Jans ziet kansen bij FC Twente maar kan nog geen doel stellen
ENSCHEDE (ANP) - Ron Jans ziet voldoende kansen als coach bij FC Twente, al heeft de oefenmeester op dit moment slechts acht spelers en vier keepers onder zijn hoede. "Hoe moeilijk het ook is we gaan het gewoon doen. We vliegen erin en gaan proberen hier een elftal neer te zetten", zei de 61-jarige trainer tijdens de presentatie in Enschede. "Je moet me denk ik af en toe eerder temperen dan aanmoedigen."
Jans weet wel dat hij aan een onvoorspelbaar avontuur begint. "Ik kan geen prestatiedoel neerzetten, want ik weet niet hoe de selectie en staf en straks uitzien, maar ik weet wel dat hier zo veel te winnen valt. Lekker voetbal laten zien, dat de club weer omhoog gaat en dat iedereen erachter staat."
Hij erkent dat er nog veel werk aan de winkel is. "We hebben acht spelers en vier keepers, een aantal jongens staat nog aan het begin van een carrière en heeft geen ervaring in de eredivisie. Een selectie samenstellen moet nu snel en misschien maken we daardoor meer fouten, maar we zijn er al mee aan de slag."
Voor de trainer is het zijn eerste club sinds hij in februari bij FC Cincinnati vertrok nadat hij verzeild was geraakt in een rel rond vermeend racisme. Hij had vermoedelijk in de kleedkamer een liedje meegezongen met enkele onwelvoeglijke woorden. Jans zei niet uit te zijn op eerherstel. "Ik ben onvoorzichtig geweest, maar heb niets verkeerds gedaan en had die intentie al helemaal niet", zei hij daarover.
Meer uit Voetbal
VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
21 minuten geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
56 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
15 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
16 uur geleden