Jan Smit: vertrek uit songfestivalcomité niet vanwege Mia en Dion
AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van Jan Smit om uit de selectiecommissie van het Eurovisie Songfestival te stappen heeft niets te maken met de deelname van Mia Nicolai en Dion Cooper. "Ik heb AVROTROS in november 2022 al laten weten dat ik na tien jaar uit de selectiecommissie stap", laat hij weten op Instagram. "De reden was dat ik het tijd vond voor vers bloed en nieuwe inzichten."
De "indianenverhalen" die rondgaan, kloppen dus niet, aldus Smit. "Vanzelfsprekend wens ik Mia & Dion heel veel succes in Liverpool!" Een woordvoerder van de AVROTROS liet eerder op donderdag al weten dat Smit uit de selectiecommissie was gestapt omdat hij plaats wilde maken voor "vers bloed".
Zowel Smit als de AVROTROS reageerde op berichtgeving van het AD waarin wordt gesteld dat Smit zich verzet zou hebben tegen het inzenden van Mia Nicolai en Dion Cooper als Nederlandse songfestivalact. Volgens de krant zou Smit als enige van de zes commissieleden tegen hebben gestemd.
Volgens de AVROTROS heeft de selectiecommissie echter unaniem ingestemd met het sturen van Nicolai en Cooper en hun nummer Burning Daylight.
Er wordt momenteel nog gezocht naar een opvolger van de 37-jarige zanger in de commissie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in het eerste halfjaar van 2026 minder hard gegroeid dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Nederland telt daardoor zo'n 18,15 miljoen inwoners. De bevolkingsgroei neemt al sinds 2022 af.
34 minuten geledenEMMEN (ANP) - Bij de Kleine Rietplas in Emmen hebben hulpdiensten woensdag het lichaam van een overleden persoon uit het water gehaald, zo meldt de politie Drenthe in een bericht op X. Rond 17.00 uur werd een melding gemaakt dat een persoon te water was geraakt, waarna hulpdiensten een reddingsactie startten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buiten de Randstad zijn studenten steeds meer geld kwijt voor een kamer. Dat constateert Kamernet. Het verhuurplatform zag in Eindhoven een stijging van bijna 23 procent ten opzichte van een jaar geleden. In Maastricht stegen de huurprijzen met ongeveer 16 procent, in Tilburg met ruim 11 procent en in Enschede met meer dan 10 procent. Een verklaring daarvoor geeft Kamernet niet.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Honderden mensen zijn woensdagavond op het Utrechtse Domplein bijeengekomen om de aanslag op de Berlin Pride afgelopen zaterdag te herdenken. De bijeenkomst onder de naam 'Liebe überwindet Hass' (Liefde overwint haat) is georganiseerd door Utrecht Queer Culture Festival.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.
12 uur geledenAXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.
14 uur geleden