Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jan Slagter noemt 500e Nachtzuster 'mijlpaal Nederlandse radio'

Jan Slagter noemt 500e Nachtzuster 'mijlpaal Nederlandse radio'

HILVERSUM (ANP) - Een mijlpaal op de Nederlandse radio. Zo noemt omroepbaas Jan Slagter de 500e aflevering van het programma Nachtzuster. Voor de 500e keer kunnen luisteraars in de nacht op NPO Radio 1 hun vragen én zielenroerselen delen met presentatrice Astrid de Jong.

"Er zijn weinig programma’s op de Nederlandse radio die zo’n trouwe luisterschare hebben", zegt Slagter vol trots tegen BuzzE. "Dit is een tijdstip waarop mensen heel bewust luisteren. Ze kunnen niet slapen of voelen zich alleen. Juist op dat soort momenten is het heel fijn om een lieve, begripvolle steun als Astrid bij je te hebben."

Dj de Jong verzorgde vrijwel alle 500 uitzendingen. Slechts een paar keer moest zij verstek laten gaan; eenmaal verving Slagter haar. "Het is het soort radio waarvan je in het begin denkt: dat doe ik wel even. Maar zeker het laatste van de vier uur kost het veel moeite om toch dat enthousiasme te kunnen houden en niet vooral aan je bed te gaan denken."

Het programma dreigde recent te worden opgeheven tijdens de zoveelste reorganisatie van NPO Radio 1 in enkele jaren tijd. "Maar ik ben heel blij dat het nog steeds bestaat", beklemtoont Slagter. "Juist in de nacht hebben mensen behoefte aan liveradio in plaats van herhalingen of plaatjes. Het programma voorziet enorm in een behoefte, zeker voor ouderen. Ook dat is een taak van de NPO."

Meer uit Binnenland

62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

1 uur geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

5 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

7 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

7 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

7 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

8 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

8 uur geleden