Jansen had zich zijn trainersdebuut bij AZ anders voorgesteld
ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Pascal Jansen zag zijn ploeg in de eerste wedstrijd onder zijn verantwoordelijkheid met 2-1 verliezen van FC Groningen. De coach die zaterdag te horen kreeg dat hij de ontslagen Arne Slot voor de rest van het seizoen vervangt, gaf toe dat hij zich zijn eerste wedstrijd als hoofdcoach anders had voorgesteld.
"Ik vond ons niet top, ons positiespel was te traag en we creëerden weinig kansen", zei hij bij FOX Sports. "Nadat we met tien man kwamen te staan moesten we schakelen, terwijl we al niet goed in de wedstrijd zaten. We gingen iets te ver achteruit en met de kansen die Groningen kreeg weet je dat hij een keer gaat vallen."
De trainer vond zijn ploeg te traag ogen. "Tot nu toe heeft het drukke programma ons weinig problemen opgeleverd, maar nu leken we traag."
Jansen vond het niet meteen anders aanvoelen, dat hij de hoofdcoach is. "Ik ben al zo lang betrokken bij deze spelers. Nu ben ik de eindverantwoordelijke, maar dat voelt niet direct anders." Over zijn toekomst na dit seizoen bij AZ wilde hij nog niet hebben. "Ze zijn bij AZ op de hoogte van mijn ambities, maar we hebben dit seizoen eerst nog een lange weg te gaan."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Hwang In-beom (29) wil de fans van Feyenoord weer gelukkig maken. "Het is nu het belangrijkste dat onze supporters blij zijn", zei de middenvelder van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz.
31 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie geeft toe dat hij na Feyenoord - Sparta "een woordenwisseling" met Quinten Timber heeft gehad. "Niet meer en niet minder", zegt de trainer van Feyenoord in aanloop naar de wedstrijd in de Europa League tegen Sturm Graz. "We hebben het uitgesproken als echte kerels en we gunnen elkaar het beste." Timber vertrekt naar Olympique Marseille.
32 minuten geledenDAKAR (ANP/RTR) - De Senegalese president Bassirou Diomaye Faye beloont de voetballers van het nationale elftal met bonussen van omgerekend 115.000 euro per speler en stukken land van 1500 vierkante meter na de winst van de Afrika Cup. Ook de leden van de technische staf kunnen rekenen op een beloning, van ieder 76.000 euro en 1000 vierkante meter aan land. De premies zijn hoger dan bij de vorige Afrika Cup-winst in 2021.
33 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV speelt op woensdagavond 4 februari in de kwartfinale van de KNVB-beker tegen sc Heerenveen. Het duel in Eindhoven begint om 21.00 uur. NEC en FC Volendam treffen elkaar die avond om 18.45 uur in Nijmegen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is Victor Jensen vermoedelijk de rest van het seizoen kwijt. De Deense middenvelder heeft een zware knieblessure opgelopen in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen FC Volendam afgelopen zondag. De 25-jarige Jensen staat volgens een bericht op de website van de Eredivisieclub een langdurige revalidatie te wachten en is maanden uitgeschakeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering is geen voorstander van een boycot van het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In verschillende Europese landen wordt daartoe opgeroepen vanwege de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump rond Groenland.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.
5 uur geleden