Jans noemt zege van FC Utrecht op Feyenoord een 'teamprestatie'
ROTTERDAM (ANP) - Ron Jans was een tevreden trainer na de overwinning van FC Utrecht op Feyenoord (1-2). "We hadden het heel lastig in het eerste uur", erkende hij. "Dat kwam ook omdat we te weinig deden met de ruimte die we kregen als Feyenoord de bal had verloren."
FC Utrecht nam de regie van de wedstrijd in handen nadat Sébastien Haller in het veld was gekomen. De spits, afgelopen week teruggekeerd bij de club uit de Domstad, viel in de 59e minuut in. Zes minuten later leidde FC Utrecht met twee doelpunten verschil. Niklas Vesterlund en Paxten Aaronson scoorden. Haller speelde een rol in beide treffers. Hij versloeg Dávid Hancko in de lucht voordat Vesterlund raak kopte na een hoekschop en was vlak voor de treffer van Aaronson ook Gernot Trauner te slim af.
"We hebben Haller niet echt als invaller gehaald", lachte Jans. "Maar hij was nu wel onze 'supersub'. Hij bracht rust in ons spel door af en toe een bal vast te houden. Maar het gaat me te ver om te zeggen dat we door hem hebben gewonnen. De voorzet van Yoann Cathline op Aaronson was bijvoorbeeld ook indrukwekkend. Nee, dit was een teamprestatie. Maar we zijn heel blij met Haller."
FC Utrecht verstevigde de derde plaats in de Eredivisie. De club heeft nu 4 punten meer dan Feyenoord en de achterstand op het als tweede geklasseerde Ajax is 3 punten. Jans weet niet wat er dit seizoen mogelijk is voor FC Utrecht. "Vlak voor dit duel zei ik voor de grap dat we voor de titel gaan. Maar dat wil ik wel even nuanceren. We willen Europees voetbal halen en hebben weer een stap in de goede richting gezet."
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
7 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Gheorghe Hagi is de nieuwe bondscoach van de Roemeense voetballers. De 61-jarige oud-speler van onder meer Real Madrid en FC Barcelona is de opvolger van Mircea Lucescu, die twee weken geleden op 80-jarige leeftijd overleed. Onder leiding van Lucescu wist Roemenië zich niet voor het komende WK te kwalificeren.
1 dag geleden