Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jans wint met Utrecht bij terugkeer in Twente en pakt clubrecord

Jans wint met Utrecht bij terugkeer in Twente en pakt clubrecord

ENSCHEDE (ANP) - Trainer Ron Jans heeft bij zijn terugkeer bij FC Twente 3 punten gepakt met FC Utrecht. Het werd 1-0 in de Grolsch Veste, waardoor de club uit de Domstad nu al veertien competitieduels ongeslagen is. Dat is een nieuw clubrecord.

De 65-jarige Jans werkte eerder drie seizoenen bij FC Twente, dat door de thuisnederlaag op 44 punten blijft staan in de Eredivisie. Nummer 2 Feyenoord kan later bij winst op RKC Waalwijk het gat vergroten tot 8 punten. FC Utrecht is terug te vinden op de negende positie.

De thuisploeg moest het doen zonder de zieke aanvaller Daan Rots en kwam na twaalf minuten goed weg bij een kans voor Jens Toornstra. De middenvelder van FC Utrecht schoot de bal op aangeven van Sam Lammers net naast. Een minuut later stuitte FC Twente-spits Ricky van Wolfswinkel op doelman Mattijs Branderhorst.

Intact

Nadat FC Utrecht met het uitvallen van de geblesseerde Taylor Booth een flinke tegenvaller kreeg te verwerken, kwam het voor rust toch op voorsprong. Toornstra knalde na een mistrap in de herkansing wel raak.

FC Twente maakte vervolgens jacht op de gelijkmaker, maar Van Wolfswinkel en Carel Eiting verzuimden te scoren. In de tweede helft werd een fraai doelpunt van de ingevallen Myron Boadu om buitenspel afgekeurd, waardoor de voorsprong van FC Utrecht intact bleef. Jans en zijn ploeg bleven vervolgens in de slotfase redelijk eenvoudig overeind.

Meer uit Voetbal

Ook Afrikaanse landen steunen herverkiezing FIFA-baas Infantino

VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.

1 uur geleden
Mathijsen nieuwe technisch directeur Fortuna Sittard

SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.

4 uur geleden
Manchester United verlengt contract met 'natuurtalent' Mainoo

MANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.

4 uur geleden
Coach Parker vertrekt bij gedegradeerd Burnley

BURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.

7 uur geleden
Gevluchte Afghaanse voetbalsters dromen van Olympische Spelen LA

MELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.

9 uur geleden
Coach Arteta van Arsenal woedend op arbiter Makkelie

MADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.

10 uur geleden
Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

20 uur geleden