
Jans ook volgend seizoen trainer van FC Twente
ENSCHEDE (ANP) - Ron Jans is ook volgend seizoen de hoofdtrainer bij FC Twente. Jans (62) en de club uit Enschede hebben de samenwerking verlengd tot de zomer van 2022.
"Toen ik in de zomer binnenkwam bij FC Twente zag ik het als een prachtige uitdaging om de club, samen met de nieuwe staf, weer perspectief te bieden. Ik dacht: dit is een mooie klus, dit gaan we doen. Ik heb van die beslissing nog geen moment spijt gehad. Het is heerlijk werken met deze staf. Vanaf de eerste dag geniet ik met volle teugen, zoals ik ook geniet van het contact met de spelers", aldus Jans.
"Er zit enorm veel drive en plezier in het team. Er kan nog genoeg beter, maar het is echt fijn werken bij FC Twente. Bovendien wil ik natuurlijk een volle Grolsch Veste meemaken, dat is er door corona helaas nog niet van gekomen. Op het verzoek of ik wilde blijven, heb ik dan ook niet lang na hoeven te denken."
Vijfde in Eredivisie
FC Twente staat na elf duels vijfde in de Eredivisie. De ploeg van Jans heeft al zes keer gewonnen en staat op 21 punten. Afgelopen weekend won Twente in de Johan Cruijff ArenA met 2-1 van Ajax.
Ook technisch directeur Jan Streuer verlengde zijn contract tot medio 2022. "FC Twente is hartstikke blij met de contractverlengingen van Streuer en Jans. In zeer korte tijd is een representatieve selectie samengesteld, die dat ook op het veld laat zien. De enthousiaste selectie speelt 'aanstekelijk' voetbal en heeft al voor menig verrassing gezorgd. Dat is mooi om te zien", aldus algemeen directeur Paul van der Kraan.
In goede handen
"Logisch dat we de contracten van Streuer en Jans graag wilden verlengen. Zoals bekend stop ik aan het eind van het seizoen, maar met het aanblijven van Streuer en Jans blijft het technische gedeelte in goede handen en dat is heel belangrijk voor de club."
Jans tekende afgelopen zomer een contract voor één seizoen. Hij was in Nederland ook trainer van FC Groningen, sc Heerenveen en PEC Zwolle. Voor zijn periode in Enschede was hij trainer bij de Amerikaanse club FC Cincinnati, waar hij na een veelbesproken racisme-rel vertrok.
Komende zondag (20.00 uur) neemt Jans het met zijn ploeg in Enschede op tegen AZ.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de strijd om het Argentijnse talent Franco Mastantuono gewonnen. De 17-jarige middenvelder heeft een zesjarig contract ondertekend, zo meldt de Spaanse topclub.
57 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft middenvelder Gjivai Zechiël voor een jaar gehuurd van Feyenoord. De 21-jarige Rotterdammer kwam het afgelopen seizoen op huurbasis uit voor Sparta.
1 uur geledenPISA (ANP/AFP) - Trainer Filippo Inzaghi heeft afscheid genomen van de Italiaanse voetbalclub Pisa. De twee partijen hebben "met wederzijds goedvinden" het contract beëindigd. De 51-jarige coach, die als speler met Italië wereldkampioen werd in 2006, hielp Pisa afgelopen seizoen aan de eerste promotie naar de Serie A in 34 jaar.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft het vertrek van Richard Ledezma naar de Mexicaanse Club Deportivo Guadalajara, ook wel bekend als Chivas, bevestigd. De 24-jarige Amerikaan, die een aflopend contract had, speelde sinds 2019 in Eindhoven.
6 uur geledenKOSICE (ANP) - Bondscoach Michael Reiziger van Jong Oranje wil de eerste helft tegen Finland op het EK zo snel mogelijk achter zich laten. "Dit was een heel duidelijke valse start. Ik denk dat dit een goede les is voor ons", zei de voormalige rechtervleugelverdediger tegen Ziggo Sport.
17 uur geledenKOSICE (ANP) - Jong Oranje is uiterst moeizaam begonnen aan het Europees kampioenschap voetbal. Bondscoach Michael Reiziger zag zijn elftal in Kosice in Slowakije een nederlaag tegen de leeftijdsgenoten van Finland ternauwernood voorkomen: 2-2. Invaller Ernest Poku van AZ redde in blessuretijd een punt. In de kwalificatie voor het EK behaalde Jong Oranje nog de maximale score van 30 punten uit de tien groepswedstrijden, wat voor veel vertrouwen zorgde richting het eindtoernooi.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Thomas Frank is de nieuwe trainer van Tottenham Hotspur. De 51-jarige Deen komt over van Brentford en ondertekent een contract voor drie jaar bij de Londenaren.
18 uur geleden