Jans noemt zege van FC Utrecht op Feyenoord een 'teamprestatie'
ROTTERDAM (ANP) - Ron Jans was een tevreden trainer na de overwinning van FC Utrecht op Feyenoord (1-2). "We hadden het heel lastig in het eerste uur", erkende hij. "Dat kwam ook omdat we te weinig deden met de ruimte die we kregen als Feyenoord de bal had verloren."
FC Utrecht nam de regie van de wedstrijd in handen nadat Sébastien Haller in het veld was gekomen. De spits, afgelopen week teruggekeerd bij de club uit de Domstad, viel in de 59e minuut in. Zes minuten later leidde FC Utrecht met twee doelpunten verschil. Niklas Vesterlund en Paxten Aaronson scoorden. Haller speelde een rol in beide treffers. Hij versloeg Dávid Hancko in de lucht voordat Vesterlund raak kopte na een hoekschop en was vlak voor de treffer van Aaronson ook Gernot Trauner te slim af.
"We hebben Haller niet echt als invaller gehaald", lachte Jans. "Maar hij was nu wel onze 'supersub'. Hij bracht rust in ons spel door af en toe een bal vast te houden. Maar het gaat me te ver om te zeggen dat we door hem hebben gewonnen. De voorzet van Yoann Cathline op Aaronson was bijvoorbeeld ook indrukwekkend. Nee, dit was een teamprestatie. Maar we zijn heel blij met Haller."
FC Utrecht verstevigde de derde plaats in de Eredivisie. De club heeft nu 4 punten meer dan Feyenoord en de achterstand op het als tweede geklasseerde Ajax is 3 punten. Jans weet niet wat er dit seizoen mogelijk is voor FC Utrecht. "Vlak voor dit duel zei ik voor de grap dat we voor de titel gaan. Maar dat wil ik wel even nuanceren. We willen Europees voetbal halen en hebben weer een stap in de goede richting gezet."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA houdt de situatie na de Amerikaanse en Israëlische bombardementen op Iran nauwlettend in de gaten. Op dit moment is er nog geen duidelijkheid of het land komende zomer meedoet aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben een vergadering gehad en het is nog te vroeg om in detail commentaar te geven, maar we volgen de ontwikkelingen rond alle kwesties over de hele wereld", zei FIFA-secretaris-generaal Mattias Grafström tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de International Football Association Board in Wales.
23 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
1 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
14 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
16 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
18 uur geleden