Jans wint met Utrecht bij terugkeer in Twente en pakt clubrecord
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Ron Jans heeft bij zijn terugkeer bij FC Twente 3 punten gepakt met FC Utrecht. Het werd 1-0 in de Grolsch Veste, waardoor de club uit de Domstad nu al veertien competitieduels ongeslagen is. Dat is een nieuw clubrecord.
De 65-jarige Jans werkte eerder drie seizoenen bij FC Twente, dat door de thuisnederlaag op 44 punten blijft staan in de Eredivisie. Nummer 2 Feyenoord kan later bij winst op RKC Waalwijk het gat vergroten tot 8 punten. FC Utrecht is terug te vinden op de negende positie.
De thuisploeg moest het doen zonder de zieke aanvaller Daan Rots en kwam na twaalf minuten goed weg bij een kans voor Jens Toornstra. De middenvelder van FC Utrecht schoot de bal op aangeven van Sam Lammers net naast. Een minuut later stuitte FC Twente-spits Ricky van Wolfswinkel op doelman Mattijs Branderhorst.
Intact
Nadat FC Utrecht met het uitvallen van de geblesseerde Taylor Booth een flinke tegenvaller kreeg te verwerken, kwam het voor rust toch op voorsprong. Toornstra knalde na een mistrap in de herkansing wel raak.
FC Twente maakte vervolgens jacht op de gelijkmaker, maar Van Wolfswinkel en Carel Eiting verzuimden te scoren. In de tweede helft werd een fraai doelpunt van de ingevallen Myron Boadu om buitenspel afgekeurd, waardoor de voorsprong van FC Utrecht intact bleef. Jans en zijn ploeg bleven vervolgens in de slotfase redelijk eenvoudig overeind.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
19 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
36 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
15 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
18 uur geleden