Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jans nieuwe trainer van FC Twente

Jans nieuwe trainer van FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - Ron Jans wordt de nieuwe trainer van FC Twente. De eredivisieclub uit Enschede bevestigde woensdag dat de 61-jarige coach een contract voor één seizoen heeft getekend. Het laatst was Jans actief bij FC Cincinnati, in de Verenigde Staten. Hij werkte ook bij PEC Zwolle, sc Heerenveen, FC Groningen en Standard Luik in België.

Jans zegt uit te kijken naar het nieuwe avontuur. "Er wacht hier een grote klus. Er moet veel gebeuren, maar ik vind het heerlijk om weer aan de slag te gaan. Afgelopen week heb ik goede gesprekken gehad met technisch directeur Jan Streuer. Hij heeft me meegenomen in de plannen van de club. Het is een leuke bijkomstigheid dat ik terug ben in de provincie waar ik geboren ben. De mentaliteit van de mensen in Twente spreekt me erg aan, dat geeft een goed gevoel."

"Het is mooi dat we Ron Jans aan de club hebben kunnen binden", zegt Streuer, ook nieuw bij Twente. "De afgelopen dagen hebben we prima gesprekken gevoerd en daaruit bleek uit alles dat Jans heel ambitieus is om FC Twente verder vooruit te sturen. Jans heeft al vele functies op verschillende niveaus vervuld in het betaald voetbal, hij is een enorm ervaren coach die heel goed op de hoogte is van de eredivisie. We gaan nu aan de slag om de technische staf verder aan te vullen en om de eerste nieuwe spelers naar Enschede te halen."

Rel

In februari vertrok Jans bij Cincinnati, nadat hij verzeild was geraakt in een rel rond vermeend racisme. Hij had vermoedelijk in de kleedkamer een liedje meegezongen met enkele onwelvoeglijke woorden. De trainer, in Nederland bekend als een man van onbesproken gedrag, erkende dat hij wat 'onhandig' was geweest, maar meer ook niet. Bij de club uit de MLS is hij inmiddels opgevolgd door landgenoot Jaap Stam.

Jans wordt in Enschede de opvolger van Gonzalo García, die na een vanwege de coronacrisis ingekort seizoen moest vertrekken.

Meer uit Voetbal

Infantino: FIFA wil voetbalkloof verkleinen met investeringen

SANTO DOMINGO (ANP) - Volgens de in opspraak geraakte FIFA-voorzitter Gianni Infantino willen sommige grote voetballanden of -bonden niet dat kleinere landen groeien. Infantino doet die uitspraak in een door de FIFA uitgebrachte video.

2 uur geleden
FC Barcelona scoort vijf keer in uitduel met Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona is de jacht op een derde landstitel op rij goed begonnen. De club scoorde vijf keer in de uitwedstrijd tegen Elche (0-5).

5 uur geleden
PSG verliest ondanks twee treffers van Torres punten in Rennes

RENNES (ANP) - Paris Saint-Germain is het nieuwe seizoen met een uitglijder begonnen. De landskampioen en winnaar van de laatste twee edities van de Champions League bleef in de uitwedstrijd tegen Stade Rennes steken op een gelijkspel: 2-2.

5 uur geleden
AC Milan wint van Torino in Serie A

TURIJN (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Torino tot een goed einde gebracht (1-2). Alphadjo Cisse en Adrien Rabiot scoorden voor de bezoekers. Ché Adams bepaalde in blessuretijd de eindstand namens de thuisploeg.

5 uur geleden
Atlético Madrid blijft tegen Villarreal steken op gelijkspel

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft het eerste puntenverlies geleden in La Liga. De ploeg van coach Diego Simeone kwam in het eigen Metropolitano niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Villarreal.

9 uur geleden
Cambuur: fans liepen brandwonden, gehoorschade en oogletsel op

LEEUWARDEN (ANP) - Vijf supporters van SC Cambuur zijn gewond geraakt door vuurwerk dat bezoekende fans van Feyenoord naar hen gooiden. Dat meldt de club uit Leeuwarden.

9 uur geleden
Onderbroken duel SC Cambuur - Feyenoord na halfuur hervat

LEEUWARDEN (ANP) - De onderbroken wedstrijd tussen SC Cambuur en Feyenoord is na een halfuur bij een stand van 0-0 hervat. Scheidsrechter Danny Makkelie legde het duel na twaalf minuten stil nadat fans van de bezoekende club veel vuurwerk hadden afgestoken.

11 uur geleden