Jansen vijfde in de olympische finale op de 3-meterplank
TOKIO (ANP) - Schoonspringster Inge Jansen is bij de Olympische Spelen knap als vijfde geëindigd in de finale van de 3-meterplank. De 27-jarige Limburgse kwam uit op een totaal van 311,05 punten. Het goud was met overmacht voor de Chinese titelverdedigster Shi Tingmao met 383,50 punten. Haar landgenote Wang Han pakte het zilver (348,75) voor de Amerikaanse Krysta Palmer (343,75).
Jansen presteerde sterk in de eindstrijd. Ze begon met twee sprongen van 63,00 punten, daarna volgende één sprong van 58,50. Maar daarna ging haar score weer omhoog naar 63,55 en 63,00. De Europees kampioene van 2019 oogde na haar laatste sprong ook zichtbaar blij na haar optreden in het Tokyo Aquatics Centre.
Jansen was de eerste Nederlandse schoonspringster in de olympische finale sinds Daphne Jongejans in 1988. Jongejans, zus van de huidige bondscoach Edwin Jongejans, eindigde destijds in Seoul op de achtste plaats. Jansen, die als negende de finale in ging, was heel blij met haar klassering zei ze voor de camera van de NOS. "Dit had ik in mijn wildste dromen niet kunnen dromen. Vijfde op de Spelen, wie had dat verwacht?, zei ze opgetogen. "Ik heb nog wel dingetjes laten liggen. Ik was gewoon super stabiel en was zeker van mijn zaak en wist wat ik kan. Maar ik weet wel dat er meer in de tank zit."
Traantje weggepinkt
Haar coach Jongejans bracht haar op de hoogte van haar goede klassering. "Hij zei aan het einde van het wedstrijd dat ik het fantastisch goed heb gedaan en we hebben samen even een traantje weggepinkt. Ik had niet naar de wedstrijd gekeken, was erg in mijn eigen zone bezig. Ik had helemaal niet door dat ik vijfde stond. Toen hij dat tegen mij zei kwam het pas echt bij mij binnen. Dit voelt wel als beloning voor het harde werken. Ik had talent maar daarmee alleen redde ik het niet. Ik heb elke dag alles gegeven om mezelf zo goed mogelijk te maken en dan beloont zich dat met de vijfde plek op de Spelen voor 100 procent."
Vijf jaar geleden bij de Spelen van Rio bleef Uschi Freitag in de halve finale steken. Jansen miste destijds nipt kwalificatie voor het mondiale sportevenement. Onder leiding van bondscoach Jongejans verzekerde ze zich bij de WK van 2019 in Gwangju wel van plaatsing voor Tokio 2020 door de finale te halen. Daarin eindigde ze op de laatste plaats (twaalfde).
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Aanvoerder Thierry Brinkman van de Nederlandse hockeyers vindt dat zijn ploeg wat moet verzinnen op de hoge ballen, die ze tegenkregen in de duels met Argentinië en Nieuw-Zeeland. Oranje won het tweede groepsduel met 3-1 van Argentinië en plaatste zich al voor de winnaarsgroep op het WK, maar hiermee moeten ze aan de slag.
36 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Jeroen Delmee van de Nederlandse hockeyers heeft zijn ploeg gedisciplineerd de zege zien grijpen tegen Argentinië. "Ik denk dat we goed gespeeld hebben en terecht hebben gewonnen", zei hij na afloop van de 3-1-zege in de tweede WK-wedstrijd. "Wellicht zag het er soms wat saai uit tegen een ploeg die zo verdedigend speelt, maar ik vind toch dat we voldoende gecreëerd hebben. We hadden vaker kunnen scoren, maar dan doe je Argentinië misschien ook tekort."
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee met 3-1 de tweede groepswedstrijd van Argentinië.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennissters Venus Williams en Sloane Stephens mogen met een wildcard aan de US Open deelnemen. Dat heeft de organisatie van het laatste grandslamtoernooi van het jaar in New York bekendgemaakt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Anne Terpstra stopt na de WK, eind deze maand, met mountainbiken. Dat heeft de 35-jarige Zeeuwse bekendgemaakt via sociale media. "Het einde van mijn carrière nadert en er zullen nieuwe dingen beginnen", schreef ze op Instagram.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Alex Albon blijft als coureur actief voor Williams. Dat maakte het Formule 1-team dinsdag bekend. De 30-jarige Thai rijdt sinds 2022 bij het voormalige kampioensteam.
5 uur geledenLISSABON (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie in Portugal is een onderzoek begonnen naar de dood van het 19-jarige wielertalent Finlay Tarling. De wielrenner uit Wales kwam vrijdag om het leven door een botsing met een auto tijdens de achtste etappe in de Ronde van Portugal. Die wagen was geen onderdeel van de officiële karavaan.
6 uur geleden