Jans ziet kansen bij FC Twente maar kan nog geen doel stellen
ENSCHEDE (ANP) - Ron Jans ziet voldoende kansen als coach bij FC Twente, al heeft de oefenmeester op dit moment slechts acht spelers en vier keepers onder zijn hoede. "Hoe moeilijk het ook is we gaan het gewoon doen. We vliegen erin en gaan proberen hier een elftal neer te zetten", zei de 61-jarige trainer tijdens de presentatie in Enschede. "Je moet me denk ik af en toe eerder temperen dan aanmoedigen."
Jans weet wel dat hij aan een onvoorspelbaar avontuur begint. "Ik kan geen prestatiedoel neerzetten, want ik weet niet hoe de selectie en staf en straks uitzien, maar ik weet wel dat hier zo veel te winnen valt. Lekker voetbal laten zien, dat de club weer omhoog gaat en dat iedereen erachter staat."
Hij erkent dat er nog veel werk aan de winkel is. "We hebben acht spelers en vier keepers, een aantal jongens staat nog aan het begin van een carrière en heeft geen ervaring in de eredivisie. Een selectie samenstellen moet nu snel en misschien maken we daardoor meer fouten, maar we zijn er al mee aan de slag."
Voor de trainer is het zijn eerste club sinds hij in februari bij FC Cincinnati vertrok nadat hij verzeild was geraakt in een rel rond vermeend racisme. Hij had vermoedelijk in de kleedkamer een liedje meegezongen met enkele onwelvoeglijke woorden. Jans zei niet uit te zijn op eerherstel. "Ik ben onvoorzichtig geweest, maar heb niets verkeerds gedaan en had die intentie al helemaal niet", zei hij daarover.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is na een nieuwe nederlaag naar de laatste plaats in de Eredivisie gezakt. De kwakkelende ploeg van coach Carl Hoefkens verloor in eigen huis van Excelsior met 2-0. NAC speelde het overgrote deel van de wedstrijd met tien man, omdat Rio Hillen in de 12e minuut de rode kaart kreeg. Excelsior nam de drie punten dankbaar aan; het elftal van trainer Ruben den Uil klom naar de tiende plaats.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig geen beroep doen op de Braziliaan Rodrygo. De aanvaller heeft een peesontsteking in zijn rechterhamstring, meldt de Spaanse voetbalclub op zijn website. Real doet geen mededeling over de duur van zijn afwezigheid, maar de aard van de blessure vraagt om een zorgvuldige behandeling.
9 uur geledenRIYAD (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo mist vrijdag ook de thuiswedstrijd van Al Nassr tegen Al Ittihad. Volgens veel media is de Portugese vedette nog steeds teleurgesteld in het staatsinvesteringsfonds PIF uit Saudi-Arabië.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Thijs Kraaijeveld definitief naar de selectie van het eerste elftal gehaald. De 18-jarige verdediger trainde al vaak mee met de ploeg van trainer Robin van Persie.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Perr Schuurs heeft per direct afscheid genomen van Torino. Dat meldt de nummer 13 van de Serie A op de eigen website.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
17 uur geleden