Jansen 'geschrokken' van mogelijk verzwakte viaducten
DEN HAAG (ANP) - "We zijn allemaal geschrokken van de situatie", zei staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) over het nieuws dat negentig viaducten met constructiefouten kampen. Toch komt die situatie "niet onverwachts", voegde hij toe, omdat er al zo'n drie jaar onderzoek naar wordt gedaan.
De problemen draaien om zogeheten tand-nokconstructies die worden gebruikt om delen van een viaduct met elkaar te verbinden. Minister Barry Madlener (Infrastructuur) schreef vorige week in antwoorden op Kamervragen dat ongeveer honderd bruggen en viaducten met zulke constructies zijn onderzocht. Bij negentig daarvan is de constructie "met de huidige kennis eigenlijk verkeerd geweest", aldus Jansen. Zeventien bouwwerken "moeten acuut worden aangepakt".
"Het verkeer kan op dit moment op een veilige wijze over deze viaducten zijn weg blijven vervolgen", zei de staatssecretaris. Alleen bij knooppunt Velperbroek moet het vrachtverkeer een andere weg nemen. Over enkele maanden komt daar een steunconstructie, maar het is nog niet zeker of het vrachtverkeer dan weer zoals normaal langs het knooppunt kan.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook in Groningen is code oranje vanwege gladheid door ijzel voorbij, meldt het KNMI. In de provincie gold de weerwaarschuwing tot 17.00 uur. Eerder was ook in Overijssel en Drenthe code oranje van kracht.
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een pro-Koerdische demonstratie in Amsterdam heeft een opstootje plaatsgevonden. Op het Rokin raakten mensen kort slaags met elkaar, zag een ANP-verslaggever.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Om de Noord-Zuidlijn in Amsterdam door te trekken naar Schiphol en Hoofddorp, is nog 3 tot 6 miljard euro nodig. Dat staat in een overzicht van financiƫle problemen op het gebied van infrastructuur en waterstaat dat het kabinet met de Tweede Kamer heeft gedeeld.
2 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk heeft geen goed woord over voor de handreiking die partijleider Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA vrijdag heeft gedaan naar de beoogde minderheidscoalitie van D66, VVD en CDA. "Er is niets constructiefs aan afbraak, ook niet wanneer die afbraak wordt verpakt als compromis of deelakkoord", sprak hij zaterdag de partijraad van de SP toe.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jan Nico Scholten is afgelopen woensdag op 93-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie zaterdag in een overlijdensbericht in NRC. Hij is burgemeester geweest van verschillende gemeenten, zat in de jaren zeventig en tachtig in de Tweede Kamer en eind jaren negentig in de Eerste Kamer. Hij was lid van de ARP en na de partijfusie van het CDA. In 1983 verliet hij de christendemocratische partij om later de overstap naar de PvdA te maken.
5 uur geledenWAALWIJK (ANP) - In Waalwijk is vrijdagavond een man (25) met de Angolese nationaliteit aangehouden die werd gezocht voor medeplichtigheid aan moord en gewelddadige ordeverstoring in het Verenigd Koninkrijk, meldt de politie. Het zou gaan om de moord op een 16-jarige jongen in Manchester op 5 november 2020.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - De waarschuwing voor gladheid door ijzel voor het noordoosten van het land is verlengd. Oorspronkelijk liep code oranje tot 11.00 uur, maar in Overijssel duurt deze nu tot 12.00 uur, in Drenthe tot 13.00 uur en in Groningen tot 14.00 uur.
6 uur geleden