Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jans wint met Utrecht bij terugkeer in Twente en pakt clubrecord

Jans wint met Utrecht bij terugkeer in Twente en pakt clubrecord

ENSCHEDE (ANP) - Trainer Ron Jans heeft bij zijn terugkeer bij FC Twente 3 punten gepakt met FC Utrecht. Het werd 1-0 in de Grolsch Veste, waardoor de club uit de Domstad nu al veertien competitieduels ongeslagen is. Dat is een nieuw clubrecord.

De 65-jarige Jans werkte eerder drie seizoenen bij FC Twente, dat door de thuisnederlaag op 44 punten blijft staan in de Eredivisie. Nummer 2 Feyenoord kan later bij winst op RKC Waalwijk het gat vergroten tot 8 punten. FC Utrecht is terug te vinden op de negende positie.

De thuisploeg moest het doen zonder de zieke aanvaller Daan Rots en kwam na twaalf minuten goed weg bij een kans voor Jens Toornstra. De middenvelder van FC Utrecht schoot de bal op aangeven van Sam Lammers net naast. Een minuut later stuitte FC Twente-spits Ricky van Wolfswinkel op doelman Mattijs Branderhorst.

Intact

Nadat FC Utrecht met het uitvallen van de geblesseerde Taylor Booth een flinke tegenvaller kreeg te verwerken, kwam het voor rust toch op voorsprong. Toornstra knalde na een mistrap in de herkansing wel raak.

FC Twente maakte vervolgens jacht op de gelijkmaker, maar Van Wolfswinkel en Carel Eiting verzuimden te scoren. In de tweede helft werd een fraai doelpunt van de ingevallen Myron Boadu om buitenspel afgekeurd, waardoor de voorsprong van FC Utrecht intact bleef. Jans en zijn ploeg bleven vervolgens in de slotfase redelijk eenvoudig overeind.

Meer uit Voetbal

Hoge boetes voor Senegal om weglopen in finale Afrika Cup

RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.

48 minuten geleden
Forse schorsing PSV'er Saibari voor handdoekenrel op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.

1 uur geleden
Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

9 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

9 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

10 uur geleden
Bodø/Glimt en Club Brugge toch nog door in Champions League

MADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.

10 uur geleden
PSV en Ajax verdienen tientallen miljoenen in Champions League

EINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.

10 uur geleden