Jans wint met Utrecht bij terugkeer in Twente en pakt clubrecord
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Ron Jans heeft bij zijn terugkeer bij FC Twente 3 punten gepakt met FC Utrecht. Het werd 1-0 in de Grolsch Veste, waardoor de club uit de Domstad nu al veertien competitieduels ongeslagen is. Dat is een nieuw clubrecord.
De 65-jarige Jans werkte eerder drie seizoenen bij FC Twente, dat door de thuisnederlaag op 44 punten blijft staan in de Eredivisie. Nummer 2 Feyenoord kan later bij winst op RKC Waalwijk het gat vergroten tot 8 punten. FC Utrecht is terug te vinden op de negende positie.
De thuisploeg moest het doen zonder de zieke aanvaller Daan Rots en kwam na twaalf minuten goed weg bij een kans voor Jens Toornstra. De middenvelder van FC Utrecht schoot de bal op aangeven van Sam Lammers net naast. Een minuut later stuitte FC Twente-spits Ricky van Wolfswinkel op doelman Mattijs Branderhorst.
Intact
Nadat FC Utrecht met het uitvallen van de geblesseerde Taylor Booth een flinke tegenvaller kreeg te verwerken, kwam het voor rust toch op voorsprong. Toornstra knalde na een mistrap in de herkansing wel raak.
FC Twente maakte vervolgens jacht op de gelijkmaker, maar Van Wolfswinkel en Carel Eiting verzuimden te scoren. In de tweede helft werd een fraai doelpunt van de ingevallen Myron Boadu om buitenspel afgekeurd, waardoor de voorsprong van FC Utrecht intact bleef. Jans en zijn ploeg bleven vervolgens in de slotfase redelijk eenvoudig overeind.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
1 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
4 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
5 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
5 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
7 uur geleden