Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jans ziet kansen bij FC Twente maar kan nog geen doel stellen

Jans ziet kansen bij FC Twente maar kan nog geen doel stellen

ENSCHEDE (ANP) - Ron Jans ziet voldoende kansen als coach bij FC Twente, al heeft de oefenmeester op dit moment slechts acht spelers en vier keepers onder zijn hoede. "Hoe moeilijk het ook is we gaan het gewoon doen. We vliegen erin en gaan proberen hier een elftal neer te zetten", zei de 61-jarige trainer tijdens de presentatie in Enschede. "Je moet me denk ik af en toe eerder temperen dan aanmoedigen."

Jans weet wel dat hij aan een onvoorspelbaar avontuur begint. "Ik kan geen prestatiedoel neerzetten, want ik weet niet hoe de selectie en staf en straks uitzien, maar ik weet wel dat hier zo veel te winnen valt. Lekker voetbal laten zien, dat de club weer omhoog gaat en dat iedereen erachter staat."

Hij erkent dat er nog veel werk aan de winkel is. "We hebben acht spelers en vier keepers, een aantal jongens staat nog aan het begin van een carrière en heeft geen ervaring in de eredivisie. Een selectie samenstellen moet nu snel en misschien maken we daardoor meer fouten, maar we zijn er al mee aan de slag."

Voor de trainer is het zijn eerste club sinds hij in februari bij FC Cincinnati vertrok nadat hij verzeild was geraakt in een rel rond vermeend racisme. Hij had vermoedelijk in de kleedkamer een liedje meegezongen met enkele onwelvoeglijke woorden. Jans zei niet uit te zijn op eerherstel. "Ik ben onvoorzichtig geweest, maar heb niets verkeerds gedaan en had die intentie al helemaal niet", zei hij daarover.

Meer uit Voetbal

Reserves van Oranje verliezen van tweede keus Oezbekistan

NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.

2 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

3 uur geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

4 uur geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

4 uur geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

4 uur geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

4 uur geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

4 uur geleden