Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jans nieuwe trainer van FC Twente

Jans nieuwe trainer van FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Ron Jans wordt de nieuwe trainer van FC Twente. De eredivisieclub uit Enschede bevestigde woensdag dat de 61-jarige coach een contract voor één seizoen heeft getekend. Het laatst was Jans actief bij FC Cincinnati, in de Verenigde Staten. Hij werkte ook bij PEC Zwolle, sc Heerenveen, FC Groningen en Standard Luik in België.

Jans zegt uit te kijken naar het nieuwe avontuur. "Er wacht hier een grote klus. Er moet veel gebeuren, maar ik vind het heerlijk om weer aan de slag te gaan. Afgelopen week heb ik goede gesprekken gehad met technisch directeur Jan Streuer. Hij heeft me meegenomen in de plannen van de club. Het is een leuke bijkomstigheid dat ik terug ben in de provincie waar ik geboren ben. De mentaliteit van de mensen in Twente spreekt me erg aan, dat geeft een goed gevoel."

"Het is mooi dat we Ron Jans aan de club hebben kunnen binden", zegt Streuer, ook nieuw bij Twente. "De afgelopen dagen hebben we prima gesprekken gevoerd en daaruit bleek uit alles dat Jans heel ambitieus is om FC Twente verder vooruit te sturen. Jans heeft al vele functies op verschillende niveaus vervuld in het betaald voetbal, hij is een enorm ervaren coach die heel goed op de hoogte is van de eredivisie. We gaan nu aan de slag om de technische staf verder aan te vullen en om de eerste nieuwe spelers naar Enschede te halen."

Rel

In februari vertrok Jans bij Cincinnati, nadat hij verzeild was geraakt in een rel rond vermeend racisme. Hij had vermoedelijk in de kleedkamer een liedje meegezongen met enkele onwelvoeglijke woorden. De trainer, in Nederland bekend als een man van onbesproken gedrag, erkende dat hij wat 'onhandig' was geweest, maar meer ook niet. Bij de club uit de MLS is hij inmiddels opgevolgd door landgenoot Jaap Stam.

Jans wordt in Enschede de opvolger van Gonzalo García, die na een vanwege de coronacrisis ingekort seizoen moest vertrekken.

Meer uit Voetbal

FIFA onderneemt geen actie tegen VAR om omstreden handgebaar

HOUSTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA ziet geen aanleiding om maatregelen te nemen tegen assistent-videoscheidsrechter Shaun Evans. De Australiër maakte kort voor de wedstrijd tussen Duitsland en Curaçao (7-1) een handgebaar dat in extreemrechtse kringen symbool staat voor witte suprematie. De VAR zegt dat hij dat gebaar onbedoeld maakte.

1 uur geleden
Miljoenen Instagram-volgers voor 40-jarige doelman uit Kaapverdië

ATLANTA (ANP) - De keeper van Kaapverdië, Josimar Vozinha, heeft er in enkele uren enkele miljoenen volgers op Instagram bijgekregen. Voorafgaand aan het duel met Spanje had de 40-jarige doelman zo'n 50.000 volgers op het sociale medium. In de nacht van maandag op dinsdag stond de teller op ruim 3,7 miljoen volgers.

1 uur geleden
Saudi-Arabië verrast opnieuw op WK met gelijkspel tegen Uruguay

MIAMI (ANP) - Saudi-Arabië heeft in de nacht van maandag op dinsdag met een 1-1 gelijkspel tegen Uruguay opnieuw in de eerste groepswedstrijd van een WK voetbal verrast. Het elftal van de Griekse bondscoach Georgios Donis baarde, vier jaar na de sensationele zege op Argentinië op het WK van 2022 in Qatar, voor 62.000 toeschouwers in Miami opnieuw opzien tegen een Zuid-Amerikaanse tegenstander.

1 uur geleden
België begint WK met zwaarbevochten gelijkspel tegen Egypte

SEATTLE (ANP) - België heeft met de nodige moeite een punt overgehouden aan zijn eerste groepsduel op het WK voetbal. De formatie van bondscoach Rudi Garcia speelde in het Seattle Stadium met 1-1 gelijk tegen Egypte.

4 uur geleden
Doelman Cillessen kondigt vertrek bij NEC aan

NIJMEGEN (ANP) - Doelman Jasper Cillessen vertrekt bij NEC. Dat maakte de 37-jarige oud-international bekend op Instagram. "Vandaag heb ik helaas besloten om mijn contract bij NEC niet met één jaar te verlengen", schreef de keeper.

5 uur geleden
Doelman Vozinha ziet 'harde werk' Kaapverdië beloond worden

ATLANTA (ANP/DPA) - Doelman Josimar Vozinha heeft met talloze reddingen een groot aandeel gehad in het 0-0-gelijkspel van Kaapverdië tegen Spanje op het WK. De 40-jarige keeper werd na afloop van het debuut van Kaapverdië op het WK uitgeroepen tot man van de wedstrijd van de ploeg waarin ook vijf in Rotterdam geboren spelers meededen.

5 uur geleden
Geen paniek bij Spaanse bondscoach na 0-0 tegen Kaapverdië

ATLANTA (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse bondscoach Luis de la Fuente ziet geen reden tot paniek na het teleurstellende 0-0-gelijkspel tegen WK-debutant Kaapverdië. "In ons plan hebben we nog zeven wedstrijden te gaan, tot en met de finale", zei hij na afloop in de persconferentie.

5 uur geleden