finale in ging, was heel blij met haar klassering zei ze voor de camera van de NOS. "Dit had ik in mijn wildste dromen niet kunnen dromen. Vijfde op de Spelen, wie had dat verwacht?, zei ze opgetogen. "Ik heb nog wel dingetjes laten liggen. Ik was gewoon super stabiel en was zeker van mijn zaak en wist wat ik kan. Maar ik weet wel dat er meer in de tank zit."

Traantje weggepinkt

Haar coach Jongejans bracht haar op de hoogte van haar goede klassering. "Hij zei aan het einde van het wedstrijd dat ik het fantastisch goed heb gedaan en we hebben samen even een traantje weggepinkt. Ik had niet naar de wedstrijd gekeken, was erg in mijn eigen zone bezig. Ik had helemaal niet door dat ik vijfde stond. Toen hij dat tegen mij zei kwam het pas echt bij mij binnen. Dit voelt wel als beloning voor het harde werken. Ik had talent maar daarmee alleen redde ik het niet. Ik heb elke dag alles gegeven om mezelf zo goed mogelijk te maken en dan beloont zich dat met de vijfde plek op de Spelen voor 100 procent."

Vijf jaar geleden bij de Spelen van Rio bleef Uschi Freitag in de halve finale steken. Jansen miste destijds nipt kwalificatie voor het mondiale sportevenement. Onder leiding van bondscoach Jongejans verzekerde ze zich bij de WK van 2019 in Gwangju wel van plaatsing voor Tokio 2020 door de finale te halen. Daarin eindigde ze op de laatste plaats (twaalfde).

Meer uit Sport

Djokovic bereikt finale in Beijing na diskwalificatie Medvedev

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.

18 minuten geleden
Visma-Lease a Bike stelt Van Hooydonck aan als sportief directeur

DEN BOSCH (ANP) - Wielerteam Visma-Lease a Bike heeft Nathan Van Hooydonck per direct aangesteld als sportief directeur. De Belgische oud-wielrenner van de ploeg gaat leiding geven aan het sportmanagementteam.

2 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz bereikt finale in Tokio

TOKIO (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale bereikt van het ATP-toernooi van Tokio. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser versloeg in de halve finale in drie sets zijn landgenoot Jaume Munar: 5-7 6-3 6-1.

4 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest in eerste ronde op WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Naomi van Krevel is bij de WK judo in Bakoe uitgeschakeld in de eerste ronde in de klasse tot 52 kilogram. De 26-jarige judoka verloor in de hoofdstad van Azerbeidzjan van Tereza Bodnarova uit Tsjechië met ippon.

6 uur geleden
Amazone Kroeze wint in Boekelo eerste nationale titel eventing

BOEKELO (ANP) - Renske Kroeze heeft bij de Military Boekelo-Enschede voor het eerst het Nederlands kampioenschap eventing gewonnen. De 37-jarige amazone hield drievoudig Nederlands kampioene Janneke Boonzaaijer achter zich op het meerkamponderdeel in de paardensport.

21 uur geleden
Evenepoel pakt Europese titel wielrennen in Slovenië

ŠENČUR (ANP) - Remco Evenepoel heeft zondag in Slovenië de Europese titel wielrennen veroverd. De Belg versloeg de Italiaan Giulio Ciccone in een spannende sprint à deux. Een andere Italiaan, Christian Scaroni, werd op een kleine minuut derde.

23 uur geleden
Djokovic bereikt halve finale in Beijing na zege op Zverev

BEIJING (ANP) - Tennisser Novak Djokovic (39) heeft op het China Open ten koste van Alexander Zverev de halve finale bereikt. De Servische 24-voudig grandslamwinnaar blijft daarmee ongeslagen in Beijing, hij won het toernooi bij al zijn zes eerdere deelnames. Hij rekende in drie sets af met de Duitse nummer 2 van de wereld: 4-6 6-4 6-4.

1 dag geleden