Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jansen 'geschrokken' van mogelijk verzwakte viaducten

Jansen 'geschrokken' van mogelijk verzwakte viaducten

DEN HAAG (ANP) - "We zijn allemaal geschrokken van de situatie", zei staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer en Milieu) over het nieuws dat negentig viaducten met constructiefouten kampen. Toch komt die situatie "niet onverwachts", voegde hij toe, omdat er al zo'n drie jaar onderzoek naar wordt gedaan.

De problemen draaien om zogeheten tand-nokconstructies die worden gebruikt om delen van een viaduct met elkaar te verbinden. Minister Barry Madlener (Infrastructuur) schreef vorige week in antwoorden op Kamervragen dat ongeveer honderd bruggen en viaducten met zulke constructies zijn onderzocht. Bij negentig daarvan is de constructie "met de huidige kennis eigenlijk verkeerd geweest", aldus Jansen. Zeventien bouwwerken "moeten acuut worden aangepakt".

"Het verkeer kan op dit moment op een veilige wijze over deze viaducten zijn weg blijven vervolgen", zei de staatssecretaris. Alleen bij knooppunt Velperbroek moet het vrachtverkeer een andere weg nemen. Over enkele maanden komt daar een steunconstructie, maar het is nog niet zeker of het vrachtverkeer dan weer zoals normaal langs het knooppunt kan.

Meer uit Binnenland

Recordaantal oudejaarsloten verkocht: ruim 7,9 miljoen

RIJSWIJK (ANP) - Voor de zogeheten Oudejaarstrekking van de Staatsloterij zijn dit jaar ruim 7,9 miljoen loten verkocht. Dat is een recordaantal, meldt de organisatie.

34 minuten geleden
Dode en vier mensen naar ziekenhuis door ongeval in Gronings dorp

ZEVENHUIZEN (ANP) - In het Groningse Zevenhuizen is een persoon om het leven gekomen door een verkeersongeval. Vier mensen zijn voor controle naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie.

1 uur geleden
Rijkswaterstaat waarschuwt voor gladheid in nieuwjaarsnacht

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert weggebruikers woensdagavond en -nacht extra alert te zijn op gladheid. Vooral in het zuiden en oosten van het land kunnen natte weggedeelten bevriezen. Maar ook elders kan het plaatselijk glad zijn, vooral op bruggen, viaducten en stille wegen.

3 uur geleden
Schoof onder de indruk van de werkzaamheden van de brandweer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is onder de indruk van het werk dat brandweerlieden doen tijdens oud en nieuw. Hij bezocht woensdag het brandweerkorps van Haaglanden als steunbetuiging aan de brandweermensen.

4 uur geleden
Ziekenhuizen tot in de middag nog handen vol aan gladheid

LEIDEN/GOUDA (ANP) - Ondanks het intrekken van code geel, deze ochtend uitgegeven wegens gladheid, komen er nog altijd mensen met daaraan gerelateerde verwondingen binnen. In de regio Leiden en Gouda is het erg druk op de spoedeisende hulp.

4 uur geleden
Hilversumse hulpverleners eten oliebol met minister Van Oosten

HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.

6 uur geleden
In beslag genomen vuurwerk Groenlo was in totaal 10.000 kilo

GROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.

7 uur geleden