Jans noemt zege van FC Utrecht op Feyenoord een 'teamprestatie'
ROTTERDAM (ANP) - Ron Jans was een tevreden trainer na de overwinning van FC Utrecht op Feyenoord (1-2). "We hadden het heel lastig in het eerste uur", erkende hij. "Dat kwam ook omdat we te weinig deden met de ruimte die we kregen als Feyenoord de bal had verloren."
FC Utrecht nam de regie van de wedstrijd in handen nadat Sébastien Haller in het veld was gekomen. De spits, afgelopen week teruggekeerd bij de club uit de Domstad, viel in de 59e minuut in. Zes minuten later leidde FC Utrecht met twee doelpunten verschil. Niklas Vesterlund en Paxten Aaronson scoorden. Haller speelde een rol in beide treffers. Hij versloeg Dávid Hancko in de lucht voordat Vesterlund raak kopte na een hoekschop en was vlak voor de treffer van Aaronson ook Gernot Trauner te slim af.
"We hebben Haller niet echt als invaller gehaald", lachte Jans. "Maar hij was nu wel onze 'supersub'. Hij bracht rust in ons spel door af en toe een bal vast te houden. Maar het gaat me te ver om te zeggen dat we door hem hebben gewonnen. De voorzet van Yoann Cathline op Aaronson was bijvoorbeeld ook indrukwekkend. Nee, dit was een teamprestatie. Maar we zijn heel blij met Haller."
FC Utrecht verstevigde de derde plaats in de Eredivisie. De club heeft nu 4 punten meer dan Feyenoord en de achterstand op het als tweede geklasseerde Ajax is 3 punten. Jans weet niet wat er dit seizoen mogelijk is voor FC Utrecht. "Vlak voor dit duel zei ik voor de grap dat we voor de titel gaan. Maar dat wil ik wel even nuanceren. We willen Europees voetbal halen en hebben weer een stap in de goede richting gezet."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
10 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
10 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
11 uur geleden