
Jan Slagter noemt 500e Nachtzuster 'mijlpaal Nederlandse radio'
HILVERSUM (ANP) - Een mijlpaal op de Nederlandse radio. Zo noemt omroepbaas Jan Slagter de 500e aflevering van het programma Nachtzuster. Voor de 500e keer kunnen luisteraars in de nacht op NPO Radio 1 hun vragen én zielenroerselen delen met presentatrice Astrid de Jong.
"Er zijn weinig programma’s op de Nederlandse radio die zo’n trouwe luisterschare hebben", zegt Slagter vol trots tegen BuzzE. "Dit is een tijdstip waarop mensen heel bewust luisteren. Ze kunnen niet slapen of voelen zich alleen. Juist op dat soort momenten is het heel fijn om een lieve, begripvolle steun als Astrid bij je te hebben."
Dj de Jong verzorgde vrijwel alle 500 uitzendingen. Slechts een paar keer moest zij verstek laten gaan; eenmaal verving Slagter haar. "Het is het soort radio waarvan je in het begin denkt: dat doe ik wel even. Maar zeker het laatste van de vier uur kost het veel moeite om toch dat enthousiasme te kunnen houden en niet vooral aan je bed te gaan denken."
Het programma dreigde recent te worden opgeheven tijdens de zoveelste reorganisatie van NPO Radio 1 in enkele jaren tijd. "Maar ik ben heel blij dat het nog steeds bestaat", beklemtoont Slagter. "Juist in de nacht hebben mensen behoefte aan liveradio in plaats van herhalingen of plaatjes. Het programma voorziet enorm in een behoefte, zeker voor ouderen. Ook dat is een taak van de NPO."
Meer uit Binnenland
FINSTERWOLDE (ANP) - Meer dan honderd mensen zijn vanuit het Groningse Finsterwolde op zoek gegaan naar Jeffrey (10) en Emma (8), vermist uit het naburige Beerta. Ze krijgen vanaf het aanmeldpunt van Coördinatie Platform Vermissing (CPV) een blauwe prikker mee, een geel hesje aan en een bepaald gebied aangewezen om te voet, met de fiets of vanuit de auto te zoeken.
1 minuut geledenEINDHOVEN (ANP) - De huldiging van de PSV-selectie is begonnen op het Stadhuisplein in Eindhoven, waar een uitzinnige menigte fans de spelers toejuicht. De spelers en staf kwamen even na 18.30 uur boven op het podium, in het bijzijn van burgemeester Jeroen Dijsselbloem.
8 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Het is "redelijk druk" op de vijf EHBO-posten bij het huldigingsfeest van PSV. Het Rode Kruis heeft zestig vrijwilligers ingezet in Eindhoven, laat een medewerker weten. In de stad zijn veel fans op de been om het kampioenschap van hun club te vieren.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de uit het Groningse Beerta vermiste Jeffrey en Emma is enorm ongerust over het welzijn van de kinderen. Ondanks de radeloosheid en de wanhoop houden ze hoop. Dat zeggen ze via een boodschap verspreid door de organisatie Namens de Familie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in de kinderopvang, zoals seksueel misbruik of mishandeling. Ze behandelden in totaal 373 dossiers, ruim een derde meer dan een jaar eerder.
1 uur geledenBEERTA (ANP) - De politie zegt te vrezen voor het leven van de ontvoerde kinderen Emma (8) en haar broer Jeffrey (10). Er zijn volgens de politie aanwijzingen dat hun vader zichzelf en de kinderen van het leven wil beroven. "Dat vermoeden we onder meer omdat er een brief is gevonden die door de verdachte is geschreven", meldt de politie. "Deze brief geeft aanleiding om te denken dat de kinderen in levensgevaar verkeren. Daarom zijn we met heel veel mensen naar Jeffrey en Emma op zoek."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Caspar Veldkamp is het niet eens met de vele tienduizenden demonstranten die zich zondag op het Malieveld in Den Haag uitspraken tegen het Israëlbeleid van het kabinet. Het beeld dat Nederland zich niet duidelijk genoeg zou uitspreken tegen het geweld in de Gazastrook, zegt de bewindsman niet te herkennen.
2 uur geleden