Jansen had zich zijn trainersdebuut bij AZ anders voorgesteld
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen zag zijn ploeg in de eerste wedstrijd onder zijn verantwoordelijkheid met 2-1 verliezen van FC Groningen. De coach die zaterdag te horen kreeg dat hij de ontslagen Arne Slot voor de rest van het seizoen vervangt, gaf toe dat hij zich zijn eerste wedstrijd als hoofdcoach anders had voorgesteld.
"Ik vond ons niet top, ons positiespel was te traag en we creëerden weinig kansen", zei hij bij FOX Sports. "Nadat we met tien man kwamen te staan moesten we schakelen, terwijl we al niet goed in de wedstrijd zaten. We gingen iets te ver achteruit en met de kansen die Groningen kreeg weet je dat hij een keer gaat vallen."
De trainer vond zijn ploeg te traag ogen. "Tot nu toe heeft het drukke programma ons weinig problemen opgeleverd, maar nu leken we traag."
Jansen vond het niet meteen anders aanvoelen, dat hij de hoofdcoach is. "Ik ben al zo lang betrokken bij deze spelers. Nu ben ik de eindverantwoordelijke, maar dat voelt niet direct anders." Over zijn toekomst na dit seizoen bij AZ wilde hij nog niet hebben. "Ze zijn bij AZ op de hoogte van mijn ambities, maar we hebben dit seizoen eerst nog een lange weg te gaan."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.
10 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
12 uur geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
14 uur geleden