Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jan Slagter noemt 500e Nachtzuster 'mijlpaal Nederlandse radio'

Jan Slagter noemt 500e Nachtzuster 'mijlpaal Nederlandse radio'

HILVERSUM (ANP) - Een mijlpaal op de Nederlandse radio. Zo noemt omroepbaas Jan Slagter de 500e aflevering van het programma Nachtzuster. Voor de 500e keer kunnen luisteraars in de nacht op NPO Radio 1 hun vragen én zielenroerselen delen met presentatrice Astrid de Jong.

"Er zijn weinig programma’s op de Nederlandse radio die zo’n trouwe luisterschare hebben", zegt Slagter vol trots tegen BuzzE. "Dit is een tijdstip waarop mensen heel bewust luisteren. Ze kunnen niet slapen of voelen zich alleen. Juist op dat soort momenten is het heel fijn om een lieve, begripvolle steun als Astrid bij je te hebben."

Dj de Jong verzorgde vrijwel alle 500 uitzendingen. Slechts een paar keer moest zij verstek laten gaan; eenmaal verving Slagter haar. "Het is het soort radio waarvan je in het begin denkt: dat doe ik wel even. Maar zeker het laatste van de vier uur kost het veel moeite om toch dat enthousiasme te kunnen houden en niet vooral aan je bed te gaan denken."

Het programma dreigde recent te worden opgeheven tijdens de zoveelste reorganisatie van NPO Radio 1 in enkele jaren tijd. "Maar ik ben heel blij dat het nog steeds bestaat", beklemtoont Slagter. "Juist in de nacht hebben mensen behoefte aan liveradio in plaats van herhalingen of plaatjes. Het programma voorziet enorm in een behoefte, zeker voor ouderen. Ook dat is een taak van de NPO."

Meer uit Binnenland

Politie onderzoekt of brand in Ermelo werd aangestoken

ERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.

9 minuten geleden
Vernielingen bij gemeentehuis en theater in IJsselstein

IJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.

11 minuten geleden
Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

9 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

13 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

16 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

17 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

18 uur geleden