Jans, Slot, Jansen, Oosting en Steijn in race voor Michels Award
ZEIST (ANP) - De trainers Ron Jans, Pascal Jansen, Joseph Oosting, Arne Slot en Maurice Steijn maken kans op de Rinus Michels Award. De trainersvakbond Coaches Betaald Voetbal (CBV) heeft deze vijf genomineerd voor de prijs voor de trainer/coach van het jaar in de Eredivisie. Vorig jaar kreeg Feyenoord-trainer Slot de Rinus Michels Award.
Onder leiding van Slot veroverde Feyenoord voor het eerst sinds 2017 de landstitel. Slot won de prijs vorig jaar nadat hij Feyenoord in zijn eerste seizoen naar de finale van de Conference League had geleid. Daarin verloren de Rotterdammers van AS Roma.
Jansen eindigde met AZ als vierde in de Eredivisie en kwam dit seizoen met de Alkmaarders tot de halve finales in de Conference League, waarin werd verloren van West Ham United. Jans stelde met FC Twente afgelopen zondag via de play-offs het ticket voor de voorronde van de Conference League veilig. Steijn eindigde met Sparta Rotterdam als zesde in de Eredivisie en Oosting met RKC Rotterdam als negende. Voor beide clubs is dat de beste klassering in jaren.
In de Keuken Kampioen Divisie zijn John Lammers (Heracles Almelo), Alex Pastoor (Almere City), Rob Penders (FC Eindhoven), Dick Schreuder (PEC Zwolle) en Maurice Verberne (MVV Maastricht) genomineerd voor de prijs van trainer/coach van het jaar. Alle hoofdtrainers uit het betaalde voetbal mogen hun stem uitbrengen. De winnaars worden op zondag 26 juni gehuldigd op Papendal.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
13 uur geleden