Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jansen 'geschrokken' van mogelijk verzwakte viaducten

Jansen 'geschrokken' van mogelijk verzwakte viaducten

DEN HAAG (ANP) - "We zijn allemaal geschrokken van de situatie", zei staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) over het nieuws dat negentig viaducten met constructiefouten kampen. Toch komt die situatie "niet onverwachts", voegde hij toe, omdat er al zo'n drie jaar onderzoek naar wordt gedaan.

De problemen draaien om zogeheten tand-nokconstructies die worden gebruikt om delen van een viaduct met elkaar te verbinden. Minister Barry Madlener (Infrastructuur) schreef vorige week in antwoorden op Kamervragen dat ongeveer honderd bruggen en viaducten met zulke constructies zijn onderzocht. Bij negentig daarvan is de constructie "met de huidige kennis eigenlijk verkeerd geweest", aldus Jansen. Zeventien bouwwerken "moeten acuut worden aangepakt".

"Het verkeer kan op dit moment op een veilige wijze over deze viaducten zijn weg blijven vervolgen", zei de staatssecretaris. Alleen bij knooppunt Velperbroek moet het vrachtverkeer een andere weg nemen. Over enkele maanden komt daar een steunconstructie, maar het is nog niet zeker of het vrachtverkeer dan weer zoals normaal langs het knooppunt kan.

Meer uit Binnenland

Evenementen zetten extra water- en smeerpunten in wegens warmte

DEN HAAG (ANP) - Drinken, smeren, petje. Dat is het algemene advies bij veel evenementen dit pinksterweekend. In verband met de verwachte hoge temperaturen hebben organisatoren adviezen op hun websites gezet, zorgen ze veelal voor extra waterpunten en houden ze een extra oogje in het zeil.

16 minuten geleden
Groningen biedt komende dagen nachtopvang asielzoekers Ter Apel

GRONINGEN (ANP) - Groningen gaat zaterdag, zondag en maandag nachtopvang bieden aan asielzoekers voor wie geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Burgemeester Roelien Kamminga heeft daarvoor een verzoek ontvangen van asielminister Bart van den Brink. De opvang vindt plaats in congrescentrum Hanzeplaza. Hoeveel asielzoekers daar de nacht gaan doorbrengen is nog niet bekend; dat is afhankelijk van de instroom, laat de gemeente weten.

19 minuten geleden
Rode Kruis: zorgen over de komende dagen in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Het Rode Kruis is opgelucht dat een groep asielzoekers in de nacht van vrijdag op zaterdag een slaapplek had in het Groningse Stadskanaal. De hulporganisatie maakt zich wel zorgen over hoe het de komende dagen verdergaat rond het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Het Rode Kruis vindt het onbegrijpelijk dat er nog steeds geen echte oplossing is gevonden, zo is te lezen in een persbericht.

2 uur geleden
Twee doden door ernstig verkeersongeval in Eerbeek

EERBEEK (ANP) - Bij een ernstig ongeval op de Harderwijkerweg bij Eerbeek zijn vrijdagavond twee mannen overleden. Dat meldt de politie Gelderland op X. Het gaat om een aanrijding tussen een motor en een auto. De twee bestuurders overleden ter plaatse.

8 uur geleden
Asielzoekers bij overvol Ter Apel gaan weer naar Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Groningse gemeente Stadskanaal gaat opnieuw asielzoekers voor een nacht opvangen die vrijdag buiten bij het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel stonden te wachten. De gemeente laat weten dat het om ongeveer tachtig mensen gaat.

11 uur geleden
Tientallen asielzoekers voor de poort bij Ter Apel

TER APEL (ANP) - Tientallen asielzoekers zitten rond 19.00 uur nog buiten de poort van het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vooralsnog is er geen locatie gevonden waar deze mensen de nacht door kunnen brengen, laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten.

16 uur geleden
Drie Nederlanders van Gaza-flotilla aangekomen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla zijn vrijdagmiddag uit Istanbul aangekomen op Schiphol. Israƫl onderschepte hen op de Middellandse Zee toen ze in een vloot met tientallen boten op weg waren naar Gaza om hulpgoederen te brengen. Een vierde opvarende heeft de vlucht gemist en zal naar verwachting later op de avond naar Nederland terugkeren.

17 uur geleden