Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jansen 'geschrokken' van mogelijk verzwakte viaducten

Jansen 'geschrokken' van mogelijk verzwakte viaducten

DEN HAAG (ANP) - "We zijn allemaal geschrokken van de situatie", zei staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) over het nieuws dat negentig viaducten met constructiefouten kampen. Toch komt die situatie "niet onverwachts", voegde hij toe, omdat er al zo'n drie jaar onderzoek naar wordt gedaan.

De problemen draaien om zogeheten tand-nokconstructies die worden gebruikt om delen van een viaduct met elkaar te verbinden. Minister Barry Madlener (Infrastructuur) schreef vorige week in antwoorden op Kamervragen dat ongeveer honderd bruggen en viaducten met zulke constructies zijn onderzocht. Bij negentig daarvan is de constructie "met de huidige kennis eigenlijk verkeerd geweest", aldus Jansen. Zeventien bouwwerken "moeten acuut worden aangepakt".

"Het verkeer kan op dit moment op een veilige wijze over deze viaducten zijn weg blijven vervolgen", zei de staatssecretaris. Alleen bij knooppunt Velperbroek moet het vrachtverkeer een andere weg nemen. Over enkele maanden komt daar een steunconstructie, maar het is nog niet zeker of het vrachtverkeer dan weer zoals normaal langs het knooppunt kan.

Meer uit Binnenland

Eerste besmetting van nieuwe variant mpox ontdekt in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Eind vorige week is in Nederland voor de eerste keer een besmetting vastgesteld met de nieuwe variant van de infectieziekte mpox. De patiënt was niet gevaccineerd tegen het virus en was recent niet in het buitenland geweest. Wel had de man seks met andere mannen, meldt demissionair zorgminister Jan Anthonie Bruijn (VVD) dinsdag in een Kamerbrief.

6 minuten geleden
The Rights Forum vindt aangifte Van der Plas 'merkwaardig'

ENSCHEDE (ANP) - The Rights Forum vindt de aangifte die BBB-leider Caroline van der Plas tegen de organisatie gaat doen "merkwaardig". Eerder op dinsdag zei Van der Plas dat ze die stap zet vanwege een poster waarop haar gezicht staat, met de tekst "Zij koos voor genocide". Soortgelijke posters zijn er ook met de leiders van VVD en PVV.

34 minuten geleden
Journalist Ayyash verzet zich tegen overlevering aan Oostenrijk

AMSTERDAM (ANP) - De 33-jarige Palestijnse journalist en activist Mustafa Ayyash verzet zich tegen zijn overlevering aan Oostenrijk. Zijn advocaat Frederieke Dölle heeft de Internationale Rechtshulpkamer (IRK) van de rechtbank in Amsterdam dinsdag gevraagd de overlevering te weigeren.

1 uur geleden
NAVO stuurt boodschap aan Rusland met 'nucleair bombardement'

VOLKEL (ANP) - De nucleaire oefening die de NAVO houdt boven Nederland wordt nauwlettend gevolgd door Rusland. Dat is ook precies de bedoeling, zeggen betrokken militairen. Zo bereikt de waarschuwing het Kremlin.

2 uur geleden
Provincies zetten in op natuurherstel tegen stikstofimpasse

BEESD (ANP) - Provincies, gemeenten en waterschappen hebben bindende afspraken gemaakt met natuurbeheerders over het herstellen van kwetsbare natuurgebieden. In 2030 moet 70 procent van die natuurgebieden op orde zijn, vijf jaar later moet dat voor 90 procent gelden. Organisaties die hun afspraken niet nakomen, kunnen in het uiterste geval hun subsidie verliezen. Eerder werden al harde afspraken gemaakt met landbouworganisaties om de uitstoot van stikstof te verminderen.

2 uur geleden
Veel belangstelling voor overleveringszaak Palestijnse journalist

AMSTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Amsterdam is veel belangstelling voor de zaak over de overlevering van de 33-jarige Palestijnse journalist en activist Mustafa Ayyash. Buiten demonstreerde een groep van maximaal 25 sympathisanten met Palestijnse vlaggen voor zijn vrijlating.

2 uur geleden
Karremans belde met Chinese minister over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans van Economische Zaken heeft met zijn Chinese collega Wang Wentao gebeld over chipmaker Nexperia. Ze hebben gesproken over een oplossing die goed is voor het bedrijf, Europa en China.

3 uur geleden